(Modifikimi I Fundit Më: 01/02/2020)

Nëse kjo është disa ditë duke u përpjekur të kuptoj se tuaj ingranazhet biçikletë por ende duke shijuar shtigje piktoreske çiklizmit, ose një rrugë epik 1,800km nga Canterbury tek Roma, tonë 5 Cycling mirë Trails për të qarkulluar në Evropë do t'ju frymëzojë!

 

1. I pari në listën tonë të 5 Cycling mirë Trails për të qarkulluar në Evropë është: Passau, Gjermania në Vjenë

Choose your bike type smart when you go to any of these 5 Best Cycling trails to travel in Europe

Kjo nuk është për biçikletë lartpërmendur gear Fiddler. Për pak më shumë përvojë, por jo mjaft Tour De France çiklist, kjo është për ju!

A një javë rrugë cikli i parë, ne do të ju rekomandojmë kapur trenin mbi kufirin gjerman në Passau, një qytet i bukur ku lumenjtë Inn, Danubi dhe Ils takohen. Marr me qira bikes nga Matthias në Drasch Klinika Bike dhe këmbës off së bashku trafikut rrugëve pa pranë Danubit.

Esterbauer publikon një udhëzues në anglisht për këtë rrugë klasike: Hartat janë të shkëlqyera (Mos u përpiqni të ngasin ndërsa lexim pse. provuar se. Histori e shkurtër; ajo përfundoi keq) Hartat do të ju jap Këshilla për listings strehim dhe vende me interes gjatë rrugës, si Melk dhe të hardhisë austriak dhe zonat fruta në rritje. Fahrrad-Klinik ka një marrëveshje me një hotel në periferi të Vjenës, ku ju lënë bikes. Kaloni një ditë apo më shumë në Vjenë para se të kapjen trenin prapa në Linz dhe fluturon në shtëpi.

Mynih për Trenat Salzburgut

Mynih për Trenat Passau

Nuremberg për Trenat Passau

Salzburg të Passau

 

2. cikli Route: Via Francigena, Itali

5 Best Cycling trails in Europe

Për sfiduar gjeografikisht, kjo duhet të jetë në tuaj 5 Shtigje të mira çiklizmit për të udhëtojnë në Evropë listë. Kjo është rruga më e gjatë sinjalizuar cikël në Itali! Via Francigena shkon nga Great St Bernard Pass në kufi me SwitzerlandBazilikën e Shën Pjetrit në Romë.

Pasi një rrugë pelegrinazhit, ajo është mbi një mijë vjet të vjetra. Rruga merr riders përmes peisazhet toskan dhe e kaluara qytetet mesjetare si San Gimignano. Do t'i japë vetes disa ditë shtesë vetëm për ndalesa photo, rastit provë verë, dhe të gëzojnë hyrje të madh në Romë.

Florence të Biletat Romës

Gjenevë për Trenat Chur

Milani për Trenat Tirano

Bergamo për Trenat Tirano

 

 

3. Danubi Cikli Path

Nëse ju doni të të bëjë udhëtimin tuaj një çështje familjare pastaj Danubi Cikli Path është bast tuaj më të mirë! Kjo është një nga rrugët më të njohur dhe të udhëtuar edhe biçikletë në Evropë. Pra, nuk është çudi kjo është një nga më të 5 Cycling mirë shtigje për të udhëtuar në Evropë.

Ajo ndjek Danubin lumi nga burimi i tij në Gjermani gjithë rrugës për në Detin e Zi, por shtrirje më të popullarizuara të gjurmët është 190 milje (306 km) pjesa në mes të fshatit skenik gjerman të Passau dhe Vjenë, Austri. Pothuajse tërësisht e makinave të lirë dhe relativisht të sheshtë, this pathwhich crisscrosses the border between Germany and Austria throughout much of the rideis perfect for cyclists of any age and ability.

Berlin për Trenat Dresden

Berlin për Trenat Potsdam

Frankfurt për Trenat Berlin

Berlin për Trenat Hamburg

 

4. Holland Junction Rrjeti

Holland colorful bike parking

unët është shumë e vështirë tek lista vetëm një rrugë të ciklit që qëndron jashtë si më të mirë në Holandë. Në fakt, tonë 5 Shtigje të mira çiklizmit për të udhëtuar në listën Evropë mund të përbëhet nga vetëm shtigje Holland! Kjo është një vend me një çiklizmit të tillë fantastike infrastrukturë se ju jeni në për një trajtojnë kudo që cikli! Pas rrjetin kryqëzimin e rrugët sinjalizuar, Rides përgjatë 32,000 km e rrugëve të ciklit janë gëzim të sheshtë me distanca të shkurtra mes destinacionet dukshëm.

Nëse jeni duke kërkuar për të shqyrtuar paqësore Vija bregdetare dhe port mjaft fshatrat e bregdetit Holandës e Detit të Veriut, ngjyra fusha llambë në rritje të vendit ose rrugët rreth qytetit gjallë kryeqytetin e Amsterdamit, ju do të gjejë më shtigjet e ciklit që mishërojnë çdo gjë që është e madhe në lidhje me çiklizmit aktiv në një ritëm me nge.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

5. Cikli Route në Paris nga Dieppe (ose London)

The Cycle Route To Paris From Dieppe

Ajo nuk mund të jetë një distancë të gjatë për disa (Ishte për mua! lol!) por 127 miles from Dieppe to Paris provides a beautiful few days’ çiklizëm! Rruga më e famshme Cikli është Avenue Verte, por rruga më e mirë ka qenë pioneered nga Donald Hirsch.

rrugë Donald

Milje e para të rrugës gjarpëroj nëpër fshatra të vegjël franceze, mbi ngritje kodrina dhe fusha e kaluara e grurit dhe misrit. Mundohuni të mos bëni provë verë shumë shpejt në udhëtim edhe pse! Rrugët janë të qetë dhe të sigurt pse, dhe ka vetëm kodra mjaftueshme për të mbajtur atë interesante, por jo rraskapitëse. Faqja e internetit Donald përmban lidhje me ciklin e akomodimit miqësore.

Si ju pranë Parisit, ndryshe nga Avenue Verte, Kjo rrugë ju merr nëpërmjet një seri të pyjeve mbretërore të gjuetisë për të shmangur trafikun. pas 120 milje e fshatrave, fushat, dhe pyjet e gjuetisë, ju shkruani Parc St Cloud. Kjo është një zonë e pyjore vetëm pas Versajës, trafiku pa pagesë, e gjatë dhe e drejtë, dhe kufizohet me pemë i gjatë. atëherë, ju të shihni se rruga hap jashtë për një zonë të shtruar, burimet, dhe diçka përtej.

rrugë Donald ju merr në të majtë, kështu që ju kurrë nuk e shihni se çfarë është në fund të rrugës. Por kjo vlen çiklizmit në për të hetuar. Ju gjeni veten në një shkëmb, me të gjithë Paris shtrirë në frontin e ju. Kjo do të largohet nga ju pafrymë nga pikëpamja, jo tendosje.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

Gati për të marrë pedale tuaj dhe të zgjidhni një nga 5 Cycling mirë Trails për të qarkulluar në Evropë? i madh! Të gjitha këto vende mund të arrihet me tren me ndihmën e Save A Train sigurisht! Pra, fillojë planifikimin dhe të fillojnë të çiklizmit!

 

 

Do you want to embed our blog post “5 Best Cycling Trails To Travel In Europe” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/5-best-cycling-trails-europe/– (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed).