Koha e leximit: 5 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 16/01/2021)

Nuk ka asgjë fare si peshkimi për herë të parë në një vend të ri. Për çdo angler, nëse aspirojnë ose i plotë i përvojë, Peshkimi është një aktivitet i çmuar që i ndihmon ata të pushojnë. Çfarë mund të jetë më mirë për ta se kombinuar turizmin dhe kalim kohe e tyre të preferuar?

Për fat të mirë për ata që gëzojnë të peshkimit, atje jane vende të mëdha në Evropë që të shfaqë një shumëllojshmëri të peshkut. Nëse ju jeni planifikuar për të bërë pushimet tuaja të ardhshme të gjithë rreth peshkimit, ne mund t'ju ndihmojë të vendosni se ku të shkojnë. Le të ketë një vështrim në listën tonë të 5 Vendet më të mira të peshkimit në Evropë për të shijuar:

 

1. Peshkimi Places në Suedi

Nëse ju doni të peshkut në Suedi, ju nuk duhet të duken shumë më tej se Stockholm për vende të mëdha të peshkimit. Për shembull, Stromgatan është e drejtë në mes të qytetit, dhe ajo ka një pamje të mrekullueshme. Ju mund të shikoni mbi të ndërtesës së parlamentit suedez dhe Qytetin e Vjetër ndërsa peshkimi. Një tjetër vend urban është Hammarby Sjostad mbi Hammarby liqen, një lagje popullore në Stokholm. Ajo ka shumë vende të mëdha të peshkimit dhe është lehtë i kapshëm nga qyteti.

megjithatë, në qoftë se ju doni një përvojë më klasik peshkimit natyra, ju nuk do të duhet për të përzënë larg nga Stokholm. Ringsjon Liqeni ofron disa vende të bukura të peshkimit, ku ju mund të kapur WHITEFISH dhe troftë e ylbertë. Drevviken është një liqen i qetë afër Stokholm, të ngjashme me Ringsjön. Një e jashtëzakonshme dhe i qëndrueshëm vend për të peshkuar, Drevviken Lake nuk do t'ju zhgënjej.

Ju gjithashtu mund të shkojnë në arkipelag Stokholmit dhe ishullin e Galo, e cila është një parajsë e vërtetë izoluar. Ju mund të kampit dhe peshkun atje për të zemrën e përmbajtjes, shijuar natyrën e këtij arkipelagu.

Galo Island në Suedi është më unike nga të 5 Vendet më të mira të peshkimit në Evropë

 

2. Peshkimi Places në Francë

Franca është një vend i bukur për vetëm në lidhje me ndonjë aktivitet, kështu që nuk është çudi peshkimit në Francë është gjithashtu i madh. Një nga vendet më të shquar të peshkimit është Lac du Bourget, liqeni më i thellë dhe më i madh i Francës. Është një vend i rëndësishëm, sepse ajo shtëpi gjatë 30 lloje peshqish. Midis tyre, troftë, Zander, heshtë, dhe pozitë e lartë të dalë jashtë. Liqeni është me të vërtetë një xhevahir i rajonit Rhone-Alpeve.

Pastaj nuk është Bassin d'Arcachon në jug-perëndimore Bregdeti i Francës - për ata që gëzojnë të peshkimit deti. sunrises bukur, ujëra të kristalta, dhe levreku janë vetëm disa nga gjërat që ju mund të prisni në Arcachon.

Anglers nga jashtë dashuri Liqeni Der-Chantecoq, të drejtë në zemër të rajonit Champagne, relativisht afër Paris. Kjo është një e madhe vend për fillestarët, edhe pse pro vjetra frekuentojnë liqenin për shkak të krapi gjigant. Vende të tjera të rëndësishme franceze përfshijnë La Rance River dhe Alder. Të dyja janë të njohura si destinacione të madhe për të marrë tuaj familje në një udhëtim peshkimi.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

3. Peshkimi Places në Itali

Le Marche Italia është një nga më të 5 Vendet më të mira të peshkimit në Evropë

Kur në Itali, si edhe ju mund të shikoni për disa nga vendet më të mira të peshkimit në Evropë. Rajoni i Le Marche ofron disa peshkimi madh, sidomos në Cingoli, Pioraco, dhe Sefro. Ata janë disa nga liqenet më të bukura italiane për peshkim, permbajtur troftë, heshtë, dhe krapi, në mesin e llojeve të tjera. megjithatë, kur është fjala për liqenet, ka edhe Liqeni i Como up veri, me pike e saj dhe pozitë e lartë.

