Нарачајте билет за воз СЕГА

месец: август 2018

Европската Пат: Зошто Туристите Земете возови и не Авионите

Време на читање: 3 минути Што подобар начин да го поминете летниот од патување низ Европа, право? право. Вие не треба да се скрши на банката да видите некои од прекрасни градови во Европа; Верувале или не, но еден од критичните аспекти на вашиот ефективни Европа Патување е изборот…

Обиколка на англиската Премиер лига со воз

Време на читање: 6 минути За патниците кои се случи да бидат заинтересирани во спортот, на турнеја низ Англија за натпревари во Премиер лигата може да биде посебно доживување. Додека неколку екипи се качи и да падне од лигата секоја сезона, што значи дека никогаш не е иста два пати по ред, тоа е секогаш…

Најсликовитите железничка патувања во Европа

Време на читање: 3 минути Преземање на возот е еден од најдобрите начини да се доживее најпознатите сценско региони во Европа. Уживајте спектакуларен планините, езера, пејзажи реки и неверојатни подвизи на инженеринг - Овие се најсликовитите железничка патувања во Европа. Оваа статија е напишана за да се едуцира за Train Travel…

6 Пестовен Совети Кога Воз патуваат во Европа

Време на читање: 3 минути Еднаш многу одамна, кога буџетот не играат улога во изборот на дестинации (или барем, не е толку голем на улога!) работите беа лесно; овие денови, ако сакаме да патуваат, we have to be smart with the way we handle our

Како правилно да тренирате деловно патување

Време на читање: 3 минути Фрустрациите и елементот што губи време во редиците за пријавување на аеродромот и сообраќајниот метеж до аеродромот се премногу познати за деловните патници. Regardless of whether you are going on a short Business trip by train or a longer one that will take several

Совети за Западна Европа со воз 2 недели

Време на читање: 3 минути Грабање на картата на Европа и одлучувањето за тоа каде да одат да биде ноќна мора! Да, особено ако сте сите добија неколку недели. На континентот, разновидна и богата со култура, две недели може да изгледа премногу краток! Затоа, тоа е веројатно најдобро е да се…

Патување со попреченост, во Европа Made Easy

Време на читање: 4 минути Зошто ние патуваат со воз? Воз патуваат е релаксирачки, практични и понуди социјален аспект дека другите методи на транспорт, едноставно, не може да одговара. Сепак, патуваат со попреченост може да биде застрашувачка за некои. Ова не значи дека не можете да уживате во забавата, иако. ова…

Најдобар начин да патувате од Амстердам до Берлин со воз

Време на читање: 3 минути Патувањето од Амстердам до Берлин со воз му нуди на патникот незаборавно искуство и најеколошки избор. Иако шест-часовното патување е малку бавен, удобноста понудени од страна на возови и шармот на патувањето е извонредна. With beautiful scenery along the

23 Апликациите треба да го преземете, пред да замине

Време на читање: 12 минути Currency appWe recently wrote a blog on Riding with kids on a train and gave you some tips for keeping your little ones entertained. Читање книги, игра Уно и слушање на аудио книги е дефинитивно мора за секој, but there are tons of apps to download

5 Причини да се прошетаат ноќ возови Во Европа

Време на читање: 3 минути Иако европските ноќ спанко возовите да стане нешто од загрозен вид (буџетот авиокомпании ние сме во потрага на вас!), љубители на возот се уште не се откажуваат! За љубителите на ентузијасти воз, ништо не се удира подрипнувајќи на бродот ноќ возови и ужива во убавината на долги растојанија без…

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија