Време на читање: 5 минути(Последно освежено на: 16/01/2021)

Без разлика дали тоа се обидува неколку дена да дознаам вашите велосипед брзини но се уште ужива сценско велосипедизам патеки, или епска возење 1,800km од Кантербери да Рим, нашите 5 Најдобрите велосипедизам патеки да патуваат во Европа ќе ве инспирира!

 

1. Прва на листата на 5 Најдобрите велосипедизам патеки да патуваат во Европа: Пасау, Германија во Виена

Choose your bike type smart when you go to any of these 5 Best Cycling trails to travel in Europe

Ова не е за брзина свирач гореспоменатите велосипед. За малку поискусни, но не сосема Тур де Франс велосипедист, ова е за вас!

А една недела пат првиот циклус, ние би Ви препорачуваме фати возот во текот на границата со Германија на Пасау, прекрасен град каде што реките Ин, Дунав, и Илс се среќаваат. Изнајмување велосипеди од Матијас на Drasch Велосипеди клиника и педалата надвор заедно сообраќај без патеки покрај Дунав.

Esterbauer објавува водич на англиски јазик за овој класичен пат: мапи се одлични (Не обидувајте се да се вози додека читање иако. пробавме. расказ; тоа заврши лошо) Мапите ќе ви даде совети за огласи сместување и места од интерес на патот, како Melk и австриската лозови и овошни растечки области. Fahrrad-Klinik има аранжман со хотел во предградието на Виена, каде што ќе ја напушти велосипеди. Поминат еден ден или така во Виена пред да ја фати возот назад Линц и летаат дома.

Минхен во Салцбург возови

Минхен во Пасау возови

Нирнберг во Пасау возови

Салцбург за Пасау

 

2. циклус Пат: преку Francigena, Италија

5 Best Cycling trails in Europe

За географски оспорени, ова треба да биде на 5 Најдобрите велосипедизам патеки патуваат во Европа листа. Ова е најдолгата обележани циклус пат во Италија! Виа Francigena трае од St Велика Бернард Лозинка на границата со Швајцарија до Базиликата Свети Петар во Рим.

Еднаш пат аџилак, тоа е повеќе од илјада години. На пат го велосипедисти преку тоскански пејзажи и минатото средновековни градови како Сан Gimignano. Ќе си даде неколку дополнителни денови само за слика запира, повремени пробување на вино, и да уживате во вашиот главен влез во Рим.

Фиренца во Рим воз

Женева за Chur возови

Милан да Tirano возови

Бергамо да Tirano возови

 

 

3. Дунав циклус патот

Ако сакаш направи своето патување семејна работа тогаш Дунав циклус патот е вашата најдобра залог! Таа е една од најпознатите познати и добро патувал велосипед патеки во Европа. Па не е ни чудо што тоа е една од 5 Најдобрите велосипедизам патеки да патуваат во Европа.

Следи Дунав река од својот извор во Германија сите на патот до Црното Море, но од најпопуларните протега на патеката е 190 милји (306 км) дел меѓу сценската германско село во Пасау и Виена, Австрија. Речиси целосно без автомобили и релативно рамни, овој пат, која е испреплетена границата меѓу Германија и Австрија во текот на поголемиот дел од возењето-е совршен за велосипедисти на било која возраст и способност.

Берлин до Дрезден возови

Берлин во Потсдам возови

Франкфурт во Берлин возови

Берлин во Хамбург возови

 

4. Холандија Junction мрежа

Holland colorful bike parking

јаст е многу тешко да се набројат само еден циклус патот што се издвојува како најдобар во Холандија. Всушност, нашите 5 Најдобрите велосипедизам патеки да патуваат во листата Европа може да се состојат од само Холандија патеки! Ова е земја со таков фантастичен велосипедизам инфраструктура дека ти си во за лекување каде циклус! По раскрсницата мрежата на обележани правци, вози по должината на 32,000 км на велосипедски патеки се радосно стан со кратки растојанија меѓу значајни дестинации.

Без разлика дали сте во потрага да се истражуваат мирен крајбрежјето и убава пристаништето села на брегот на Холандија Северното Море, шарени полиња за одгледување сијалици во земјата, или правци низ живописни главниот град на Амстердам, ќе најдете велосипедски патеки кои отелотворуваат сето она што е одлично за активно возење во бавно темпо.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

5. циклусот Пат до Париз од Dieppe (или Лондон)

The Cycle Route To Paris From Dieppe

Тоа не може да биде долго растојание за некои (Беше за мене! Смеење на глас!) но 127 милји од Dieppe во Париз овозможува прекрасен неколку дена велосипедизам! Најпознатите циклус пат е авенија Verte, но најдобриот пат беше воведена од Доналд Хирш.

пат Доналд

На почетокот на милји на пат низ лавиринт малку француски села, повеќе тркалање падови и минатото полињата со пченица и пченка. Обидете се да се направи дегустација на вино прерано на патување иако! Патиштата се тивко и безбедно иако, и таму се само доволно ридови да се задржи тоа интересно, но не и исцрпувачки. веб Доналд содржи линкови до циклус-пријателски сместување.

Како што во близина на Париз, за разлика од авенијата Verte, овој пат ќе ве однесе низ серија на кралски лов на шумите за да се избегне сообраќај. по 120 милји од селата, области, и лов на шумите, ќе влезат Parc St Cloud. Тоа е област на шумски само по Версај, слободен сообраќај, долги и прави, и граничи со високи дрвја. потоа, ќе видите дека на патот се отвора до поплочен област, фонтани, и нешто надвор.

Доналд пат ќе ве однесе на лево, па никогаш не се види она што е на крајот од патот. Но, тоа е достоен за возење велосипед за да се испита. Ќе се најдете на карпа, со сите Париз испружени пред вас. Тоа ќе ве остават без здив од ставот, не на напор.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

Подгответе се да ја добиете вашата педалата на и изберете една од 5 Најдобрите велосипедизам патеки да патуваат во Европа? Велики! Сите овие места може да се стигне со воз, со помош на Зачувај воз секако! Така на проектот планирање и да почне велосипедизам!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Најдобрите велосипедизам патеки да патуваат во Европа” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-best-cycling-trails-europe%2F- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик).

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/zh-CN_routes_sitemap.xml и можете да го промените / zh-cn да / де / или ja и на повеќе јазици.