Резервира билет за воз
СЕГА

Насловна

Врв 5 Вино градови во Европа и како да одам таму со воз

Секој вистински вино љубовник знае дека виното градови во Европа им понуди поволни и прекрасни вино. From France to Italy, и понатаму, овие земји се идентификувани од страна на многу да се имаат најдобра вина во светот. Во дел, this is due to the ideal climate growing

Најдобар Помфрит во Франција, Почнат да лижат прстите

Никој не знае вистинската приказна за помфрит во Франција. Ние дури и не може да биде сигурен дека ако тие доаѓаат од Франција, воопшто. Чекај, што?! Yeap, сте го слушнале право – и Белгијците и Французите се тврди оваа храна, and they both have stories to

Зошто воз е еден од најбезбедните начини на транспорт

The polemic on train versus bus in Europe is a never-ending topic, секој има свое мислење за. но,, се што некогаш се зборува за безбедност, и ако ние сме - тоа е доволно? Безбедноста на одбраната на нашето транспорт треба да се секогаш на прво, and we’re addressing

Скриени скапоцени камења во Европа и како да одам таму со воз

Сите туристи сонуваат за посета скриени скапоцени камења во Европа, како и истакнати европски метрополи. A photo of them happily standing next to the Eiffel tower, Колосеумот или Биг Бен прави сите се чувствуваат исклучителни (и ние целосно се дека!). Whether you are an Instagram addict

Врв 5 Најдобрите градови за да го поминат Божиќ во

2018 е речиси при крај, која може да значи само дека Божиќ е во близина! Луѓето се уште не се подготвуваа за тоа, but for the travelers, тоа е крајно време да се планираат патување. Ако сте во потрага за правото на градот да го поминат Божиќ во, we’ve

Најдобрите ски летувалишта да ја посетите со воз

Нема подобро чувство од заспијам на нежно се движи возот и се буди следното утро во вашата дестинација, само неколку минути од патеките. Во Европа, we are spoilt for choice when looking for the Best Ski resorts to visit by train. It’s not just

Совети за патување со воз од Париз до Ница

Paris and Nice are linked by a fast and efficient train system so visiting the two provinces at once have never been easier. Овие две спротивставени региони привлекуваат илјадници посетители секоја година. Nice lies at the heart of the stunning French Riviera in the

Суштински совети, за да ги зачувате вашите пари на билети за воз Иако оди на турнеја во Европа

Европа може да се опише како еден од најпопуларните туристички атракции во овој свет и тоа е често, рече дека може да се шета наоколу и да уживате во вашето патување на евтини стапка има. The statement is absolutely true as now you can save your money

5 Најдобрите градови за да ја посетите за Денот на благодарноста во Европа

Денот на благодарноста секогаш била многу традиционален празник се врти околу семејството, Турција, и фудбал. Сепак, those among you who enjoy traveling and could use a quick getaway should consider spending this year holiday season in one of these Best Cities to Visit for Thanksgiving in

Воз патуваат во Германија е неверојатен, дознаете зошто

Германија може да се пофали величествената планина, земање здив село и космополитски градови, што го прави воз патување има волшебна искуство. There are many fabulous places to see including Berlin, Минхен, Хамбург, Келн, and Frankfurt. These hotspots and smaller towns are all interconnected by a well-organized hi-speed train system. This makes train travel in