Време на читање: 2 минути(Последно освежено на: 03/07/2020)

Патувањето со воз е удобно, еколошки и тоа обезбедува спектакуларен ставови, совршен за правење на вашиот Инстаграм многу поубава. Еве 4 ставови воз пат да се направи сјај на вашиот Инстаграм профил.

 

Воз пат е видено бр.1 – Западот Хајленд линија, Шкотска

The west highland scotland train route views

Шкотска славно има некои од најубавите пејзажи и воз пати пат во светот. ова железнички патување нуди широко погледи на далечински Маврите, lochs, и планини. Кога патуваат на Запад Хајленд линија, ќе биде среќа да се Искуство легендарниот Glenfiddich Мијо. изгледа познато? Тоа е поради тоа што беше опремен како Хогвортс Експрес во Хари Потер филм франшиза. Замислете ги двојните допири што ќе ги добијат тие погледи.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Глечер Експрес, Швајцарија

The Glacier Express switzerland train route views

Ако преферираш побавно темпо пати воз пат, ова е на пат за вас и вашите следбеници на Instagram. Вашиот блескави панорамски поглед ќе започне со поглед на познатиот Матерхорн. од Зермат, ќе го направат вашиот железнички патување седум часа по должината на УНЕСКО пат на светското културно наследство во Сент Мориц. Уживајте во кршење на слики како славниот Alpine прегледите на визиите поминуваат низ вашиот прозорец.

Цирих во Сент Мориц возови

Зермат во Сент Мориц возови

Лион во Сент Мориц возови

Базел во Сент Мориц возови

 

На Flam Железничка, Норвешка

The flam railway train route views norway

А пократок патување – овој еден час возот вози од Мирдал да Flam е само за ставовите. И вашата среќа Insta следбеници ќе ви се заблагодарам. Ќе видите Nali тунел, зачудувачкиот Kосфосен водопад, и прекрасниот фјордови на Норвешка.

 

Нашата опција за затворање за прегледи на маршрутата на возот – Inlandsbanan, Шведска

Inlandsbanan, Sweden

Ако Глечер Експрес не беше доволно снег и мраз за вас, тогаш ќе ви се допаднат на внатрешните линија. Овој 14-часовна воз авантура започнува во Kristinehamn пред да направите својот пат низ нескротлива скандинавските терен кон Gallivare. Од својот прозорец, ќе видите арктичкиот круг и – ако се задржи очите излупени – некои диви животни во форма на ирвас, лос, и елен.

 

Така, сега откако сте научиле за воз пати пат и се подготвени да одат на живот-менување на железничката возење додека гланц вашиот Инстаграм профил и да се добијат некои нови следбеници? Книга вашиот сон патување со воз денеска Зачувај воз. И, исто така можете да ја проверите нашата сметка на Инстаграм instagram.com/saveatrain

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F4-train-route-views-to-make-your-instagram-account-shine/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/in_routes_sitemap.xml, и може да се промени на / во до / или ru / tr и на повеќе јазици.