(Последно освежено на: 08/07/2019)

Кога сте во потрага по најдобрите гроздобер продавници во Европа, вие не сте само на потрага за оние безвременски парчиња. Ти си исто така со земање на патување одредување на меморија шумата и истражување на историјата. А гроздобер продавница е слично на модата музеј, показател за културата и историјата на градот. Сакаме истражување на нови и возбудливи градови со воз, и наоѓање на уникатен и безвременски облека е еден забавен начин да се направи тоа. Тука се Најдобрите гроздобер продавници во Европа и како да одам таму со воз.

 

Најдобрите гроздобер продавници во Европа Париз: Слободен P ѕвезда

Best Vintage store Free P Star Paris France

 

Како втор најпосетуван град на Европа, Париз е многу добро поврзани и достапен. Патниците може да се дојде до Париз лесно со воз од повеќето соседни земји, како што се Белгија, Шпанија, Холандија, Велика Британија, Германија, меѓу другите користење SaveATrain.

Откако сте рипна од воз, Нашата прва станица ќе биде да се ослободи P ѕвезда. Ако, како нас, сте љубител на сите нешта ретро, тогаш нема излет на модата главен град на Европа ќе биде комплетна без посета на прекрасно хаотичен Слободен P ѕвезда. За разлика од другите гроздобер продавници во Париз, FREE'P'STAR не само да го продаде францускиот облека од втора рака. Тие продаваат половни облека од САД премногу, а понекогаш дури и нови креации направени од стари алишта. Има огромен спектар на многу конкурентни цени класично облека и додатоци од 70-тите години’ па се до 21-от век.

Преплавени со мрежа на гроздобер камења за мажите и жените, продавницата е крајната одат-на за ветеранот купувачи од втора рака, кои се подготвени да се копа длабоко за да заработите нивните модерни пронајдоци.

Дижон во Париз возови

Ремс во Париз возови

Лил во Париз возови

Патувања во Париз возови

 

 

Најдобрите гроздобер продавници во Берлин: Пеј Blackbird

Best Vintage store Sing Blackbird berlin

 

Можете да стигнете до Берлин од сите страни со користење на брз InterCityExpress, InterCity, Еуросити, InterRegio и возови. Новиот централната станица Берлин Hauptbahnhof во срцето на Берлин беше отворен во 2006 и беше воведен нов концепт за железнички пруги и станици во Берлин. сите железнички станици се добро поврзани со систем за јавен превоз, така што вашиот пат таму е супер лесно, и прифатлива ако сте со користење Зачувај воз секако.

Додека Париз може да биде едно од најпосетените места во Европа, мислиме дека Берлин е дом на некои од swankiest улица стил во Европа. Тоа не е изненадување, тогаш, дека Берлин е полни со некои од Најдобрите гроздобер продавници во Европа. Еден од нашите омилени содржини се Пеј Blackbird. Се наоѓа во област на Arty Neukölln рај на половни комбинира својата разновидна колекција на гроздобер облека со кафе кој е специјализиран за вегетаријанска храна. Се чувствуваме ова му дава вистинска предност и уште една причина да останат и продавница, и да јаде! Таа има привидение на дизајнер дела од 70-тите години’ на 90-тите години’ како и вкусна третира рачна изработка, Пеј Blackbird е победник за сите foodie модата!

Бремен во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

 

Најдобрите гроздобер продавници во Амстердам: патент

ZIPPER shop amsterdam

 

Не се измамени од страна на првите впечатоци. Оваа продавница изгледа мал однадвор, но штом ќе одиме низ вратата, испишан Искуство магијата веднаш. Ќе најдете една од најголемите продавници втора рака во Амстердам во кој две пештера подови преполн полн со класично облека, одделени со мезанин ниво посветен на додатоци.

Во продавницата секогаш restocks и држи работите свежи и нови. И покрај тоа што неговата селекција се движи со одлив-и-протокот на современата мода, патент секогаш задржува полиците порибено со зимзелени предмети како фармерки, армијата јакни, и фланелен кошули.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

Најдобрите гроздобер продавници во Барселона: и нишалка

Le Swing barcelona

 

Стои надвор како културна престолнина на Каталонија, Барселона има авангарда, а сепак се чувствуваат харизматичен. Нуди модерни згради, средновековни градби, креативни кујна, и зуењето ноќен живот. Барселона е една од врвот Европски дестинации за патување. И бидејќи ние ќе се обидеме во лето, тоа е за да се добие супер зафатен. Така бидете сигурни дека книга вашиот билети за воз Рано SaveATrain. Не само што е Барселона дом на некои од Најдобрите гроздобер продавници во Европа, но тоа е исто така еден од најпопуларните летни одмор дестинации. Во меѓу јадење вкусни предјадења и тен на една од многуте плажи, се преземат на време да ја посетите и нишалка. Оваа прекрасна гроздобер бутици се наоѓа во трендовски Роден област. Исполнет со рака избрани дизајнер на облека, торби, накит и чевли, овој snazzy продавница резерви гроздобер облека од секоја деценија на 20-от век.

Ако луксуз е вашата работа, тогаш сте на вистинското место. и нишалка карактеристики ретро парчиња од Шанел, Ив Сен Лоран, и Кристијан Диор, што го прави совршено место за шопинг, ако сакате да внесе некои привлечност во вашата гардероба оваа сезона.

Женева: "Трговија на ветеринар

Best Vintage stores in geneva

 

Женева е сон градот благодарение на уникатниот амбиент и прекрасен поглед на Mont-Blanc. Највисокиот врв во Европа. на село, совршено место за активности на отворено, е само неколку минути далеку од градот. Женева is the best starting point to visit the rest of Швајцарија благодарение на одличен јавен превоз врска со воз.

Може да се размислува .... Тоа е убаво и сите информации, но каде се облека во, девојче?! Знам, Женева не може да биде познат како штедлив градот, но тоа е зошто сте ни доби. Да се ​​кваси надвор скриени скапоцени камења за да ви се допаѓа ова. За тесни патници пари бара да се откажат од своите гроздобер играта, без да го продаде својата душа, "Трговија на ветеринар во Женева е патот напред!

Дел од швајцарски Црвен крст, гроздобер продавница е повеќе мода ориентирани од својот добротворна продавница колеги. Се продава исклучиво на рака бере од иконски ретро облека брендови како Живанши и Селин. така, без разлика дали сте љубител на втора рака мода за етичко, политички или економски причини, проверете "Трговија на ветеринар. Не само што приносите се насочи кон помагање на оние кои имаат потреба, но тоа е исто така добредојдени алтернатива на небото високите цени на швајцарскиот град!

Лион во Женева возови

Цирих, Женева возови

Париз во Женева возови

Берн во Женева возови

 

Подгответе се за нова гардероба snazzy? Зачувате вашите пари за облека и книга со SaveATrain. Без скриени трошоци и ќе го добиете да се резервира со леснотија! 😎

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/best-vintage-stores-europe/- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување, на овој линк ќе ја најдете нашата најпопуларните железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – во тебе имаме врски со / en /, но можете да ја промените да / FR / или / де / или / таа / и на повеќе јазици