(Modifikimi I Fundit Më: 07/08/2020)

Bernina Express është një nga më të bukur udhëtimet Trajnimi në botë. Së pari, në të Rauma Line nga Dombås te Andalsnes (Norvegji), ju mund të gëzojnë pikëpamjet e majat e larta. gjithashtu, ju mund të shihni shpatet malore dhe rrafshnalta si ju të kalojë Rauma River. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të shihni Europes përballet lartë shkëmb Trollveggen dhe i mrekullueshëm urë pule.

 

Ku udhëtimi Bernina Express Train fillon – Itali

Cinque Terre italy
imazh mahnitëse e Cinque Terre Itali.

 

në të Cinque Terre mes Levanto dhe La Spezia (Itali), ju të kalojë nga fshatrat foto-përsosur, ullishte, vreshta, dhe bruz paharrueshme Ligurian det. E Central Railway Rhine midis Bingenit dhe Koblenz (Gjermani) është si diçka nga një përrallë me kështjella e lashtë mbi ujërat.

Ndoshta më e bukur dhe i këndshëm skenik udhëtim hekurudhor në Evropë eshte Bernina Express. Të gjithë skenik zviceran rides tren, Bernina është më e bukur. Ky tren ofron udhëtim pamje panoramike nga Chur & St Moritz në Zvicër Juglindore në Tirano në veri të Italisë. kjo tren merr rreth 4 ore si ju mbulojnë 90 milje nga e akullit të Zvicrës në diell të Italisë. Ky udhëtim kërkon 55 tunele dhe mbi 196 ura. Hekurudha është e gjatë ishte 120 vjeç dhe është një UNESCO e Trashëgimisë Botërore. Bernina Express ndan një linjë me Glacier Express dhe mbulon të gjithë Landwasser Viaduct. Mbylle në Pontresina, treni ngjitet në Bernina Pass, pastaj Morteratsch Glacier. Trenat pika më e lartë është në Hospice Bernina e cila ulet mbi 7000 këmbët mbi nivelin e detit.

Në anën tjetër të këtij mali, treni kalon nga masa e pemëve para se të ndaluar në fshatin piktoresk të Poschiavo. Treni pastaj vazhdon drejt epike Brusio Spiral Viaduct. Pothuajse të gjitha fotot në këtë udhëtim të zhvillohet atje.

Cologne për Trenat Koblenz

Bonn për Trenat Koblenz

Essen për Trenat Koblenz

Trier për Trenat Koblenz

 

 

Informacione Key

Këtu janë disa informata të rëndësishme në qoftë se jeni duke menduar të marrë trenin Bernina Express;

  • Në qoftë se ju jeni udhëtojnë në dimër, rrugë që shkon drejt veriut kryesisht udhëton kur ajo është e errët, kështu që ju do të humbasë një shumë të peizazh i bukur.
  • Përveç kësaj, klasa e dytë është shumë e mirë në këtë tren me të gjitha të njëjtat shërbime si klasë të parë, kështu që nuk ka nevojë të paguajnë para shtesë nëse nuk doni pak më pak të mbushur me njerëz shtrojë.
  • në të tren southbound, ju duan të jenë të ulur në anën e djathtë të trenit. Që nga Zvicra scenery mund të shihet nga kjo anë. dhe në tren drejt veriut, ju doni të ulen në anën e majtë.
  • Dritaret e mëdha panoramike nuk hapet. Ka hapje të vogël pranë dyert e trenit. Ju mund të marrë fotografitë tuaja prej tyre (pa pasur një reflektim).

Zurich për Trenat Zermatt

Gjenevë për Trenat Zermatt

Bern të Trenat Zermatt

Lucerne për Trenat Zermatt

 

Libër bileta për Bernina Express

A jeni duke planifikuar një udhëtim në Bernina Express? Pse të mos marrë 3 minuta dhe për të gjetur bileta treni të lirëwww.saveatrain.com . Plotësoni në datën dhe kohën që ju do të donte për të udhëtuar, dhe ne do t'ju ofrojë çmimin më të mirë për udhëtimin tuaj, që mund të paguhet në mënyra të shumta, duke përfshirë Paypal dhe Bitcoin.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/beautiful-bernina-express/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)