Koha e leximit: 3 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 28/08/2020)

Ka kaq shumë Qytetet e bukur në Evropë, dhe për më tepër, ajo është aq e lehtë për të vizituar të gjithë ata. Udhëtimi me tren është një mënyrë e madhe për të parë këto kovë-listë destinacionet. Këtu janë 3 Qytetet evropiane më të mirë të vizituara me tren.

 

Ne fillim qytetet tona evropiane më të mirë vizituar me tren me trashëgiminë: i përdorur, Belgjikë

lumi Bruges është ndër qytetet evropiane më të mirë vizituar me tren
Bruges Belgium

Ka më shumë në Belgjikë se vetëm çokollatë. Bruges është e njohur për të qenë një qytet i kanalit, si Venice dhe Amsterdam. Në fakt, tërë qyteti është një Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Duke vizituar Bruges me tren është një ide e madhe që Bruges Stacioni kryesor hekurudhor është vetëm një 10 minuta më këmbë nga të gjithë të mëdha rrugët tregtare dhe 20 minuta në sheshin e tregut. Ajo gjithashtu ofron trenat në të gjitha qytetet e tjera të mëdha në Belgjikë, si dhe për të i vogël, Francë, dhe Treni tren Paris–Bruksel-Ostend.

Kështu që rezervoni biletën tuaj trenit dhe gëzojnë vendet e bukura të i përdorur. Të jetë i sigurt për të shijuar Mayo patate dhe një lokal birrë.

 

Bruksel për Trenat Bruges

Antwerp për Trenat Bryzh

Halle dy trena Bruges

Ghent për Trenat Bryzh

 

Për kohë e mirë: Seville, Spanjë

Seviljes është ndër qytetet evropiane më të mirë vizituar me tren
Seville Spain

Si ndiheni në lidhje me diell dhe evropiane qytetet më të mira të vizituara me tren? Po në lidhje me Andalucian mrekullueshëm peisazhet dhe maure arkitekturë? tingëllon mirë? Pastaj Seviljes është për ju.

Shumica e udhëtarëve konsideruar një udhëtim tren në Spanjë mendoj se e Barcelonës apo Madridit, por xhevahir i vërtetë qëndron në jug të mëtejshme, në katërt më të madhe qytetit të Spanjës.

Stacioni i Seviljes Santa Justa trenit është pjesë e një shpejtësi e lartë, udhëtarëve shërbimit pesë-line dhe lidhet me 17 qytetet e mëdha spanjolle, kështu që nuk ka mënyrë më të mirë për të udhëtuar me tren se.

Kur ju vizitoni, sigurohuni që ju vizitoni katedrale frymë-marrjen dhe të shkojnë në një turne tapas – ti mundesh libër me një grup të organizuar.

 

Qytetet evropiane më të mirë të vizituara me tren Për ndonjë gjë: Mynih, Gjermani

Mynih është ndër qytetet evropiane më të mirë vizituar me tren
Munich Germany

Mynih është një përzierje e bukur e monumentet reja si selinë BMW dhe Allianz Arena dhe vendeve historike si e Nymphenburg pallat dhe Hofgarten Mynih dhe kjo është arsyeja pse ne kemi vënë atë në qytetet tona evropiane më të mirë të vizituara me tren.

kur vizitojnë Gjermania me tren, ju mund të hip në në Venecia, udhëtojnë nëpër Verona, Trento, dhe Innsbruck, dhe – vetëm shtatë orë më vonë – të jetë në Mynih. Pikëpamjet përgjatë hekurudhës janë të lë pa frymë. Fshatrat e mrekullueshëm italianë bëj rrugën për Alpe dhe pastaj Dolomites para se të vijnë në Mynih.

Kur ju vizitoni, sigurohuni që të provoni disa a ‘Münchner Weiswurst', suxhuk shërbeu me pretzels pjekur fllad dhe mustardë të ëmbël. Larë atë me një nga birra famshëm bavarez.

Berlin për Trenat Mynihut

Frankfurt për Trenat Mynihut

Vjenë për Trenat Mynihut

Stuttgart për Trenat Mynihut

Si për të marrë në qytetet evropiane më të mirë vizituar me tren?

A jeni të frymëzuar për të vizituar një nga këto qytete mrekullueshëm evropiane? Qytetet evropiane më të mirë të vizituara me tren mund të rezervuar në të mirë të çmimeve të biletave të trenit në Saveatrain.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F3-european-cities-best-visited-by-train%2F - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)