Време на читање: 5 минути(Последно освежено на: 11/04/2021)

Будење од птиците што пеат, со воодушевувачки видено од твојот праг, во луксузна јурта или куќа во дрвјата. Гламањето на најубавите локации во Европа е огромен тренд овие денови. Следниот 7 најдобрите места за привлечности во Европа нудат неверојатно еколошко празнично искуство со удобност. Со зелена електрична енергија, рециклирање, и хотелски поволности со 5 везди, стегањето е крајниот одржлив начин за одмор во Европа.

 

1. Најдобри места за зачувување во Европа: Природен резерват Велуве во Холандија

Вечера со свеќи во волшебните шуми на Велуве, одење нагоре меѓу дрвјата со првите сончеви зраци. Сето ова е дел од сонувачкото искуство со гламирање во првото национален парк во Холандија. Можете да изберете да истражите 2 природни резервати: Veluwezoom National Park with the most beautiful viewpoint the Posbank, или Хоге Велуве, рај за enthusубителите на пешачењето.

За најдобро време во овие земји, можете да изберете да останете во прекрасните јурти, сафари шатори или куќички на дрвја, гламачки опции за сместување во Велуве. на пример, Шенкеншул природен резерват, во близина на Хоендерло, е совршено место за семејно кампување, без да се откаже од домашните удобности и удобност.

Брисел до Амстердам со воз

Лондон до Амстердам со воз

Берлин до Амстердам со воз

Париз до Амстердам со воз

 

Двојка во природниот резерват Велуве во Холандија, Глампинг Место

 

2. Echologia Glamping Spot во Франција

На бреговите на најголемиот резерват на вода во Маене, ќе најдете гламурозно еколошко сместување. Во долината Ла Лоар можете да изберете да останете во пловечка кабина, шумска кабина, или луксузен шатор.

Појадок на тераса, кајакарство во реката, или уживање во чаша вино е само неколку од поволностите што ќе ги добиете кога ќе се зафатите тука. Долината Ла Лоара е вински регион во Франција, така, најдобрите вина во областа се само неколку чекори од вашиот луксузен шатор или кабина. Ехологија е одлично место за закопчување за соло патници во Франција, и семејни летувачи.

Нант на турнеи со воз

Лил до турнеи со воз

Лил до Париз со воз

Tours to Paris With A Train

 

Echologia Glamping Spot во Франција

 

3. Најдобри места за зачувување во Европа: Романтично гламирање во Рона-Алпи Франција

Спиење под theвездите, загревање покрај шпоретот кога надвор паѓа снег, француските Алпи се волшебно место за прицврстување. Областа Рона во Француските Алпи е едно од најдобрите места каде се протегаат во Европа. Така, можете да имате свој сопствен одмор од зимски бајки во луксузна зелена купола или камбанарија.

Сепак, ако преферираш пролетен одмор, тогаш апсолутно ќе ги обожавате цветаат Алпите. Пиејќи го утринското кафе, опкружен со дива природа, е едно од најдобрите искуства во животот. во прилог, за поактивен одмор, можете да пешачите по прекрасните планини или да се обидете со рафтинг во реката Ардече.

Бидејќи е помеѓу Италија и Франција, ќе ви биде многу лесно патувајте таму со воз.

Dijon to Provence With A Train

Париз до Прованса со воз

Лион до Прованса со воз

Марсеј до Прованса со воз

 

Романтично место за гламирање во Рона-Алпи Франција

 

4. Гламање во Централна Боемија, Прага

Бохемија е регион за разгледници во Чешка. Нејзината уникатност лежи во областа да ја смени облеката со промените на годишните времиња. Во лето ќе го најдете зелено и раскошно, and in the fall in beautiful golden and orange tones. On the banks of a lake, планински врвови, или затскриена шума, Оазата на Бохемија е на само еден час од Прага, за да можете да уживате во најдоброто од сите светови, во срцето на природата.

Има многу привлечно сместување околу езерото Липно или во близина на планините izизера. Така, би можеле да уживате во извонредните погледи на езерото и шумата, од твојата тераса, или приватна топла када во природата.

Нирнберг до Прага со воз

Минхен до Прага со воз

Берлин до Прага со воз

Виена до Прага со воз

 

Неверојатно гламирање во Централна Боемија, Прага

 

5. Најдобри места за зачувување во Европа: Луксузни мешунки за мелење на швајцарските Алпи

Најдобри скијачки патеки, најдобри погледи, веднаш на прагот на вашата главна купола. на Швајцарските Алпи се магична дестинација во која било сезона, и сега можете да останете точно во центарот. Додека Швајцарските Алпи се популарна дестинација за одмор за туристите од целиот свет, многу малкумина знаат за тоа како место за зачувување.

Главното сместување на Алпите е целосно опремено и дизајнирано за спокоен, и неверојатен престој. Можете да останете среде снежни капачиња, но внатре во твојата луксузна купола, ќе биде топло и пријатно. Beе се разбудите со живописна глетка, одење на пешачење директно од вашиот удобен кревет, после вкусен појадок.

Пејсажот, свеж воздух, и разноврсна патеки ги прават Швајцарските Алпи една од најпознатите 7 најдобри места за зачувување во Европа.

Цирих до Венген со воз

Geneенева до Венген со воз

Берн до Венген со воз

Базел до Венген со воз

 

 

6. Луксузен шатор за закопчување во Пуliaа

Сместено во близина на Јадранското и Јонското море, Пуugа е А. сонувана локација за најдобар привлечен одмор во Европа. Звукот на брановите, чиста сина вода, вечерен ветер, и италијанска храна, може да биде подобро од ова. иако, стегање во луксузен шатор, уживање во поволностите на хотелот, без да се загрози вашиот буџет – Гламањето е крајниот начин за одмор овие денови.

Пуliaа е прекрасно место за стегање, излегувајќи од вашиот шатор на плажа или на врвот на ридот со поглед кон морето, е нечиј сон. Gе најдете голем избор на можности за сместување во селото Апулија.

Оваа оаза покрај море е достапна со воз од Рим и Бари.

Рим до Пуugа со воз

Неапол до Пуugа со воз

Бари до Пуiа со воз

Фиренца до Пуugа со воз

 

Луксузен шатор за закопчување во Пуliaа Италија Европа

 

7. Романса и гламирање во Тоскана

Романса е зборот што го опишува најдоброто грчење во Тоскана. Недалеку од Сиена, и Средоземното море, во кадифените зелени ридови на Тоскана, чека романтични и зелени шатори за годишен одмор 2.

во Тоскана, може да одите да барате тартуфи, take a cooking class and prepare pasta for dinner. Алтернативно, можете да кружите околу прекрасни италијански села од твојот Мрзлива маслинка сајт. Згора на тоа, грчењето во Тоскана прави да се чувствувате дел од природата, подвиткано зад маслинови дрвја.

Фиренца до Гросето со воз

Перуџа до Гросето со воз

Витербо до Гросето со воз

Рим до Гросето со возови

 

Најдобра романса и гламирање во Тоскана

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да го испланирате вашиот одмор на 7 најдобри места за зачувување во Европа со воз.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „7 најдобри места за зачувување во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-glamping-places-europe%2F%3Flang%3Dmk</s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.