Нарачајте билет за воз СЕГА

месец: мај 2018

Врв 10 Лесно совети за железничка Возење Smart Секаде

Време на читање: 6 минути Патувањето со воз може да биде една од најпознатите релаксирачки и пријатно начини да се заобиколи. Вие треба да знаете како да се направи најдоброто од вашето патување и да се паметни. Да се ​​биде добро организиран и да знаете што е тоа што многу придонесува кон правење…

Плажа празници со воз во Белгија

Време на читање: 3 минути За мала земја, Белгија има својот фер удел на таписерии воз патувања со многу прекрасна глетка за да ја видите. Белгискиот брег е одличен начин да се опуштите и да уживате во сонцето и 65 километри од брегот, има многу возбудливи активности на море…

Швајцарските возови ги рангираа најдобрите во Европа

Време на читање: 3 минути Швајцарската возови се најдобри во Европа според Бостон консалтинг груп. Најпрво, Швајцарската добија висок рејтинг и покрај намалувањето на квалитетот. Швајцарската постигнато 7.2 целокупната рејтинг од 10. додека Данска, Финска, и Германија сите постигнато 6+ рејтинг. меѓу…

Најсликовитите железничка Патувања Во Швајцарија Во лето

Време на читање: 3 минути Тоа би можело да се рече дека Швајцарија е најмногу познат по своите снежните врвови и вкусни чоколадна, но има толку многу повеќе за убава земја отколку Одговара на око. Воз патувања во Швајцарија се еден од најдобрите начини да уживате во прекрасниот село….

Кои се најдобрите Прехрана да се јаде на возови

Време на читање: 3 минути Најдобра храна да се јаде на возови во денешно време, всушност, многу вкусен. Затоа што многу возови нудат 5-ѕвезда сместување и првокласна храна. Ова ги вклучува храна направена од светски познати готвачи. Веројатно сте навикнати да читате за неверојатна храна на железничките станици или за убава глетка…

Првиот воз Пат Уште Изработени Во Италија

Време на читање: 3 минути Италија има некои прекрасни воз патувања. Тој има голем број на убави возови и исклучителни станици низ целата земја, но каде што беше прв пат со воз некогаш направени во Италија? Оваа статија е напишана за да се едуцира за Train Travel и е направена од Save A…

ЕУ Да се Инвестира Милијарди Евра Во Европската Патуваат Со Возови

Време на читање: 3 минути ЕУ предложи да се инвестираат над 100 милијарди евра во возови за зајакнување на европските патувања, Оваа инвестиција ќе се комбинираат со јавното и приватното финансирање. целосно, вкупната инвестиција ќе надмине 4,5 милијарди евра. Инвестицијата ќе се дојде преку група за финансирање наречен Поврзување на објектот во Европа. во…

4 Воз Пат Видено да направите вашиот Instagram Блесок

Време на читање: 2 минути Патувањето со воз е удобно, еколошки и тоа обезбедува спектакуларни погледи, совршен за правење на вашиот Инстаграм многу поубава. Еве 4 ставови воз пат да се направи сјај на вашиот Инстаграм профил. Оваа статија е напишана за да се едуцираат за воз патување и беше направен од страна на…

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија