Нарачајте билет за воз СЕГА

автор: Дејвид Бернштајн

А излет во Европа Пат помага да се движите

А излет во Европа Пат е од суштинско значење за организирање на вашите патување со воз низ Европа. Најпрво, постојат повеќе 10,000 дестинации може да се посетат во Европа. Поради бројот на дестинации, важно е да се истражуваат како да се на сајтот вашето патување. You probably want

Нова железничка Линкови Азија со Европа

Новата железничка линија започна, покривање на Азербејџан, Турција, и Грузија. Линијата опфаќа повеќе 820 Километри и располага пратки во прилог на патничките возови. Прво, линијата ќе биде првиот што ќе ги поврзува Европа и Кина, додека заобиколувајќи ја Русија. The train will operate from

Воз Совети и Hacks За Европа

совети воз за патување низ Европа се од суштинско значење за патници. Прво, постојат многу различни причини за да патуваат во Европа. Вие може да сакате да видите убави мостови, железнички станици, и подеднакво го одзема здивот сценографијата. Или можеби ќе се патува за да ја видите неверојатни култура на Италија. На…

Бесплатни возови ова лето за тинејџери

Најпрво, таму ќе биде бесплатно возови до 30,000 Тинејџери ова лето. Бројот на слободни билети дури и може да се зголеми во зависност од побарувачката. ЕУ дополнително најави дека ќе направи понуда на располагање на тинејџерите на возраст 18 и помлади. поради…

Швајцарските возови ги рангираа најдобрите во Европа

Швајцарската возови се најдобри во Европа според Бостон консалтинг груп. Најпрво, Швајцарската добија висок рејтинг и покрај намалувањето на квалитетот. Швајцарската постигнато 7.2 целокупната рејтинг од 10. додека Данска, Финска, и Германија сите постигнато 6+ рејтинг. меѓу…

Кои се најдобрите Прехрана да се јаде на возови

Најдобра храна да се јаде на возови во денешно време, всушност, многу вкусен. Затоа што многу возови нудат 5-ѕвезда сместување и првокласна храна. Ова ги вклучува храна направена од светски познати готвачи. You are probably used to reading about amazing food in train stations or beautiful scenery you

ЕУ Да се Инвестира Милијарди Евра Во Европската Патуваат Со Возови

ЕУ предложи да се инвестираат над 100 милијарди евра во возови за зајакнување на европските патувања, Оваа инвестиција ќе се комбинираат со јавното и приватното финансирање. целосно, вкупната инвестиција ќе надмине 4,5 милијарди евра. Инвестицијата ќе се дојде преку група за финансирање наречен Поврзување на објектот во Европа. во…

Најевтини европски дестинации и како да одам таму

Евтини европски дестинации е жешка тема. Најпрво, туристи во Европа може да се види сè, од големи продавници за кафе со убави плажи. Како резултат на градови како Венеција, Рим, и Париз милиони туристи патуваат во Европа секоја година. Ние направивме листа од најевтините…

Најдолгата железничка патувања во светот

Најдолгиот воз патувања во светот се многу долго! Овие патувања може да потрае неколку дена и се покрива илјадници милји. така, тука се и патувањата кои се најдолго во Европа, Азија, Австралија, и САД. This article was written to educate about

Убавината на Bernina Експрес

Bernina Express е еден од најубавите воз патувања во светот. Најпрво, На Rauma линија од Dombås да Åndalsnes (Норвешка), можете да уживате во поглед на високите врвови. Исто така, може да се види планински падини и висорамнини како ќе помине реката Rauma….

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија