(Последно освежено на: 14/02/2020)

Воз патувања во Италија нудат не само удобност, но некои импресивни погледи. Еден од најдобрите работи во врска со преземање на воз во Италија е можност да се погледне на убава глетка како што патуваат од едно до друго место. Во некои делови на Италија, постојат сценско железнички линии, кои се повеќе од само начини на транспорт. Овие сценско возови ќе се однесуваме кон вас крајбрежни пати, драматични планински предели, пенливи езера и многу повеќе. Тука се 5 најсликовитите воз патувања во Италија.

 

Дозволете ни да ја отворите листата на 5 најсликовитите воз патувања во Италија со – Levanto во Ла Специја – Cinque Terre

Железнички линии кои ги следат драматични крајбрежје на Италија се меѓу најпознатите пријатно. на Cinque Terre железничката служи на италијанската ривиера пет села во регионот на драматичен начин. Relax behind panoramic windows and soak up beautiful mountains, тиркизно море, пасторален лозја, и маслинови градини. Земете воз меѓу Levanto и Ла Специја за една кратка, но прекрасна живописна патување. Откако сте достигнавме дестинација, тогаш може да поминат ден пешачење на неверојатни село.

Фиренца во Levanto возови

Фиренца во Ла Специја возови

Рим во Ла Специја возови

Ла Специја да Levanto возови

 

Неапол да Соренто

Travel from Naples to Sorrento and pass through the archaeological sites of Herculaneum and Pompeii. This fabulous journey provides views of Везув and the Bay of Naples along the way. ова воз вози is certainly one of the најсликовитите воз патувања во Италија.

Милан во Неапол возови

Фиренца во Неапол возови

Бари во Неапол возови

Рим до Неапол возови

 

 

Римини за Катанија – заедно со источниот брег на Италија

Најдобар начин да се патува од Северна Италија до јужна Италија е долу на источниот брег со воз. Линијата тече паралелно со брегот за цела шест часа на неверојатна глетка. Со почеток во Римини, го дофати со седиште свртено нанапред и се на пикник со вас за прекрасен патување! На пат до Катанија, возот преминува лимон градини и лава, со постојки во некои интересни места во текот на патувањето.

Месина на Катанија возови

Сиракуза на Катанија возови

Таормина на Катанија возови

Палермо во Катанија возови

 

Венеција во Фиренца – 5 најсликовитите воз патувања во Италија

Откријте двајца познати градови на Италија со прекрасен патување со воз во-помеѓу. на патувањето од Венеција до Фиренца ќе ве однесе заедно одзема здивот сценографијата и шармантно градови. Ова патување е долга само два часа, но е навистина збогатување искуство. Не постои подобар начин да патуваат помеѓу двата града.

Римини за возови во Фиренца

Рим на возови во Фиренца

Милан на возови во Фиренца

Венеција до возови во Фиренца

 

Милан to Bolzano is our last pick for the 5 сценската воз патувања во Италија

Искуство со прекрасен воз возење од Милан во Болзано. земајќи вас од модата главен град на светот на грапав и драматична рок планините кои го сочинуваат италијанските Алпи. Види Италија стари градови, прекрасен село и најубавите и фотографирани планини во Европа. Внесување Болзано е како напуштање Италија и влегуваат во Германија, овој мал град е германски во изгледот, бидејќи тоа е дел од Австрија before World War I. овој живописен патување со воз е магична!

Тренто во Болзано возови

Милан во Болзано возови

Болоња во Болзано возови

Венеција во Болзано возови

 

Размислува за преземање на воз за вашиот омилен европски град? Да одиме во нашиот веб-сајт Saveatrain.com да се провери од сите нашите ексклузивни цените и да почне планирањето вашиот следен авантура!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/5-most-scenic-train-journeys-in-italy-save-a-train-blog/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да го / или / nl и на повеќе јазици.