Le të mos harrojmë për lumi më i madh italian, PO. Ajo shtëpi mustak gjigand dhe krapit të mëdha që do të tërheq çdo angler. në Toskanë, lumenjtë janë vendet më të shquar të peshkimit. Lima dhe Sieve janë vende të mëdha për të peshkut për troftë dhe Grayling.

Për ata që preferojnë anglers peshkimit në ujërat e hapura, ka dy vende të mëdha të peshkimit në Itali. Ishujt Egadi e Sicili dhe në brigjet e Sardenjës të dy do të ju trullos me bukurinë e tyre dhe cilësinë e peshkimit ato ofrojnë. Shiko për ton blu-fin dhe peshk shpatë siciliane në Mesdhe, dhe qelibar-jack, gocë, dhe Garrick në Detin Tirren.

Milani për Trenat Lake Como

Turin për Trenat Lake Como

Padua për Trenat Lake Como

Venecia për Trenat Lake Como

 

4. Peshkimi Places në Mbretërinë e Bashkuar

E Mbretëria e Bashkuar është një vend mahnitëse, duke ofruar disa vende të mëdha të peshkimit në bukurinë e paprishur të egra të ishujve. Nëse doni një kapur të mahnitshme, në Mbretërinë e Bashkuar mund të jetë vendi i duhur për ju. Por që vendi duhet të vini?

Një nga vendet më të spikatura në Dartmoor, Devon. Me një emër të tillë ndjellëse, ju nuk mund të mos imagjinojmë përvojën e peshkimit për peshkut uritur në rrjedhat e errët. Tyne lumit në Northumberland ka një ngjyrë që ju ofron një avantazh të veçantë kundër troftë deti jetesës atje. Që e bën këtë të përsosur të lumit për peshkim të ditës dhe me e madhe e kapur troftë deti.

River Clettwr në afërsi të kufirit të Angli dhe Uells do të jetë vendi më tërheqës për aventurierë. Nuk duken më tej në qoftë se ju doni të punojë shumë për të kapur tuaj në ujrat e trazuara. Situata është disi e më të kapshëmStrangford Lough, County down. Është Loch më i madh i Mbretërisë së Bashkuar deti swarming me skumbri, Pollock, dhe Haddock, ndër të tjera.

Assynt mund të jetë vendi më i frikë-frymëzuese e të gjithë - nestled nën madh male, me të dy opsionet e peshkimit deti dhe ujërave të ëmbla. Fionn Loch është një vend i madh për të peshkut për troftë amtare kafe.

Amsterdam Në Londër Trenave

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

5. Peshkimi Places në Gjermani

Liqeni Peshkimi në Gjermani Danubit

Gjermani sigurisht meriton vendin e saj në listën e vendeve më të mira të peshkimit në Evropë. Me kaq shumë lumenj të mëdha dhe liqenet, do të ishte një çudi në qoftë se ajo nuk ka bërë listën. Disa nga vendet më të njohura për peshkim në Gjermani duhet të përfshijë Danubi zonë. në 8 kilometra zonë gjatë Bavaria Danubit, ju mund të arrijë një shumëllojshmëri të gjerë të peshkut.

Për më shumë peshkim lumit, Rhein dhe Elba, dashuri sidomos në Baden-Württemberg dhe Saksoni-Anhalt, përkatësisht, përvoja është e mahnitshme. megjithatë, në qoftë se ju preferoni të peshkimit liqenit, ka gjithmonë Liqeni Chiemsee dhe Liqeni Starnberg. Të dyja janë shumë të thella, me shumë pike, troftë, dhe lloj krapi.

Për të gjitha anglers me të qeres per te udhetuar, ka mënyra për të kombinuar dy dashuri të tyre të mëdha. Europe ofron shumë vende për të bërë një kapur të madh dhe gëzojnë natyrën dhe qytete plot jetë njësoj.

Mynih për Trenat Salzburgut

Mynih për Trenat Passau

Nuremberg për Trenat Passau

Salzburg të Passau

 

Nëse ju doni të përjetojnë disa peshkimi i madh, ka shumë të lehtë të arritshme 5 Vendet më të mira të peshkimit në Evropë për të shijuar. Nëse ju jeni gati për të goditur ujërat, të rezervoni biletat tuaja tren tani dhe nuk do të kthehen!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Vendet më të mira të peshkimit në Europën To Enjoy” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-best-fishing-places-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)