Нарачајте билет за воз СЕГА

автор: Niamh води

брз водич: Патувањето со воз од Париз до Ница

Возовите во Париз и Ница се поврзани со брз и ефикасен воз систем, така што посетата на двете провинции одеднаш никогаш не било полесно. Овие две спротивставени региони привлекуваат илјадници посетители секоја година. Nice lies at the heart of the stunning French Riviera in

Зошто воз патување во Германија е неверојатна

Германија може да се пофали величествената планина, земање здив село и космополитски градови, што го прави воз патување има волшебна искуство. Постојат многу чудесната места да се види, вклучувајќи Берлин, Минхен, Хамбург, Келн, и Франкфурт. сите овие жариштата и помалите градови се поврзани со добро организиран систем Hi-брзински воз. Ова го прави патување во воз…

Како да дојдеме до Венеција со воз За Велигден

Венеција е една од најинспиративните и магични градови во Италија и е лесно достапен со воз. Со посета на Венеција за време на велигденските празници, можете да уживате во пријатната пролет времето. Ова ви овозможува да го поминат целиот ден на отворено. Патување во историскиот центар…

5 Совети за патување со воз во Европа

Види и доживее многу повеќе од се одлучите на европскиот воз авантура. Патувањето со воз во Европа е типичен метод за турнеја низ Европа и тоа не е никаква мистерија зошто. мрежа на железнички е исклучително развиена толку патници може да се освојат што повеќе земји и култури…

Патувајте од Рим до Париз со возот Хајпспед

Париз и Рим се наоѓаат на врвот на листата кофа речиси секој патник. Овие спектакуларни градови се популарни за нивната култура, светска класа кујна, Исклучителна архитектура и многу повеќе. Додека Рим и Париз се далеку, тие се многу добро поврзан со воз. Ова значи…

Interrailing Совети за патување низ Европа со буџет

Interrailing совети и патување на буџетот е можно ако планирате вашиот патување внимателно. Цена на билети за воз, сместување, храна и забава се разликуваат помеѓу земјите во Европа, but there are many ways to enjoy a low-cost trip. за среќа, со некои подготовка, rail travel in

Врв 5 Повеќето Романтични железничка Патувањата во Европа

Без разлика дали сте во брак години, или се се уште во раните фази на врската, на секои неколку можат да имаат корист од квалитетот на времето поминато заедно. Тоа е особено добро да се направи обид за Денот на вљубените. Traveling by train is the perfect way to begin

топла

Топ совети да патуваат во Европа со воз 2020

Патување низ Европа со воз е долгогодишна традиција, која не се случува далеку во брзање – Возови се најбрзите, најеколошко и најефикасен начин да се движат од место до место. Although our train ticket system takes the pain out of organizing

Како да заштедите пари на воз цени

Патувајќи од земја до земја,, или до друг град, е навистина неверојатно искуство и voyaging со воз е еден од најдобрите методи за да го направите тоа. Европскиот воз цените се базира главно на растојание, сепак, many European rail companies have now moved

5 Повеќето Сценската воз патувања во Италија

Воз патувања во Италија нудат не само удобност, но некои импресивни погледи. Еден од најдобрите работи во врска со преземање на воз во Италија е можност да се погледне на убава глетка како што патуваат од едно до друго место. Во некои делови на Италија,…

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија