Koha e leximit: 5 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 11/04/2021)

Zgjimi nga zogjtë që këndojnë, me pamje të lë pa frymë nga pragu juaj, në një yurt luksoz ose shtëpi me pemë. Glamping në vendet më të bukura në Evropë është një trend i madh këto ditë. Tjetri 7 vendet më të mira të mbërthimit në Evropë ofrojnë një përvojë të mrekullueshme eko-miqësore të pushimit. Me energji elektrike te gjelber, riciklimi, dhe përfitimet e hotelit me 5 yje, glamping është mënyra përfundimtare e qëndrueshme për pushime në Evropë.

 

1. Vendet më të mira të Glamping në Evropë: Rezervuari Natyror Veluwe në Hollandë

Darkë me qirinjë në pyjet magjepsëse të Veluwe, duke ecur mes pemëve me rrezet e para të diellit. Kjo është e gjitha pjesë e përvojës ëndërruese të glamurit në të parën Park kombetar në Holandë. Mund të zgjidhni të eksploroni 2 rezervate natyrore: Parku Kombëtar Veluwezoom me pamjen më të bukur Posbank, ose Hoge Veluwe, një parajsë për entuziastët e alpinizmit.

Për kohën më të mirë në këto toka, ju mund të zgjidhni të qëndroni në yurts bukur, çadra safari ose shtëpi pemësh, opsionet akomoduese në Veluwe. Për shembull, Schenkenshul rezervat natyror, afër Hoenderloo, është vendi perfekt për kampe familjare, pa hequr dorë nga lehtësitë në shtëpi dhe komoditetin.

Brukseli në Amsterdam me një tren

Londër për në Amsterdam me një tren

Berlini në Amsterdam me një tren

Paris në Amsterdam me një tren

 

Një çift në Rezervatin Natyror Veluwe në Vendin Glamping të Hollandës

 

2. Echologia Glamping Spot Në Francë

Në brigjet e rezervës më të madhe të ujit në Mayenne, do të gjeni strehim joshës eko-miqësor. Në luginën La Loire mund të zgjidhni të qëndroni në një kabinë lundruese, kabina e pyllit, ose tendë luksoze.

Mëngjesi në tarracë, Janji në lumë, ose shijimi i një gote verë është vetëm disa nga përfitimet që do të merrni kur mbërtheni këtu. La Loire lugina është rajoni i verës në Francë, kështu që, verërat më të mira të zonës janë vetëm disa hapa larg tendës ose kabinës suaj luksoze. Ekologjia është një vend i mrekullueshëm për të udhëtarët solo në Francë, dhe pushuesit familjarë.

Nantes në turne me një tren

Lille për në Ture me Një Tren

Lille për në Paris me një tren

Turne në Paris me një tren

 

Echologia Glamping Spot Në Francë

 

3. Vendet më të mira të Glamping në Evropë: Glamping romantike në Rhone-Alpes France

Duke fjetur nën yje, ngrohja pranë sobës kur bie borë jashtë, Alpet Franceze janë një vend magjepsës magjik. Zona e Rhone në Alpet Franceze është një nga vendet më të mira mbërthyese në Evropë. kështu, ju mund të keni pushimet tuaja përrallore përrallore në një kupolë luksoze të gjelbër ose çadër zile.

megjithatë, nëse preferoni pushime pranverore, atëherë do t’i doni absolutisht Alpet në lulëzim. Duke pirë kafe në mëngjes, i rrethuar nga natyra e egër, është një nga përvojat më të mira në jetë. veç, për një pushim më aktiv, ju mund të ecni lart në malet madhështore ose të provoni rafting në lumin Ardeche.

Meqenëse është midis Italisë dhe Francës, do ta keni shumë të lehtë udhëtoni atje me tren.

Dijon në Provence me një tren

Parisi në Provence me një tren

Lyon në Provence me një tren

Marsejë në Provence me një tren

 

Vend romantik glamping në Rhone-Alpes France

 

4. Glamping në Boheminë Qendrore, Prague

Bohemia është një rajon i kartolinave në Republikën Çeke. E veçanta e saj qëndron në vendin e zonës për të ndryshuar veshjen me ndryshimet e stinëve. Në verë do ta gjeni të gjelbër dhe bujar, dhe në vjeshtë në tone të bukura të arta dhe portokalli. Në brigjet e një liqeni, majat e maleve, ose pyll i veçuar, Oazi i Bohemisë është vetëm një orë nga Praga, kështu që të mund të shijoni më të mirën nga të gjitha botët, në zemrën e natyrës.

