Koha e leximit: 5 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 11/09/2020)

Kur në kërkim të dyqaneve më të mirë cilësisë së mirë në Evropë, ju nuk jeni vetëm në vëzhgim për ato pjesë të përjetshëm. Ju jeni gjithashtu duke marrë një udhëtim poshtë kujtesës korsi dhe të eksploruar historinë. Një dyqan cilësisë së mirë është e ngjashme me një mënyrë të muze, tregues i kulturës dhe historisë së një qytetit. Ne dashuri duke eksploruar qytete të reja dhe emocionuese me tren, dhe gjetjen unike dhe veshje përjetshëm është një mënyrë interesante për të bërë atë. Këtu janë Dyqanet më të mirë cilësisë së mirë në Evropë dhe se si për të arritur atje me tren.

 

Dyqanet më të mirë cilësisë së mirë në Evropë Paris: Pa pagesë P Star

Best Vintage store Free P Star Paris France

 

Si kryeqytet i dytë më të vizituara të Evropës, Paris është shumë mirë e lidhur dhe të arritshme. Udhëtarët mund të merrni në Paris lehtë me tren nga shumica e vendeve fqinje si Belgjikë, Spanjë, Holandë, Britani e Madhe, Gjermani, ndër të tjera duke përdorur SaveATrain.

Pasi të keni hopped off tren, Ndalesa jonë e parë do të jetë për të pa pagesë P Star. nëse, si ne, ju jeni një dashnor i të gjitha gjërave retro, atëherë asnjë shëtitje në kryeqytetin e modës e Evropës do të jetë i plotë pa një ndalesë sa më mrekullisht kaotike Pa pagesë P Star. Ndryshe nga dyqanet e tjera të cilësisë së mirë në Paris, FREE'P'STAR nuk ka vetëm të shesin rroba franceze të dorës së dytë. Ata shesin rroba të dorës së dytë nga Shtetet e Bashkuara shumë dhe ndonjëherë edhe krijimet e reja të bëra nga rrobat e vjetra. Ka një gamë të madhe të veshjeve shumë çmime konkuruese cilësisë së mirë dhe pajisje nga vitet '70’ e deri në shekullin e 21-të.

Tejmbushur me një rrjetë e çmuar cilësisë së mirë për burrat dhe gratë, dyqan është i fundit shkojnë-në për blerësit veteranë të dorës së dytë të cilët janë të gatshëm të gërmoj thellë për të fituar gjen e tyre në modë.

Biletë e trenit Dijon në Paris

Reims në biletën e trenit në Paris

Bileta e trenit për Lille në Paris

Turne në biletë treni në Paris

 

 

Dyqanet më të mirë cilësisë së mirë në Berlin: Sing Blackbird

Best Vintage store Sing Blackbird berlin

 

Ti mundesh arritur Berlinin nga të gjitha drejtimet duke përdorur InterCityExpress shpejtë, InterCity, Eurocity, dhe trena InterRegio. Stacioni i ri qendror Berlin Hauptbahnhof në zemër të Berlinit u hap në 2006 dhe një koncept të ri për hekurudhat dhe stacioneve në Berlin u instalua. të gjithë stacionet e trenit janë të lidhura edhe me Sistemi i transportit publik, kështu duke e bërë rrugën tuaj atje është super i lehtë, dhe të përballueshme në qoftë se ju jeni duke përdorur Save një tren sigurisht.

Ndërsa Paris mund të jetë një nga vendet më të vizituara në Europë, ne mendojmë Berlin është shtëpi për disa prej stilit swankiest rrugë në Evropë. Nuk është çudi atëherë, se Berlini është i mbushur me disa nga Dyqanet më të mirë cilësisë së mirë në Evropë. Një nga të preferuarat tona personale duke Sing Blackbird. E vendosur në rrethin e arty Neukölln strehë të dorës së dytë kombinon mbledhjen e saj eklektik i veshje cilësisë së mirë me një kafe që e specializuar në ushqim vegan. Ne ndjehemi kjo i jep një avantazh të vërtetë dhe më shumë arsye për të qëndruar dhe dyqan, dhe hani! Ajo ka një mirazh të pjesëve projektuesi nga vitet '70’ të viteve '90’ si dhe të shijshme trajton të punuar me dorë, Sing Blackbird është një fitues për të gjitha fashionistas Foodie!

Bileta e trenit në Bremen në Berlin

Bileta e trenit në Leipzig për në Berlin

Bileta e trenit në Hanover në Berlin

Bileta e trenit në Hamburg për në Berlin

 

 

Dyqanet më të mirë cilësisë së mirë në Amsterdam: zinxhir

ZIPPER shop amsterdam

 

A nuk duhet të mashtrohen nga përshtypjet e para. Ky dyqan duket i vogël nga jashtë, por sapo ju të ecni nëpër dyert, ju do të përvojë magjia menjëherë. Ju do të gjeni një nga më të mëdha dyqane të dorës së dytë në Amsterdam shfaqur dy kate shpella mbushur plot me veshje cilësisë së mirë, ndarë nga një nivel të ndërmjetëm dedikuar për pajisje.

