(Modifikimi I Fundit Më: 31/03/2020)

Shkoni në një aventurë për të gudulis buds shijen tuaj dhe të marrin pjesë në turne Ushqimi më i mirë në Evropë. Nëse ju jeni një avid foodie, qiellëz tuaj, si dhe ushqim juaj Instagram do të kërcejnë me gëzim me atë që ju do të përjetojnë. Sigurisht, mënyra më e mirë për të vizituar gjeniale gastronomike në qytete të famshme në Evropë është me tren. Here are our top of 7 Ushqimi më i mirë Tours të përjetojnë në Evropë.

 

1. Ushqim Tours To Përvoja në Evropë: Nga baguettes To Bistro Në Paris, Francë

Nëse ka një qytet që mund të trokas çorape tuaj off me krijimtarinë kuzhinës, Është Paris dhe kjo është, prandaj, i pari në listë për turne Ushqimi më i mirë në Evropë. Si rezultat, shumë turne ushqim që të kandidojë në Paris duhet më tepër të quhet edukimi ushqimore për shkak se ata janë të përmbyt në histori. Traditat kanë kaluar poshtë nëpër shekuj.

Të frymëzuar nga pasioni parizian.


Çdo gjë është e mbuluar nga bazat e bukës dhe djathit për delikatesë e tyre të famshme, Gras foie si dhe rillettes shtëpi dhe Armagnac. veç, ju gjithashtu mund të argëtohem në parizian kultura cafe.

Era rrugën tuaj nëpër rrugët anësore dhe amaze veten se si shumë restorante elegant, kafene, Delis, dhe boulangeries ka. Si rezultat i kësaj ju do të jetë ekspozuar ndaj përzierje e përsosur e recetave të vjetra dhe të reja dhe trending në sferën Foodie.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

Baguettes Bistro In Paris, France

 

2. ushqim Extravaganza: Amsterdam, Holanda

Nëse ju doni të shihni një anë të ndryshme të Amsterdamit dhe skenën e saj Foodie, shqyrtuar oborret dhe rrugët e pasme të Qarkut Jordaan. Si rezultat, ju do të gjeni purveyors ushqim të mirë etur për të ndarë krijimet e tyre, si dhe të japë disa njohuri të pasur të trashëgimisë indonezian kuzhinës së qytetit.

Ne ju rekomandojmë që të provoni byrek me molla në portreti kafene 400-vjeçar, Cafe Papeneiland. Ju gjithashtu mund të provoni sallam i tymosur bërë nga një recetë të familjes shekullore dhe të mësojnë rrugën holandez për të ngrënë harengë.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

3. The Art Of Artizanatit Birra & Ushqimi në Pragë, Republika Çeke

Nëse ju gjeni veten në Pragë, bëni atë që hipsters bërë dhe të gëzojnë një birrë artizanale si dhe një turne të ushqimit. Ju mund të merrni edhe një turne me një ekspert birrë. Ata do të jenë të lumtur për të marrë ju në një Pivo (birrë) Udhëtimi ndryshe nga ndonjë tjetër.

natyrisht, birrë artizanale është gëzuar gjithmonë duke ngrënë disa zgjedhje kafshata lokale. veç, dheou mund të provoni vezë Uiski ose dumplings çeke me mish zier ngadalë për të përmendur vetëm disa nga thesaret Foodie të Pragës. Kjo është një caktuar për listën tonë të turne Ushqimi më i mirë në Evropë.

Nuremberg për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

The Art Of Craft Beer and Food In Prague, Czech Republic

 

4. Ushqim Tours To Përvoja në Evropë: Traditat mosha-e vjetër në Madrid, Spanjë

Për një aventurë Bonafide Foodie, Madrid nuk gaboj! Gjarpëroj përmes Madrid dhe për të përmbushur shitësit lokale dhe restaurateurs. përpiqem verë lokale dhe djathë kënaqet në historike Anton Martin Tregut. Kanë disa, ndoshta, të cheesecakes më të mirë në botë, disa prej të cilave janë të pjekur në furrat e qindra-vjeçare.

 

Best Food Tours To Experience In Madrid Spain

 

5. Shijoj Qyteti nga një brendshëm si Perspektiva: Venice, Itali

Rezervoni një turne në qoftë se ju nuk duan të jenë të nxituar në Venecia. Libri me dikë që e di ins dhe largimet e qytetit dhe se si për të ndoshta të shmangur turmave dhe të ju lejojnë të gjeni disa gems fshehur. për shembull, të marrë një udhëtim gondolë përgjatë kanalit në një restorant makarona dhe të pini një gotë Prosecco para se të shikoni disa bare të famshme të verës, popullor me Casanova-së lokale.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

pizza fest in venice

 

6. Ushqim Tours To Përvoja në Evropë: International Food Scene In Berlin, Gjermani

Skena ushqimi Berlinit është e drejtë në trend dhe ari ushqimit ndërkombëtar, dhe si rezultat ajo është vendi më i mirë për të bërë miq, kur ju jeni të udhëtojnë foodie. Asgjë nuk i sjell njerëzit së bashku mjaft si e bën ushqim.

Ne ju rekomandojmë që të marrin në konsideratë një turne të personalizuar të ushqimit me një lokal, ku ju mund të rrokulliset sleeves tuaj dhe të rregulluar vetes një festë tradicionale, Berlin-style.

Nëse ju nuk dëshironi të bëni gjithçka vetë:

Kontrolloni tregun turk e Kreuzberg ose të bëjë një ndalesë (ose tre) në kafene të ndryshme dhe furrat e bukës.

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

The International Food Scene In Berlin, Germany

 

7. Një autentik Foodie Experience: Vienna, Austri

Vienna është e gjitha bukuri, megjithatë kjo është veçanërisht kështu kur është fjala për shijet. Ajo ka një autenticitetin prekshëm dhe ju duhet të fillojë me një vizitë në një shtëpi klasik vjenez kafe. Nga shtëpia kafe, ju mund të bëni rrugën tuaj në Naschmarket popullore, një perlë tradicionale me një shumëllojshmëri të gjerë të specialiteteve austriake që përfshijnë djathë dhe uthull.

Nëse ju nuk hani një suxhuk dhe pastaj të marrë një pic e saj në gram, kur ju jeni në Wurstelstand, ishe edhe atje? 🌭But për të vërtetë, ata kanë theeeee më suxhuk e mahnitshme! Larë atë poshtë me disa verërave austriake në një bodrum historike dhe do të përfundojë të gjitha off të përkryer me një ëmbëlsirë delish duke vizituar një dyqan i madh çokollatë. 🍫

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Best Food Tours To Experience In Vienna

 

Ushqim Tours To Përvoja në Evropë: përfundim

Turne të mirë të ushqimit në Evropë janë të dizajnuara për të thjesht të fryj mendjen tuaj dhe shije. Nuk ka mungesë të opsioneve.

Kudo qe te shkosh, shfletoni nëpër Listimet e turne që do të përshtaten më mirë ju.

 

Zgjidhni atë që ju do të donte të përvojës dhe përdorimi Save A Train për nevojat e udhëtimit tuaj trenit.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “7 Ushqimi më i mirë Tours të përjetojnë në Evropë ” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/best-food-tours-europe/ – (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)