Време на читање: 6 минути(Последно освежено на: 07/06/2020)

Патниците со слатко, внимавај! Вие не може да се смета за патуваат низ Европа само за доброто на испробувањето десерти, Но, треба да. Европа има некои фантастични деликатеси кои ќе ви донесе поблиску до култура на земјата сте истражување. Плус, тие ќе го воодушеви вашиот вкус пупки. Што не е да се сака?

Ако идејата звучи интересно доволно за да се обиде и да се прашувате од каде да почнам, не се секирај. За да ви помогне да одлучите, Ние сме составени слатка листа на 10 Најдобрите пекари да се обиде на вашето патување во Европа. Ајде да се одблизу на нив:

 

1. Амстердам, на Холандија - Моето мало Pâtisserie

Тоа е ретко да се сретне добро направен француски деликатеси во други земји, но не се грижи - пекар е француски. Моето мало Pâtisserie нуди сите видови на слатко францускиот задоволства, вклучувајќи chouquettes и eclairs, меѓу другите специјалитети.

Со традиционален француски дизајн, Моето мало Pâtisserie совршено евоцира духот на Франција во холандскиот амбиент. Што повеќе, тие исто така го користат традиционалниот француски рецепти кои никогаш не успеваат да ги задоволи вашите желби. Не ја пропуштајте оваа местото ако се најдете во Амстердам!

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

2. Рим, Италија - Пекарница Куќа

Оваа фурна е друга ситуација навидум риба надвор од вода, како што не е за сите на италијански колачи. наместо, пекарница куќа специјализирана за cupcakes, строго американски омилени пронајдок кој може да биде многу вкусно никогаш нема да сакаат да ја напуштат.

Најдоброто нешто во врска Пекарница Куќа е различни вкусови, барем онаму каде што вашиот вкус пупки се загрижени. Но, бидејќи тоа е невозможно само за да се обиде да една Cupcake, вашиот плажа тело нема да ви се заблагодарам. Сепак, овие cupcakes може да биде вреди да се трошат екстра неколку часа во салата за да изгори надвор калории.

Фиренца во Рим возови

Неапол во Рим возови

Фиренца во Пиза возови

Рим во Венеција возови

 

3. Рим, Италија - Biscottificio Innocenti

Ако сте копнеж за строго Италија десерти, Biscottificio Innocenti нема да ве разочараме. Што вистински го заслужува своето место меѓу 10 Најдобрите пекари да се обиде на вашето патување во Европа, благодарение на својата biscotti. Тоа е мала продавница со огромна печка која произведува највкусни бисквити што ќе ги направите обидете се во Италија.

А ти да не ќе ги најдете на рецепт за нив било каде - Biscottificio чува своите тајни. Осигурајте се да ги тестираат своите Brutti ма Buoni. Тоа е бисквит во облик на пирамида што вие не ќе можат да добијат доволно на.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

4. Париз, Франција - Леб и некои идеи

Името на оваа прекрасна париска пекарница преведува како Леб и идеи, кој е добар за името инспиративна храна. И додека нивното име значи специјализација во леб, тоа не е на сите дека тие нудат.

Вие исто така може да уживаат во своите кроасани! Овие печива имаат репутација на најдобар кроасани во Париз. кога во Париз, не пропуштајте еден од најдобрите пекари во Европа.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

 

5. Минхен, Германија - кафе Кафе Брз

Cafe shops are on the top 10 Best Bakeries To Try On Your Trip To Europe

Луѓето од Минхен сакаат своите колачи, и тоа е очигледно од високо мислење имаат за Konditorei Kaffee Schneller. Но, зошто тоа е една од 10 Најдобрите пекари да се обиде на Вашиот Патување во Европа?

Откако ќе одам напорно преку страшно бурните, мрачните и досаден понеделник, ти треба нешто да ви го подигне духот. Ако сте во Минхен, одговорот лежи во вкусни, домашна колачи. Можете да findthose во кафе Побрзо, заедно со пријатна топла шолја капучино или какао. Почесто отколку не, да не ќе треба изговор да го посетите на сите.

