(Последно освежено на: 31/12/2019)

Дали сте тип на човек кој сака одење и автобус тури? Потоа овој пост не е за вас! Сметаме дека најдобар начин да се види некои од иконите сајтови во Европа е од пиејќи шампањ на кровни тераси или кафе. Еве неколку најдобри ресторани и кафулиња на покривот во Европа за да можете да разгледувате со стил.

 

Најдобрите ресторани покривот и кафулиња во Европа: Atlante ѕвезда хотел - Рим, Италија

кога во Рим, треба да се види сите убави и антички места - како Колосеумот или Фонтаната Треви. Но, исто така треба да уживате во прекрасен поглед на градот. и, кога во посета на бар на покривот на Atlante Star Hotel имате поглед на двете земји. Ова е причината зошто мислиме дека тоа е еден од најдобрите ресторани и кафулиња покривот во Европа!

Уживајте во прекрасен поглед на Ватикан и Рим кога има еспресо или чаша вино. Не постојат многу опции за да се стави крај на ден подобро од тука!

Патувањето во Рим со воз

Брзи возови од Лондон до Рим однесе наоколу 14 часа, опфаќајќи растојание од приближно 1,434 километри. Има чести услуги на железнички пат помеѓу Лондон и Рим. Возовите за ова патување обично се отвораат за резервации наоколу 12 месеци однапред. Ако резервации се уште не е отворен за термин тогаш можете да го поставите на алармирање резервација да добиете е-маил на денот кога најевтините билети се пуштени за вашето патување од Лондон до Рим со воз. употреба Зачувај воз да книга брзо и лесно!

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Болоња во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Atlanta Star Hotel view Rome Italy view

 

Најдобрите ресторани покривот и кафулиња во Европа: На коцка Бар - Галери Лафајет - Париз, Франција

Le Cube Bar Paris France – Galeries Lafayette

 

За еден од најдобрите погледи во Париз, упатат до покривот на стоковната куќа Галери Лафајет. Седум ката нагоре, оваа 1500 тераса нуди навистина импресивна 360 ° поглед над Париз. Операта е во непосредна близина и Ајфеловата кула е неговата позадина. Но, не само во врска со ставовите, тераса, исто така, има бар модерен и елегантен покривот повика на коцка Бар.

Отворени и природни во поставување, тераса нуди да се сместат и во сонцето и покриена области во сенка. Од бар на покривот, можете да нарачате ладно пиво, освежувачки коктели, заедно со некои париски закуски. Ова е сигурно една од најдобрите ресторани и кафулиња покривот во Европа, така да биде во добро време да се дофати со седиште!

Патување во Париз со воз

Лондон е популарна појдовна точка за многу патници на нивните европски одмор. Еден краток и удобно патување со воз поврзува британскиот главен град со град на љубовта на Франција, Париз.

Има само еден воз трчање директно од Лондон до Париз: воз со голема брзина Еуростар. Така што го прави изборот на обука малку полесно! Бидете сигурни дека ќе купување на вашите билети преку Зачувај воз иако!

Најдобрите ресторани покривот и кафулиња во Европа: Арија хотел High Note Sky Bar - Будимпешта, Унгарија

Арија хотел High Note Скај бар во Будимпешта нуди одличен поглед од 360 степени на Будим и Пешта. Таа се наоѓа во срцето на штетници, само да фрлиш камен далеку од St. Базиликата Стефан. Оваа гламурозна стилски бар има многу релаксирачка атмосфера, и тоа е совршен начин да уживаат во Будимпешта со вашиот семејство и пријатели.

Патување во Будимпешта со воз

на воз патување од Лондон до Будимпешта е безбеден, лесен и достапен и трае само 24 часа, од Евростар во Париз и со голема брзина ТГВ од Париз во Минхен, потоа преку ноќ спиење до Будимпешта. Или постојат врски преку Париз и Минхен, или преку Брисел, Келн & Виена.

 

Best Rooftop Restaurants And Cafes In Europe / Hungary view

 

Најдобрите ресторани покривот и кафулиња во Европа – Барселона

1881 на САГАРДИ е ресторан на Музеј на Каталонија, единствен простор во градот со поглед на пристаништето на Барселона и посветен целосно на Медитеранот кујна, од морето да слета. ова Искуство е завршен во терасата на Indianes, современ тераса коктел бар со поглед на пристаништето на Барселона.

Патуваат во Барселона со воз

Тоа е лесно да се патува од Велика Британија до Шпанија со воз. Утрински Евростар до Париз во 2 часот и 20 минути од 44 фунти во еден правец или 58 фунти враќање, ручек во извонредниот ресторан Train Bleu на Гаре де Лион, потоа попладне двосмислена ТГВ дуплекс до Фигерес (за Салвадор Дали музеј), Жирона & Барселона од 39 € во еден правец. *Цените се предмет на промена.

 

 

Подготвени да ги спакуваат куферите и да ја посетите Најдобар покривот ресторани и кафулиња во Европа? Дозволете Зачувај воз се грижи за добивање на вас, каде што треба да биде!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/best-rooftop-res...nts-cafes-europe/- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / NL / или pl и на повеќе јазици.