Koha e leximit: 6 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 24/04/2020)

Askush nuk e dinë historinë e vërtetë të skuqura në frëngjisht në Francë. Ne nuk mund edhe të jetë i sigurt nëse ata vijnë nga Franca, fare. prit, çfarë?! Yeap, ju keni dëgjuar atë të drejtë – dy belgët dhe franceze kanë pohuar këtë ushqim, dhe ata të dy kanë histori për të bindur ju.

Sipas përrallë belg lokal, fshatarët e varfër nga Meuse Lugina shpesh kanë ngrënë peshk të vogël skuqur ata kapur në lumë. Gjatë dimrit, lumi do të ngrijë gjatë, marrje peshkimi i pamundur. në këtë mënyrë, fshatarët kishin për të gjetur burime të tjera të ushqimit. Potato dukej si një zgjidhje të mirë. Kështu ata filluan presje në feta dhe tiganisje atë në të njëjtën mënyrë që ata vepruan me peshk. Kjo është se si janë bërë të skuqura para frëngjisht. Ne e dimë se çfarë ju jeni gonna të pyesni tani. Nëse kjo histori është e vërtetë, pse ata janë quajtur French atëherë? Për shkak të ushtarëve amerikanë. Ata që kaloi Luftës së Parë Botërore në Belgjikë shijuar këto patate të thellë, të skuqur dhe me sa duket donte ata. Ata e quajtën ata patate të skuqura sepse belgët fliste frëngjisht. si përfytyruar, e drejtë?

Treguar këtë histori në një lokale në Francë, dhe ata do të qesh me ju në mënyrë të vështirë ju do të ndjeheni pakëndshëm. Ata ndoshta do të telefononi edhe ju të çmendur. "Chefs shkëlqyer frëngjisht shpikur skuqura në frëngjisht në Francë, fundi i historise. Ata janë French, nuk do të jetë i trashë, dhe nuk themi kurrë se ata janë belg përsëri! ndonjëherë!" Ajo do të, pak a shume, të jetë biseda.

Një mënyrë ose në një tjetër, Ne e duam këtë të thellë-pershendetje-krejtësisht-sëmurë-por-absolutisht-qiellor-provë-rostiçeri, pa marrë parasysh nëse ne jemi të hahet patate të skuqura në Francë apo gjetkë. sot, ata janë një nga enët më të njohura anësore në botë. Ata janë shërbyer me shumë ulet ndryshme, por njerëzit zakonisht zgjedhin ketchup, majonezë, dhe uthull. Dhe ne nuk e kujdesit në qoftë se ju i thirrët ata French, Belg i vetëm patate të skuqura, ju duhet të shijoni ato në Francë. Pra, le të ju prezantoj me të mirë

 

skuqura shijshëm frëngjisht në Francë.

 

Rimmer & i ëmbël, Lyon: mouthwatering Delight

A jeni një Foodie? mirë! Ju do të duan këtë vend! Rimmer & Zoet është një dyqan i vogël të skuqura në zemër të Vieux Lyon, një nga më të famshme Rrugët në Lyon. Ju mund të merrni të skuqura në një kon këtu. Ju do të merrni salcë shumë, jo vetëm në një kon, më tepër në një pjatë të vogël plastike. Gjë që e bën këto të skuqura në mënyrë të shijshme është se ata janë të trashë dhe double-skuqur. sooo crispy! Në qoftë se ju të ndaluar ndonjëherë nga ky vend me një mik, nuk do të jetë qesharake për të blerë vetëm një kon dhe të ndajnë. Në momentin që ju të dy të shijoni këto patate, ju do të fillojnë luftën mbi ta! Erm ... ne e dimë që kemi.

Brukseli në Lyon me Tren

Londër në Lyon me Train

Marseille për Trenat Lyon

Amsterdam në Lyon Koha e trenit

 

George V Cafe, Paris: Përvoja Paris të plotë

Nëse ju nuk keni qenë në Champs Elysee, kjo është si ju nuk keni qenë të Paris. sidomos në qoftë se ju tren udhëtimit nëpër Evropë (por kjo është një tjetër temë). dosido, George V Cafe është një vend i përkryer për të shijuar ambienti dhe të skuqura të shkëlqyer frëngjisht në Francë. Duke pasur parasysh vendndodhjen e saj, ju nuk duhet të jetë i befasuar me një çmim më të lartë. Por kur ju zhytem në atmosferë parizian, ju do të shihni se ia vlen çdo qindarkë. Thjesht të pushojnë, ndërsa ju jeni duke kërkuar në njerëzit kalojnë nga, dhe kamerierë endet. Restoranti ofron kuzhinë tipike franceze, dhe të skuqura shijshëm vijnë me praktikisht çdo gjë.

