(Modifikimi I Fundit Më: 15/09/2019)

Udhëtimi me tren nga Amsterdami në Berlin ofron udhëtar një eksperiencë të paharrueshme. Edhe pse udhëtim gjashtë-orëshe është pak i ngadalshëm, komoditetin e ofruar nga trenat dhe bukuri e Udhëtimi është shquar. me peizazh i bukur pergjate rruges, dhe një makinë ngrënie të ndihmojë të kalojë kohë, Udhëtimi përfundon duke u shumë më shpejt se sa pritej. Këtu është ajo që Trenat në Evropë ofrojnë për këtë rrugë.

 

Duke arritur në moderne Hauptbahnhof (HBF) kur të udhëtoni nga Amsterdami në Berlin, është e vështirë të mos për të marrë ngacmuar në lidhje me udhëtimin që shtrihet përpara. Stacioni është një strukturë çeliku me disa kate, ku trenat kalojnë mbi kokën tuaj nëpërmjet binarët pezulluar. Ajo është e lidhur shumë mirë me pjesën tjetër të qytetit përmes linjave të metrosë dhe autobus stacion, në qendër të Berlinit. Nëse ju nuk e keni rezervuar strehim në Berlin, një alternativë e mirë vetëm një minuta larg nga stacioni është Hotel InterCity.

 

Kur ju largoheni nga Amsterdami në Berlin, ju shkruani stacioni qendror famshme në Amsterdam, një nga ndërtesat më emblematike të qytetit, si dhe aeroportin e Schipol. lehtësisht të arritshme, e Stacioni Qendror është ndërtuar në 1889, dhe sot merr rreth 250,000 pasagjerë në ditë. Stacioni është sinjalizuar shumë mirë. Nëse ju nuk flisni holandisht, vetëm mos harroni se platforma është quajtur “udhë”. Nëse është e nevojshme, ju mund të bërbëlit disa anglisht, pasi që stafi i stacionit flet gjuhën. në Amsterdam, një zgjedhje e mirë e akomodimit në afërsi të stacionit qendror është Style Ibis. atje, Vendndodhja është e përkryer për shkak se stacioni i trenit është e drejtë në qendër, në afërsi të vendeve të interesit.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

Amsterdam të Berlinit Skyline

Train Shërbimi nga Amsterdami në Berlin

Shërbimi i trenit e Amsterdamit në Berlin është mjaft e shpeshtë, dhe ka rreth dy trena në orë. Shumica trenat ditë ofrojnë një shërbim shumë të rehatshme, por pak i ngadalshëm, si ata të ndaluar në disa qytete përgjatë rrugës. Treni i parë nga Amsterdami në Berlin niset në 6:58 jam, mbërritjes në kryeqytetin gjerman në 13:20. Nga Berlini për në Amsterdam, treni i parë niset në 06:37 dhe arrin në 13:08. Pjesa më e mirë e udhëtimit gjatë ditës, pa asnjë dyshim, është peisazhet. Qytetet e vogla në brendësi të Gjermanisë dhe Holandës, si dhe malet dhe peizazheve rurale, janë absolutisht të lë pa frymë!

Amsterdam për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Londër

Amsterdam për Trenat Berlin

Amsterdam për Trenat Paris

 

 

Opsionet tapiceri në tren nga Amsterdami në Berlin janë të ndryshme. Këto shkon nga vende konvencionale me kabina me ajër të kondicionuar që kanë vende janë mbështetur dhe të konvertohet edhe në shtretër. Që nga udhëtimi është i gjatë, udhëtojnë në një nga këto kabina, e cila ofron shtesa të tilla si drita, kontrollit të temperaturës dhe priza për laptopët dhe telefonat celularë, e cila bën të mundur për të shikuar filma në komoditetin e kabinën tuaj gjatë tërë udhëtimit. Mos harroni për të blerë bileta të paktën dy javë tuaj paraprakisht kështu që ju të sigurt nuk ka problem ndodh.

 

Ne jemi të më patjetër të sigurtë që ju do të adhuroj udhëtim nga Amsterdami në Berlin, dhe anasjelltas. po, atje do të jetë një tjetër udhëtim për shkak se një herë ju provoni atë për herë të parë, ju gjithmonë do të duan të marrin trenin përsëri dhe plotësisht të gëzojnë udhëtimin.

 

Kështu që, a jeni gati për të udhëtimit tren mes Holandës dhe Gjermanisë? nëse është kështu rezervoni udhëtimin tuaj tren me ne në 3 minuta, në normat e lirë dhe të çliruar nga tarifat prenotim padurueshëm!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/amsterdam-berlin-train/- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)