Време на читање: 3 минути(Последно освежено на: 28/12/2019)

Секој ден е вообичаена глетка за да се види на илјадници патници со користење на железниците. Оттука, тоа не е чудно, дека железниците се познати како спас на земјата. без, кои тие може да биде огромна хаос и тоа може да доведе до конфузија и сериозни проблеми.

 

All You Need to Know About the Railway Ticket Reservation

 

Кој рече дека, достапноста на билети станува главен проблем во секое време што се случува. Кога сакате да книга влезници, треба да се осигура дека билетите се достапни и подготвени.

 

Кои се видови на процесот на резервација?

Можете да имаат различни видови на тренери во железничкиот билет резервација. Тие се безрезервна. Безрезервната обично е преполн затоа што патниците не книга нивните билети во овој оддел.

За време на празниците, станува неподнослива, а бројот на луѓе кои патуваат во возот лесно може да достигне неколку стотици. Ако припаѓаат на постарите лица или имаат физичка прашање, тогаш тоа е најдобро да се книга во резервирано воз простор отколку безрезервна.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Следниот вид на одделот е тренер на спиење. Тренерот на спиење што оди со името ви овозможува да се опуштите и да заспие во текот на вашата патување. Секој воз доаѓа со најмалку 10 платформи, кои се спанко тренери.

Можете да ја носите вашата сопствена перница и чаршаф ако сакате. Идеален за оние кои патуваат на буџетот. спанко 3 tier AC простор е удобно и е малку над тренерот на спиење Железнички билет Резервација.

Тие се малку скапи во споредба со тренерот на спиење, бидејќи тие имаат AC. AC одделот за 2-ниво е уште еден метод на патување. Е удобно и ќе се предвидени со огромна луксузни.

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

Истото може да се каже за прва класа AC оддел. Тоа е затоа што се предвидени со вид на приватност, која сакате. Ова е најскапиот начин на патување. И на крај, на стол автомобил.

Кога ќе се патува на кратки растојанија, тогаш може да се патува со помош на стол автомобил. На цените се помал од прва класа AC резервација железнички билет. Сепак, ќе сакате да се осигура дека на места се на располагање преку СМС предупредување или онлајн проверете.

Користење на PNR, можете да се осигура дека вашиот билет е казнет. конечно, што треба да се види дека на места се на располагање. Можете да го направите преку обезбедување на статус PNR е точна пред да се направи понатамошни Железнички билет Резервација резервации.

Нирнберг во Прага возови

Минхен во Прага возови

Берлин во Прага возови

Виена во Прага возови

 

Како и секогаш, направите вашиот резервации користење на сигурен извор на информации, како Зачувај воз.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fall-you-need-to-know-about-the-railway-ticket-reservation%2F - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/zh-CN_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / zh-cn да / FR / или де и на повеќе јазици.