(Последно освежено на: 09/10/2019)

Има толку многу најубавите градови во Европа, и она што е повеќе, тоа е толку лесно да ги посетат. Патување со воз е одличен начин за да се види овие кофа листа дестинации. Еве 3 Европски градови најдобар посети со воз.

 

Се вклучуваме во европските градови најдобар посети со воз со наследството: користени, Белгија

реката Бриж е меѓу европските градови најдобар посети со воз
Бриж Белгија

Има повеќе во Белгија од само чоколадо. Бриж е познат по тоа што еден канал на градот, допаѓа Венеција и Амстердам. Всушност, целиот град е Светско наследство на УНЕСКО. Посета Бриж со воз е одлична идеја, бидејќи Бриж главната железничка станица е само еден 10 минути пешачење од сите големи трговски улици и 20 минути до пазарот плоштад. Таа, исто така обезбедува возови во сите главни градови во Белгија, како и да се мали, Франција, и Thalys Париз возБрисел-Остенд.

така книга вашиот билет за воз и да уживате во убави места на користени. Бидете сигурни да уживаат во Mayo помфрит и локално пиво.

 

Брисел во Бриж возови

Антверпен во Бриж возови

Хали два воза Бриж

Гент во Бриж возови

 

За сонце: Севилја, Шпанија

Севилја е меѓу европските градови најдобар посети со воз
Севиља Шпанија

Како се чувствувате во врска со сонце и европски градови најдобар посети со воз? Што е со прекрасни Andalucian пејзажи и мавритански архитектура? Звучи добро? Потоа Севилја е за вас.

Повеќето патници со оглед на патување со воз во Шпанија мислам на Барселона или Мадрид, но вистински скапоцен камен лежи на југ, во четвртиот по големина град во Шпанија.

железничката станица Санта Justa Севилја е дел од голема брзина, Пет-линија патнички услуги и се поврзува со 17 големи шпански градови, така што не постои подобар начин да се патува со воз од.

Кога ќе ја посетите, бидете сигурни дека ќе ја посетите земање здив катедрала и оди на турнеја предјадења – you can book with an organized group.

 

Европски градови најдобар посети со воз За разгледување: Минхен, Германија

Минхен е меѓу европските градови најдобар посети со воз
Минхен Германија

Минхен е убава мешавина на нови обележја како седиште на BMW и на Алијанц Арената и историски локалитети како на дворецот Нимфенбург палатата and the Munich Hofgarten and that is why we have put her on our European cities best visited by train.

кога ќе го посетите Германија со воз, можете да хоп на во Венеција, патуваат низ Верона, Тренто, и Инсбрук, и – само седум часа подоцна – да биде во Минхен. Ставовите долж пругата се одзема здивот. прекрасни Италија села се направи патот за Алпите а потоа Доломити пред пристигнувањето во Минхен.

Кога ќе ја посетите, бидете сигурни да се обиде некои на ‘Münchner Weiswurst', колбаси, се служи со свежо печен переци и сладок сенф. Измијте го надолу со еден од познатиот баварската пиво.

Берлин во Минхен возови

Франкфурт Минхен возови

Виена во Минхен возови

Штутгарт во Минхен возови

How to get to European cities best visited by train?

Дали сте инспирирани да ја посетите еден од овие прекрасни европски градови? Европски градови најдобар посети со воз може да се резервира на најдобрите цени на билети Saveatrain.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/3-european-cities-best-visited-by-train/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување, на овој линк ќе ја најдете нашата најпопуларните железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – во тебе имаме врски со / en /, но можете да ја промените да / FR / или / де / или / таа / и на повеќе јазици