Koha e leximit: 4 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 20/02/2020)

Vendet evropiane dashurinë e festimit të tyre, festat kombëtare — veçanërisht ato që shoh një shumë të turistët. A keni planifikuar të shihni një nga këto vendet e tyre gjatë festave shtetërore? Po të jetë kështu, ka shumë mënyra për të bashkohen festimeve!

Ju gjithashtu do të keni një mundësi të shkëlqyer për të mësuar pak më shumë për këtë vend histori. Duke përjetuar lokale krenari mund të çojë ju për të vlerësojmë atë vend dhe njerëzit e saj edhe më shumë. Le të kemi një vështrim në 5 më mirë festat kombëtare në Evropë:

 

Mbretëresha Zyrtare Ditëlindjen, Mbretëria e Bashkuar

Mbreti George II ishte i pari që krijoi traditën e festimit të monarku ditëlindjen në 1748. Që atëherë, Mbretëria e Bashkuar ka festoi ditëlindjen e saj monarku. megjithatë, ata kanë ndryshuar datën disa herë. Tani ata festuar Mbretëresha Zyrtare Ditëlindjen në të shtunën e dytë të muajit qershor. Nëse ju jeni në Angli gjatë asaj kohe, ju mund të shihni të Mbretëreshës Ditëlindjen Paradë. Ceremonia është i njohur edhe si Trooping Ngjyra.

Amsterdam Në Londër Trenave

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

* Foto në Blogun funksion imazh është për Mbretëreshën’s Zyrtare Ditëlindjen e Festimeve

 

Republika Ditë, Itali

Italianët festojnë tyre Republikës ditë më 2 qershor, e cila është një traditë filloi në 1946. Votimi në favor të heqjes së monarkisë, Italianët e hapi rrugën e tyre Republikës. megjithatë, ata u kremtimit të datës së parë të shtunën në qershor në 1977. Ata ishin të shqetësuar se data fillestare reflektohet negativisht në ekonominë e tyre. Ata vetëm e kthimit të vjetër datën në 2001. Atje jane shumë festa të për të dëshmuar në të gjithë Italinë në Republikën Ditë. Më spektakolare të parit është flyover nga të forcave Ajrore italiane.

Florence për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

Florence për Trenat Pisa

Roma për Trenat Venecia

 

 

Dita Kombëtare, Suedi

Sweden has a place in 5 Best National Holidays in Europe

 

E Suedezë të festuar tyre Kombëtare Ditë më qershor 6. Kjo është një rast i gëzuar për të gjithë vendin. Ata ngritën Flamurin e tyre Ditë feste në 1916, dhe tani kjo është një ditë e argëtim dhe relaksim. Atje jane koncerte, festivale, dhe aktivitete të ndryshme, ju mund të marrin pjesë. Ajo është gjithashtu dita kur të ri Suedezët zyrtarisht për të marrë nënshtetësinë e tyre. Suedia e bën të sigurt që të gjithë të ndihet i mirëpritur në faqen e tyre të Ditës së Flamurit!

 

Bastille Ditë, Francë

Bastille Day in France celebrations

 

Kur është fjala për franceze, dita e tyre e krenarisë kombëtare, është më 14 korrik. Ajo shënon përvjetorin e storming e Bastille. Kjo ishte një ngjarje e rëndësishme në Revolucionin francez në 1789. Ka qenë një paradë ushtarake për të festuar atë pothuajse çdo vit që nga viti 1880. Ajo’s një pamje e mahnitshme për të ja! megjithatë, ka shumë të tjera festimet t'i shohim si të mirë. Bastille Ditë është një kohë e mirë për të të jetë në Francë, dhe e preferueshme në Paris.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

Dita Kombëtare, Switzerland

Kombëtare zvicerane sot është 1 gusht. Ajo feston ditën kur tre themelues kantonet e Switzerland të bashkuar në 1291. Zviceranet marrin Ditës Kombëtare seriozisht. Një nga ngjarjet kryesore është një fjalim nga kancelari apo të tjerë zyrtarë të rangut të lartë. Nuk’s edhe një paradë në Cyrih. Ju mund të ndjekin festimet në qytetet e tjera, si dhe. Për shembull, dashuria zviceran e tyre fshat festa retreats. Ski resorts jeni një klasë të parë vendin që të jetë gjatë Ditës Kombëtare të.

Festat kombëtare në Evropë janë një e madhe rast për të mësuar më shumë për historinë e kombit ju jeni duke vizituar. Edhe kjo është gjithmonë një ditë të mbushur me aktivitetet zbavitëse dhe parada.

Mynih për Trenat Cyrih

Berlin për Trenat Cyrih

Basel për Trenat Cyrih

Vjenë për Trenat Cyrih

 

 

Duke planifikuar një Pushim në Evropë në një nga këto Festat Kombëtare? Librin Tuaj Të Bileta Treni dhe të gëzojnë!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post 5 Më mirë Festat Kombëtare në Evropë në faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-national-holidays-europe%2F- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)