Ka shumë akomodime të mrekullueshme rreth liqenit Lipno ose afër maleve Jizera. kështu, ju mund të shijoni pamjet e jashtëzakonshme të liqenit dhe pyjeve, nga tarraca juaj, ose vaskë private të nxehtë në natyrë.

Nuremberg në Pragë me një tren

Mynih për në Pragë me një tren

Berlini për në Pragë me një tren

Vjena në Pragë me një tren

 

Glamping Amazing Në Boheminë Qendrore, Prague

 

5. Vendet më të mira të Glamping në Evropë: Pods luksoze në Alpet Zvicerane

Sheshet më të mira të skive, pamjet më të mira, mu në pragun e kupolës tënde tërheqëse. E Alpet Zvicerane janë një destinacion magjik në çdo stinë, dhe tani mund të qëndrosh mu në qendër. Ndërsa Alpet Zvicerane janë një destinacion popullor për pushime për turistët nga e gjithë bota, shumë pak e dinë atë si një vend mbërthenës.

Strehimi mbërthyes në Alpe është plotësisht i pajisur dhe i projektuar për një qetësi, dhe qëndrim i mahnitshëm. Ju mund të qëndroni mes kapeleve me dëborë, por brenda kupolës suaj luksoze, do të jetë e ngrohtë dhe komode. Do të zgjoheni me një peizazh piktoresk, duke shkuar në një rritje direkt nga shtrati juaj i rehatshëm, pas një mëngjesi të shijshëm.

Peizazhi, ajer i paster, dhe shtigje të gjithanshme i bëjnë Alpet Zvicerane një nga 7 vendet më të mira të mbërthimit në Evropë.

Cyrihu në Wengen Me Një Tren

Gjenevë në Wengen me një tren

Bern në Wengen me një tren

Bazeli në Wengen me një tren

 

 

6. Çadër luksoze glamping në Pulia

Ndodhet pranë deteve Adriatik dhe Jon, Puglia është një vendndodhje e enderruar për pushimet më të mira magjepsëse në Evropë. Zhurma e dallgëve, ujë i pastër blu, një fllad mbrëmjeje, dhe ushqim italian, mund të bëhet më mirë se kjo. megjithëse, duke mbërthyer në një tendë luksoze, duke shijuar përfitimet e një hoteli, pa kompromentuar buxhetin tuaj – Glamping është mënyra përfundimtare për të pushuar këto ditë.

Puglia është një vend i mrekullueshëm për glamping, duke dalë nga çadra juaj në plazh ose në një majë të kodrës me pamje nga deti, është ëndrra e ndokujt. Ju do të gjeni shumë mundësi strehimi në fshatin Pulia.

Ky oaz buzë detit është i arritshëm me tren nga Roma dhe Bari.

Roma në Pulja me një tren

Napoli në Pulia me një tren

Bari në Pulia me një tren

Firence në Pulja me një tren

 

Çadër luksoze glamping në Pulia Itali Evropë

 

7. Romancë dhe Glamping në Toscana

Romanca është fjala që përshkruan glaming-un më të mirë në Toskanë. Jo shumë larg Sienës, dhe deti Mesdhe, në kodrat e gjelbërta kadifeje të Toskanës, pret çadra romantike dhe jeshile për pushime 2.

në Toskanë, ju mund të shkoni duke kërkuar tartufë, merrni një orë gatimi dhe përgatitni makarona për darkë. alternativ, ju mund të ciklit rreth fshatra të mrekullueshëm italianë nga tuajat Glamping Lazy Olive faqe. për më tepër, përplasja në Toskanë ju bën të ndiheni pjesë e natyrës, të futur pas ullinjve.

Firence në Grosseto Me Një Tren

Perugia në Grosseto Me Një Tren

Viterbo në Grosseto Me Një Tren

Roma në Grosseto me një tren

 

Romanca dhe glampimi më i mirë në Toskanë

 

këtu në Save A Train, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni pushimet tuaja në 7 vendet më të mira të mbërthimit në Evropë me tren.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "7 vendet më të mira në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-glamping-places-europe%2F%3Flang%3Dsq</s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)