(Modifikimi I Fundit Më: 13/08/2019)

Çfarë do të ju frymëzojnë për të marrë një udhëtim me tren më shumë se shikuar një Movies emocionuese Featuring Trenat? Hidhni një sy në listën e filmave më të mirë Featuring Trenat, dhe na cicëroj në @saveatrain dhe të na tregoni që ato që ke parë dhe në qoftë se ju të dashur ato sa më shumë që ne e bëmë.

 

Në krye të marr tonë në filma Featuring Trenat është – Harry Potter Movies 1 në 8 (2001-2011)

harry potter Filmi i paraqitur në filma me Trains

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazuar në serinë e famshme të libra nga J.K. Rowling, këto tetë Movies Featuring Trenat portretizojnë një fantazi magjike në lidhje me magjistar i ri, Harry Potter. Ai mëson se ai ka fuqi magjike dhe të merr pjesë në Hogwarts School of Magjia dhe magji, ku ai është i zhytur në një jetë të re e mbushur me shumë sfida, villains, dhe triumfon.

Por, ku bëjnë trenat vijnë në? Në ditën e parë të shkollës Harry, ai ka për të hipte në Hogwarts Express, një tren të vendosura në platformën 9 ⅓. Eshte vetem i arritshëm duke xhiruar – shpejt- drejt i murit midis platforma 9 dhe 10. Pasi në bordin e trenit, ai takohet Ron Weasley dhe Hermione Granger, që të përfundojë si shokët e tij gjatë gjithë jetës.

Gjatë gjithë filmat, treni Hogwarts Express vazhdon për të simbolizuar fillimin dhe fundin e çdo viti shkollor dhe siguron kanavacë për disa histori-vija mjaft spektakolare. Sidomos në atë kohë Harry dhe Ron humbi trenin dhe kishte miza një makinë të magjepsur në shkollë!

Sigurohuni që ju të shkarkuar të paktën një nga këto filma me trenat në tuaj telefon apo tabletë para se të librit tuaj të ardhshëm udhëtim tren.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Darjeeling Limited (2007)

Shiko këtë post në Instagram

#darjeelinglimited #2007 #wesanderson #IMDB 7.2/10

Një mesazhin e ndarë nga Sinefil (@ city.of.cinema) në

Quirky dhe prekëse, Ky marr e, Filma Featuring Trenat, ka të gjitha shenjat dalluese të saj shkrimtarit-drejtorit, Wes Anderson. Pasi babai i tyre plotëson një vdekje aksidentale, tre vëllezër të udhëtojë nëpër Indi me tren në një përpjekje për lidhje.

Luajtur nga Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, çdo vëlla po vuan nga depresioni, dhe një shumë e zymtësinë dhe lufton pasojnë. Por sigurisht, duke qenë një film Wes Anderson – ka shumë twists dhe kthehet komike. Një nga vëllezërit ka lënë gruan e tij shtatzënë në shtëpi dhe një tjetër është përdhosur nga e dashura dhe gjen tij romancë me një mjek të trenit.

Ekziston edhe një gjarpër helmët, një funeral, një meditim dhe ... mirë, Ne nuk do të japë më larg. Le të këtë kult klasik ju frymëzojnë për të librit tuaj aventurë tren.

Nuremberg për Trenat Berlin

Aachen për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Vrasje në Orient Express (2017)

Bazuar në romanin e famshëm të Agatha Christie, Ky xhirim modern ka një cast yll-studded përfshirë Judi Dench, Michelle Pfeiffer, Penelope Cruz, Johnny Depp dhe Willem Dafoe. Kenneth Branagh është roli kryesor i Hercule Poirot, dhe ai gjithashtu drejtoi filmin dhe kjo është pjesë e filmave tanë Featuring Trenat.

Përveç futjes dhe disa paraftyrimet, të gjithë linjën Historia është vendosur në një treni luksoz. bordet Poirot Orienti Express për të marrë një pushim të merituar të gjatë. Në shiritin e parë të klasës luksoze dhe vagon-restorant, ai takohet me grupin e udhëtarëve në dukje pa lidhje. Njëri prej tyre thotë jeta e tij është në rrezik dhe të përpiqet për të rekrutuar Poirot – një detektiv me famë – për ta mbajtur atë të sigurt.

ai refuzon, dhe pasagjerët të gjitha shkojnë në shtrat. Mëngjesin tjetër, udhëtari është gjetur i vrarë. Për t'i bërë gjërat më dramatike, të ndërhyn trenit në borë. Poirot është rekrutuar për të zgjidhur krimit para se treni është kthyer në rrugën e duhur dhe policia bëhet i vetëdijshëm për vrasjen.

Në një tha bukur, dramatike thriller mister, historia shpaloset si intervista Poirot çdo pasagjer dhe konstaton se secili prej tyre ka një sekret dhe jo të gjithë është ashtu siç duket.

Kjo është një duhet-shih në mesin e, Filma Featuring Trenat, jo vetëm për vijën e shkëlqyer histori dhe në klasë të parë të vepruarit, por edhe peizazh i mrekullueshëm dhe pikëpamjet e vetë trenit.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Bonn për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

The Last on the list of Movies Featuring Trains:

The Little Engine që mund të (2011)

Nëse keni aventurierë pak udhëtojnë me ty, marrë ato të ngazëllyer për udhëtimin me këtë film kec-miqësore. përrallë klasik fëmijë vjen në jetë në një film të plotë të gjatë me një të hedhura yll-studded. Celebs tipare përfshijnë Jamie Lee Curtis dhe Whoopi Goldberg.

Filmi ndjek Engine pak – një tren lodër – gjithë aventurat e saj në gjumë, si ajo ndërvepron me karaktere të tjera trenit dhe lodra. Ka një storyline paralele në botën e vërtetë, ku protagonist është një djalë të vogël të quajtur Richard. megjithatë, këto dy botëve përplasen kur Richard përfundon deri në brendësi Dreamland. Prania e tij nuk shkakton probleme, so he needs to go back. Adventure and hijinks ensue while he and the toys try to get him back into the real world.

Çfarë mënyrë e madhe për të marrë frymëzuar nga filma me Trenat për të udhëtuar me trena!

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Amsterdam për Trenat Paris

 

Gati për të shkruar filmat tuaj Featuring historinë Trenat lidhur? vizitë www.saveatrain.com dhe për të marrë bileta më e lirë tren për aventurën tuaj të ardhshëm trenit.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/best-movies-featuring-trains/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)

  • Nëse ju doni të jenë të sjellshëm me përdoruesit e juaj, ju mund të udhëzojë ata direkt në faqet e kërkimit tonë, në këtë link ju do të gjeni rrugët tona më të njohura tren – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – brenda keni lidhjet tona me / en /, por ju mund të ndryshojë atë në / fr / ose / de / ose / IT / dhe më shumë gjuhë