Dyqan gjithmonë Restocks dhe mban gjërat e freskëta dhe të reja. Edhe pse zgjedhja e tij lëviz me baticë-dhe-rrjedhën e modës bashkëkohore, zinxhir gjithmonë e mban raftet e saj të pajisur me gjelbërim të përjetshëm sende të tilla si xhinse, xhaketa ushtrisë, dhe këmisha fanellë.

Biletat e trenit në Bruksel drejt Amsterdam

Bileta e trenit në Londër për në Amsterdam

Bileta e trenit në Berlin për në Amsterdam

Bileta e trenit në Paris në Amsterdam

 

Dyqanet më të mirë cilësisë së mirë në Barcelonë: dhe ritëm

Le Swing barcelona

 

Qëndrimi jashtë si kryeqytet kulturor të Katalonjës, Barcelona ka një avangardës dhe të ndjehen ende karizmatik. Ofrimi ndërtesa moderne, ndërtesat mesjetare, Kuzhina krijues, dhe lëvizi natës. Barcelona është një nga më të lartë Destinacionet e udhëtimit evropiane. Dhe që ne jemi duke shkuar në verë, është gati për të marrë super i zënë. Pra, sigurohuni që ju të të rezervoni biletat tuaja tren Herët SaveATrain. Jo vetëm që është Barcelona shtëpi për disa nga Dyqanet më të mirë cilësisë së mirë në Evropë, por është gjithashtu një nga më të popullarizuar Verës festë destinacionet. Në mes të hahet e shijshme tapas dhe rrezitje në një nga shumë plazhet, të marrë kohë për të vizituar dhe ritëm. Kjo Boutique mrekullueshëm cilësisë së mirë është e vendosur në zonën e modës Lindur. Mbushur me rroba projektuesi dorë-zgjedhur, çanta, bizhuteri dhe këpucë, ky dyqan snazzy rezervat veshje të cilësisë së mirë nga çdo dekadë të shekullit të 20.

Nëse luksoze është gjë e juaj, atëherë ju keni ardhur në vendin e duhur. dhe ritëm përmban pjesë retro nga Chanel, Yves Saint Laurent, dhe Christian Dior, duke e bërë atë vend i përkryer për të dyqan në qoftë se ju doni për të injektuar disa pizzazz në veshjet tuaja në këtë sezon.

Gjenevë: E 'Shop Vet

Best Vintage stores in geneva

 

Gjenevë është një qytet ëndërr në sajë të një mjedis të veçantë dhe një pamje të mrekullueshme të Mont-Blanc. Maja më e lartë në Evropë. E fshat, vend i përkryer për aktivitete në natyrë, është vetëm disa minuta larg nga qyteti. Gjenevë është pika më e mirë fillestare për të vizituar pjesën tjetër të Switzerland në sajë të një lidhje të shkëlqyera të transportit publik me tren.

Ju mund të jetë duke menduar .... Kjo është e info e bukur dhe të gjithë, por ku janë rrobat në, vajze?! e di, Geneva nuk mund të njihet si një qytet begatë, por kjo është arsyeja pse ju keni të na marrë. Të analizoj jashtë gems fshehur sepse ju pëlqen këtë. Për të holla udhëtarët shtrënguar në kërkim të up lojë e tyre të cilësisë së mirë, pa pasur nevojë për të shitur shpirtin e tyre, E 'Shop Vet në Gjenevë është rruga përpara!

Një pjesë e Kryqit të Kuq Zviceran, dyqan cilësisë së mirë është shumë e modës orientim se sa homologët e saj dyqan bamirësie. Ajo ekskluzivisht shet dorë-zgjedhur veshje Retro nga markave portreti të tilla si Givenchy dhe Celine. Kështu që, nëse ju jeni një dashnor i modës dorës së dytë për etike, arsye politike apo ekonomike, shikoni E 'Shop Vet. Jo vetëm që të ardhurat të shkojnë në drejtim të ndihmuar njerëzit në nevojë, por kjo është edhe një alternativë e mirëpritur në qiell-e lartë e çmimeve të qytetit zviceran!

Bileta e trenit në Lyon në Gjenevë

Biletën e trenit në Cyrih në Gjenevë

Bileta e trenit në Paris në Gjenevë

Bileta e trenit në Bern për në Gjenevë

 

Gati për një gardërobë të re snazzy? Ruaj të holla tuaj për rroba dhe librin me SaveATrain. Nuk ka fshehur taksat dhe që ju të merrni për të librit me lehtësi! 😎

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-vintage-stores-europe%2F- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)