Dijon për Trenat Paris

Reims për Trenat e Parisit

Lille për Trenat Paris

Bordeaux për Trenat Paris

 

 

New Bridge La Frite French, Paris: Një qasje serioze për të skuqura franceze në Francë

Njerëzit të cilët besojnë patate të skuqura në Francë nuk duhet të jetë vetëm një pjatë e dytë, por një vakt i duhur duhet të kontrolloni këtë vend jashtë. Dhe kushdo që shije të skuqura në Pont-Neuf La Frite Française do të jetë i shpejtë për të rënë dakord. Ka shërbyer në enët bukur të verdhë-dhe-bardhë kartoni, patate të skuqura janë pjata kryesore këtu. Ju merrni edhe një pirun të vogël prej druri. Zgjidhni mes shumë ulet ndryshme, por këshilla jonë është dip e shtëpisë, e "dip ink." Të skuqura shije edhe më mirë në qoftë se ju shtoni proshutë parizian në përzierje.

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Cologne për Trenat Paris

 

Fries frëngjisht në Francë

 

de Clercq, Paris: Version belg të skuqura

Ti e di se çfarë thonë ata: "Nëse ju nuk e dini ku për të ngrënë, shkoni në një restorant që është plot me njerëz. "Pas këtij rregulli, Ne përfundoi në De Clercq, një dyqan që pretendon të shesë skuqura belg. Nëse versioni belge është i yndyrshëm, crunchy në pjesën e jashtme, dhe të butë në brendësi, ne jemi të gjithë në. Nëse preferoni diçka tjetër përveç këtyre mouthwatering shkopinj patate, ne rekomandojmë burgers, sepse ata janë të super të shijshme. ndryshe, në qoftë se ju vetëm dëshironi një grumbull të skuqura, urdhërojë një paketë gjigante e cila është e mjaftueshme për katër persona.

Strasbourg për Trenat Paris

Zurich për Trenat Paris

Frankfurt për Trenat Paris

Gjenevë për Trenat Paris

 

Le Relais De L'Entrecote, Paris: Një Fries menjėhershme frëngjisht në Francë Përvoja

A e kemi përmendur tashmë se dashuria francez për të ngrënë të skuqura me biftek? jo? mirë, ju shkoni atje. Ata bejne. Kjo është gjë e tyre. Në Le Relais de l'Entrecote kjo është e vetmja gjellë kryesore që ju mund të urdhërojë. seriozisht, nuk ka asnjë kurs tjetër kryesor në këtë vend. Në momentin që ju uleni, kameriere ju pyet se si ju pëlqen mishi juaj të jetë i gatuar: i rrallë, të mesme apo të lumtë. Çfarë e bën këtë biftek unik është prevede recetë të cilit është mbajtur një sekret për më shumë se 50 vjet. Dhe ajo që e bën të gjithë vakt Absolutely Irresistible janë të përsosur skuqura artë frëngjisht në Francë.

Lyon për Trenat Paris

Provence për Trenat Paris

Montpellier për Trenat Paris

Nice to Trenat Paris

 

Fries lentrecote frëngjisht në Francë

 

Chez Boris, Paris: Fermerët që bënte të përsosur me ushqim

Duke kërkuar për një vend i përkryer për të ngrënë steaks dhe patate të skuqura në Francë? Thuaj jo më shumë. Ne kemi gjetur këtë restorant. Cilësia e mishit është në një nivel tjetër. patate të skuqura janë të prerë të dorës dhe të skuqur në yndyrë viçi, e cila është shumë tastier se kjo tingëllon. Pronarët e restorantit janë fermerë, në mënyrë që ata e dinë shumë mirë se çfarë ju jeni të hahet. Ankesa e vetme do të jenë çmimet, sepse ata janë pak ... lartë. Por sapo ju të shijoni ushqim në Chez Boris, ju mund të them vetëm një gjë: "Merri parate e mia, dhe këtu - të marrë disa më shumë!"

aluzion: ju mund të librit një London në tren në Paris tani dhe të jetë në Chez Boris më shpejt se sa ju mendoni!

 

patate të skuqura janë bërë një trajtojnë kudo në botë. Gjithkush është duke u përgatitur ato dhe duke i shërbyer me ushqimin e tyre të preferuar. ende, ne ju këshillojmë që për të ngrënë ato ku ata ishin shpikur. Ne gjithashtu besojmë se vendi i tyre në shtëpi është France, nuk Belgium. dhe, si ju mund të shihni, skuqura të mëdha franceze në Francë mund të gjenden në pothuajse çdo cep francez. Ju mund të hani ato si një pjatë e dytë, ose si një kurs kryesore. Kështu që, mos prisni për një të dytë më të gjatë!

 

Na vizitoni në Save-A-Train për të blerë biletën tuaj në Francë, dhe të përgatisë veten për të skuqura në frëngjisht në Francë kënaqësi!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-french-fries-france%2F - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)