(Modifikimi I Fundit Më: 24/04/2020)

Çfarë do të ju frymëzojnë për të marrë një udhëtim me tren më shumë se shikuar një Movies emocionuese Featuring Trenat? Hidhni një sy në listën e filmave më të mirë Featuring Trenat, dhe na cicëroj në @saveatrain dhe të na tregoni që ato që ke parë dhe në qoftë se ju të dashur ato sa më shumë që ne e bëmë.

 

Në krye të marr tonë në filma Featuring Trenat është – Harry Potter Movies 1 në 8 (2001-2011)

harry potter Filmi i paraqitur në filma me Trains

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazuar në serinë e famshme të libra nga J.K. Rowling, këto tetë Movies Featuring Trenat portretizojnë një fantazi magjike në lidhje me magjistar i ri, Harry Potter. Ai mëson se ai ka fuqi magjike dhe të merr pjesë në Hogwarts School of Magjia dhe magji, ku ai është i zhytur në një jetë të re e mbushur me shumë sfida, villains, dhe triumfon.

Por, ku bëjnë trenat vijnë në? Në ditën e parë të shkollës Harry, ai ka për të hipte në Hogwarts Express, një tren të vendosura në platformën 9 ⅓. Eshte vetem i arritshëm duke xhiruar – shpejt- drejt i murit midis platforma 9 dhe 10. Pasi në bordin e trenit, ai takohet Ron Weasley dhe Hermione Granger, që të përfundojë si shokët e tij gjatë gjithë jetës.

Gjatë gjithë filmat, treni Hogwarts Express vazhdon për të simbolizuar fillimin dhe fundin e çdo viti shkollor dhe siguron kanavacë për disa histori-vija mjaft spektakolare. Sidomos në atë kohë Harry dhe Ron humbi trenin dhe kishte miza një makinë të magjepsur në shkollë!

Sigurohuni që ju të shkarkuar të paktën një nga këto filma me trenat në tuaj telefon apo tabletë para se të librit tuaj të ardhshëm udhëtim tren.

Amsterdam në Londër me trena

Roterdam për në Londër me trena

Paris në Londër me trena

Brukseli për në Londër me trena

 

Darjeeling Limited (2007)

Shiko këtë post në Instagram

#darjeelinglimited #2007 #wesanderson #IMDB 7.2/10

Një mesazhin e ndarë nga Sinefil (@ city.of.cinema) në

Quirky dhe prekëse, Ky marr e, Filma Featuring Trenat, ka të gjitha shenjat dalluese të saj shkrimtarit-drejtorit, Wes Anderson. Pasi babai i tyre plotëson një vdekje aksidentale, tre vëllezër të udhëtojë nëpër Indi me tren në një përpjekje për lidhje.

Luajtur nga Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, çdo vëlla po vuan nga depresioni, dhe një shumë e zymtësinë dhe lufton pasojnë. Por sigurisht, duke qenë një film Wes Anderson – ka shumë twists dhe kthehet komike. Njëri nga vëllezërit ka lënë të tijin shtatzënë gruaja në shtëpi dhe një tjetër është larguar nga e dashura e tij dhe e gjen romancë me një mjek të trenit.

Ekziston edhe një gjarpër helmët, një funeral, një meditim dhe ... mirë, Ne nuk do të japë më larg. Le të këtë kult klasik ju frymëzojnë për të librit tuaj aventurë tren.

Nyrnberg në Berlin me trena

Aachen në Berlin me trena

Hanoveri në Berlin me trena

Hamburgu në Berlin me trena

 

Vrasje në Orient Express (2017)

Bazuar në romanin e famshëm të Agatha Christie, Ky xhirim modern ka një cast yll-studded përfshirë Judi Dench, Michelle Pfeiffer, Penelope Cruz, Johnny Depp dhe Willem Dafoe. Kenneth Branagh është roli kryesor i Hercule Poirot, dhe ai gjithashtu drejtoi filmin dhe kjo është pjesë e filmave tanë Featuring Trenat.

Përveç futjes dhe disa paraftyrimet, të gjithë linjën Historia është vendosur në një treni luksoz. bordet Poirot Orienti Express për të marrë një pushim të merituar të gjatë. Në shiritin e parë të klasës luksoze dhe vagon-restorant, ai takohet me grupin e udhëtarëve në dukje pa lidhje. Njëri prej tyre thotë jeta e tij është në rrezik dhe të përpiqet për të rekrutuar Poirot – një detektiv me famë – për ta mbajtur atë të sigurt.

ai refuzon, dhe pasagjerët të gjitha shkojnë në shtrat. Mëngjesin tjetër, udhëtari është gjetur i vrarë. Për t'i bërë gjërat më dramatike, të ndërhyn trenit në borë. Poirot është rekrutuar për të zgjidhur krimit para se treni është kthyer në rrugën e duhur dhe policia bëhet i vetëdijshëm për vrasjen.

Në një tha bukur, dramatike mister thriller, historia shpaloset si intervista Poirot çdo pasagjer dhe konstaton se secili prej tyre ka një sekret dhe jo të gjithë është ashtu siç duket.

Kjo është një duhet-shih në mesin e, Filma Featuring Trenat, jo vetëm për vijën e shkëlqyer histori dhe në klasë të parë të vepruarit, por edhe peizazh i mrekullueshëm dhe pikëpamjet e vetë trenit.

Brukseli për në Amsterdam me trena

Londër për në Amsterdam me trena

Bon në Amsterdam me trena

Paris për në Amsterdam me trena

 

Fundit në listën e filmave Featuring Trenat:

The Little Engine që mund të (2011)

Nëse keni aventurierë pak udhëtojnë me ty, marrë ato të ngazëllyer për udhëtimin me këtë film kec-miqësore. përrallë klasik fëmijë vjen në jetë në një film të plotë të gjatë me një të hedhura yll-studded. Celebs tipare përfshijnë Jamie Lee Curtis dhe Whoopi Goldberg.

Filmi ndjek Engine pak – një tren lodër – gjithë aventurat e saj në gjumë, si ajo ndërvepron me karaktere të tjera trenit dhe lodra. Ka një storyline paralele në botën e vërtetë, ku protagonist është një djalë të vogël të quajtur Richard. megjithatë, këto dy botëve përplasen kur Richard përfundon deri në brendësi Dreamland. Prania e tij nuk shkakton probleme, kështu që ai ka nevojë për të shkuar mbrapa. Aventurë dhe hijinks pasojnë, ndërsa ai dhe lodra përpiqen për të marrë atë përsëri në botën reale.

Çfarë mënyrë e madhe për të marrë frymëzuar nga filma me Trenat për të udhëtuar me trena!

Brukseli për në Paris me trena

Londër në Paris me trena

Marseja në Paris me trena

Amsterdam në Paris me trena

 

 

Gati për të shkruar filmat tuaj Featuring historinë Trenat lidhur? vizitë www.saveatrain.com dhe për të marrë bileta më e lirë tren për aventurën tuaj të ardhshëm trenit.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/best-movies-featuring-trains/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)