Book një biletë treni
TANI

shtëpi

Çfarë është mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Evropë?

njerëzit Gjëja e parë që mendoni kur ju pyes veten se çfarë është mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Evropë po fluturon. Por ne do të pajtohen! Ndërsa fluturues aktual mund të jetë më i shpejtë, nuk ka asgjë më e ngadalshme se aeroportet për të kufizuar sasinë e kohës udhëtimit të vërtetë ju kursejnë….

Shumica Bike Friendly Qytetet në Evropë dhe Si të Merrni Ka

Nëse keni kohë për të parë disa nga destinacionet duhet-vizitë Evropës, disa nga qytetet më të biçikletë miqësore me siguri do të bëjë listën tuaj. Këto qytete janë të mëdha për të shqyrtuar me biçikletë, making them ideal for traveling on a budget. And you can get there by

Qytetet më të mira në Evropë për pazar me tren

përvoja të reja janë një motiv i shkëlqyer për të udhëtuar. megjithatë, nganjëherë një pamje turistike-miqësore nuk mund të mbajë një qiri në një zbavitje pazar, sado mbresëlënëse. Njerëzit që e vizitojnë për pazar e di këtë, and there are fortunately plenty of cities in Europe where they can unleash

Si për të qëndruar të sigurt, ndërsa Driving gjatë dimrit

Dimër është koha e përkryer për të ndërtuar zjarret kërcitje, në mënyrë të sigurtë të goditur shpatet, ndërtuar qirinjtë dhe strukem deri me një filxhan çaj e bukur. për fat të keq, Kjo nuk është e gjitha argëtim dhe lojëra. Winter gjithashtu krijon disa nga kushtet më të pabesë të rrugës. Because it’s not possible

Top Retreats Yoga në Evropë dhe Getting atje me tren

If you’re looking to escape to top yoga retreats in Europe for your next vacation, ju jeni me fat. Disa nga vendet më të bukura europiane kanë shumë për të ofruar kur është fjala për yoga dhe relaksim. Even though India is considered to be the most

Hotele historike në Evropë dhe Si të Merrni Ka

Hotele historike në Evropë nuk janë një pamje e rrallë, sidomos në qytetet e mëdha me një histori të pasur. Paris, Londër, Roma, Mynih, Vjenë - të gjitha këto qytete kanë vende të bukur për të ofruar. Turistët që vdes ndonjë luks tradicionale nuk do të ketë vështirësi për të gjetur një vend…