Минхен во Салцбург возови

Минхен во Пасау возови

Нирнберг во Пасау возови

Салцбург за Пасау

 

6. Цирих, Швајцарија - Conditorei Schober

Цирих е дефинитивен место да се погледне за најдобар пекари во Европа. Швајцарската имаат голема чоколади па дури и подобро тесто занаетчии, кои сигурно ќе ве импресионира. Conditorei Schober е еден од пекари може да се најдат во "слатка агол" на Стариот град.

Тоа е традиционален изглед малку кафе што има некои од најпознатите неверојатни колачи и рачно изработени чоколади може да се обидете. прекрасна декор, голема десерти, и двор да уживаат во текот на летото - што не е да се сака?

Минхен во Цирих возови

Берлин во Цирих возови

Базел во Цирих возови

Виена, Цирих возови

 

7. Цирих, Швајцарија - Confiserie Sprungli

Ние не сме направиле со уште Цирих! Постои уште едно место заслужува да се спомене на листата на најдобрите пекари во Европа. Се смета за најубавиот кафе во градот, Confiserie Sprungli е доста познат во Цирих.

Специјалитет што ги направи познат е Luxemburgli меденки, но нивните чоколадо е одлична, како и. Нивните специјалитети се сигурни да се направи сите ваши сетила пее. Не можете да ја посетите Confiserie Sprungli без испробувањето на macarons Luxemburgli!

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

8. Данскиот пекара - Kaffehuset - Копенхаген, Данска

Danish bakery — Kaffehuset — Copenhagen, Denmark

Вие не може да се спомене колачи без да го признае како квалификувани данскиот се во што го прави. Тоа е зошто тоа не е изненадување да се најде дански пекарница од Копенхаген меѓу најдобрите пекари во Европа. На Kaffehuset е дефинитивен кандидат за местото, и тие го победи благодарение на уста поење нивните колачи.

студентите Копенхаген корист Kaffehuset е чизкејк, како што е познато да биде најмногу прекрасен и повеќето вкусни сирење во градот. Може да се обидете да се спротивстави на својата привлечност, но, најверојатно, ќе успеат - и да бидат многу среќни што сте направиле.

 

9. Лондон, Англија - Lauderee

Друга надвор од Франција, Европскиот пекарница што го направи своето име на слатки задоволства француската, Lauderee ќе ве плени. Лондончани обожавам ова место, и ќе е премногу еднаш ќе ја посетите Лондон за прв пат.

Macarons се нивната специјалност, а ти не ќе бидат во можност да им кажам за разлика од нивните француски колеги. Кремот во внатрешноста на macaron ќе се топи во вашата уста кога ќе криза на пастелни обоени обвивка. Тоа не се било подобро од тоа!

Аmsterdam во Лондон Возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

10. Виена, Австрија - Demel

Demel е познат воспоставување десерт во Виена за причина - нивните колачи. Ана Demal Torte е нивоа чоколадо showstopper, која е една од главните причини за совршена репутација Demel е.

Demel е повеќе од само туристичка омилен - нејзината историја е завршена 230 годините, кој е фасцинантен и импресивен. Некои од специјалитети можете да уживате постојат орев торта, Esterhazy торта, Sachertorte, и Dobos торта. Накратко, ако сте во потрага за вашата дневна доза на торта, не гледам подалеку од Demel.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Подгответе се да имате незаборавен (и вкусни) одмор со вашиот целото семејство? Посетете десетте најдобри пекари во Европа од нашата листа, и ќе биде издувана. Бидете сигурни да го планирате вашиот одмор и книга вашиот билети за воз на време!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “10 Најдобрите пекари да се обиде на Вашата посета на Европа ” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F10-best-bakeries-europe%2F- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml и можете да го промените / ru да / де / или тоа и на повеќе јазици.