Нарачајте билет за воз СЕГА

месец: ноември 2018

Врв 5 Најдобрите градови за да го поминат Божиќ

2018 е речиси при крај, која може да значи само дека Божиќ е во близина! Луѓето се уште не се подготвуваа за тоа, туку и за патниците, тоа е крајно време да се планираат патување. Ако сте во потрага за правото на градот да го поминат Божиќ во, ние сме…

Ски летувалишта најдобро да се посети со воз

Нема подобро чувство од заспијам на нежно се движи возот и се буди следното утро во вашата дестинација, само неколку минути од патеките. Во Европа, we are spoilt for choice when looking for the Best Ski resorts to visit by train. It’s not just

брз водич: Патувањето со воз од Париз до Ница

Возовите во Париз и Ница се поврзани со брз и ефикасен воз систем, така што посетата на двете провинции одеднаш никогаш не било полесно. Овие две спротивставени региони привлекуваат илјадници посетители секоја година. Nice lies at the heart of the stunning French Riviera in

Суштински совети, за да ги зачувате вашите пари на билети за воз

Европа може да се опише како еден од најпопуларните туристички атракции во овој свет и тоа е често, рече дека може да се шета наоколу и да уживате во вашето патување на евтини стапка има. The statement is absolutely true as now you can save your money

5 Најдобрите градови за посета за Денот на благодарноста во Европа

Денот на благодарноста секогаш била многу традиционален празник се врти околу семејството, Турција, и фудбал. Сепак, оние меѓу вас кои уживате во патувањето и може да се користи брзо стартување треба да размислува за трошење оваа година сезона во една од овие најдобри градови за да ја посетите за Денот на благодарноста во…

Зошто воз патување во Германија е неверојатна

Германија може да се пофали величествената планина, земање здив село и космополитски градови, што го прави воз патување има волшебна искуство. Постојат многу чудесната места да се види, вклучувајќи Берлин, Минхен, Хамбург, Келн, и Франкфурт. сите овие жариштата и помалите градови се поврзани со добро организиран систем Hi-брзински воз. Ова го прави патување во воз…

5 Причини да се истражуваат Европа со воз во декември

Има нешто неверојатно за исполнување тивко гледајќи низ прозорецот на возот, не мислиш? така, се заборави за интимни frisks безбедност, јасно ziplock кеси за течности, нула приватност и тоалет помалку автобуси. Не постои подобар начин да се истражуваат Европа, отколку со воз во декември. Еве…

Врв 3 Европските железници доделување на добра храна

Може да го слушнале околу, but you never believed it – Да, разговорите на вкусни воз храна. Погоди што? None of it was empty talkyou can actually enjoy every single bite of your train meal! Момчиња и девојки, железници служи добро…

Најдобар Зимски фестивали во Европа

Направи поголемиот дел од студената сезона со посета на најдобар Зимски фестивали во Европа. Фестивалите се подразбира сé од скијање и сноубординг музика, комедија, мраз скулптури, и блескави карневалски паради. Подолу е наш врвен 5 преглед на она што ќе најдете се случува во Европа…

Како патуваат во Норвешка е Различни Патување искуство

Дали сте во потрага за посета на Норвешка? Повеќето посетители на Европа Најди воз патување луксузен задоволство. Дали знаеш зошто? Ова му дава пристап до панорамски поглед, земајќи вас на ветена земја на реалниот свет. Consider here some of the things you should know while

WordPress Theme изградена од страна на Shufflehound. Copyright © 2019 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија