Време на читање: 5 минути(Последно освежено на: 07/06/2020)

Посета на вино региони во Европа е сон за секој вино познавач. Неверојатно исклучителни лозја, топло и сончево време, волшебно падини, и добра храна дефинираат овие врвни вински региони. Ако сте љубител на вино и сакате да ги видите Најдобрите Винарии Во Европа И Како Да Стигнете Таму, Зачувај воз ќе ви помогне да стигнете таму!

Прочитајте за да дознаете она што Европа има да им понуди на љубителите на вино. Се обложувам дека ќе се веќе спакувани во вашиот ум пред завршувањето на оваа статија!

 

Најдобар винарските визби во Европа: Франција

шампањ регионот, Франција

Champagne Region France Integral part of Best Wineries In Europe

 

Некои од најпознатите и Најдобар винарските визби во Европа се наоѓаат во шампањ. Тоа е идеална дестинација за еден ден патување од Париз, но постојат многу Шампањ куќи да се истражуваат и во Ремс и Epernay, каде што ќе најдете престижни имиња како Veuve Clicquot и Tattinger. регионот Шампањ неодамна беше именуван за Светско наследство на УНЕСКО, која е главната причина за туризам во областа, заедно со убава тркалање ридови полн со лозја.

Париз во Ремс возови

Париз да Ненси Возови

Metz во Париз Возови

Ненси во Париз Возови

 

долината на Рона, Франција

Rhone Valley is in the Best wineries in Europe

 

На Рона Долина вински регион има толку многу да понуди од културните точка на гледање со Лион како еден од УНЕСКО, како Светско Наследство. Со својата едноставна, автентични гастрономија, Рона небото е љубител на вино со познати вина на Crozes-Ермитаж, Брегот-Rotie и Chateauneuf-ду-Папе цртање вино туристи од целиот свет.

Не се чувствуваат заплашени и ако сте само потрага по добар пат со некои пријатели, иако! Од почетници до експерти, на Рона е секако еден да додадете на листата. Еве еден преглед на места за да одат и нешта да се види.

Дижон во Прованса возови

Париз во Прованса возови

Лион до Прованса со воз

Марсеј Прованса возови

 

Најдобар винарските визби во Европа: Тоскана, Италија

Tuscany Italy is gorgeous

 

На Тоскана винарии им понуди совршен вино земјата Искуство. Тоскана не само што содржи некои Италија најпознати апелации, како што е новата Val d'Orcia DOC, Вино Нобиле ди Montepulciano, регионот е пука со гордост, љубовта на земјата, и неизмерна радост за споделување со други.

Ако сакате, а не план за свој Тоскана вино турнеја, можете да се потпираат на стручноста на водич или возачот. Ние вообичаено изнајмување на автомобили и направете го тоа себеси, но ние не имаат приватна возач во Montalcino кои ни требаа околу за нашите претходно испланирани станица. Тоа е одличен начин да се оди ако сте загрижени за возење во областа или сакате да се пие вино наместо плукање тоа.

Може да се резервира турнеја однапред. Сметаме дека тоа е најдобро да се оди со приватна турнеја, како ова Montepulciano турнеја, Montalcino турнеја, или Chianti турнеја од Виатор.

Совет: Ние, исто така, високо препорачуваме додавање винарија ручек да се вашите планови за секој ден. Тоскански вина се со цел да се ужива со храна.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Најдобар винарските визби во Европа: Mosel, Германија

Amazing Mosel Germany

 

Ние сите знаеме Германија за своите пиво и автомобили, но до сега, ние не знаеме дека тие имаат вински регион на удар-ass премногу.

меѓу Кобленц и границата на Луксембург лежи во Германија најстариот вински регион. веќе, Римјаните го видел потенцијал во топла микро-клима и хранливи материи богати почвата. денес, лозјата на регионот Мосел произведуваат некои од најдобрите Rieslings во светот.

Постојат неколку да изберете од, но на врвот на нашата листа е Weingut Вили Schaer. А мал лозје, која датира од 1121. На Schafer семејство најмногу се потпира на нивните обучени чувство на вкус и нивните стомакот инстинкт, кога станува збор за утврдување на најдобро време да се соберат секој дел од нивната лоза. За кои сметаме дека е badass!

Семејството исклучиво произведува Ризлинг на нивните 4.2 хектари земјиште кои се карактеризираат со совршен баланс помеѓу киселините и структура. Критички-реномираните вина се дистрибуираат низ целиот свет. Ако би сакале да го вкусат виното-сајт, не заборавајте да се резервира закажете состанок претходно.

Келн во Бон возови

Бон во Кобленц возови

Кобленц да Бинген возови

Бинген во Франкфурт возови

 

Најдобар винарските визби во Европа: Lavaux, Швајцарија

Lavaux Switzerland featuring in Best Wineries In Europe

 

херојски лозарството: Тоа е фраза често се користи за да се опише одгледување на тешко пејзажи. Lavaux, Швајцарија е регион кој е пример за концепт совршено.

Lavaux е вино суб-регион Вауд, се наоѓа на северниот дел на брегот на Женевското Езеро, Швајцарија. оваа област, кој стои завидна позиција во источната половина на езеро, е позната по производство тврд бело вина, главно од грозје Chasselas.

Првиот пат кога вашите очи во собата на неговите стрмни тераси, сте погодени од непрактичност на сето тоа. (Особено ја објавите неколку шишиња вино). Признаени од страна на УНЕСКО како светско културно наследство, ова сонце благословен страна на езерото Женева евоцира бајка поставување на цвет исполнет балкони, треперлива сини води, кои може да се усоврши само дополнително со чаша домашно Chasselas. Слично, езерото-hugging парцели се зголемуваат во екстремен slants дека само планинска коза и тимот треба да се соберат.

Во текот на 11-от век, овие огромни падините припаѓале на Бенедиктински и Cistercian манастири. Тоа беше монаси кои се заврте порано шумска област во продуктивни лозја кои се случи да имаат убедливо пејсажи.

Ова е глетка од прозорецот на возот на пристап во Лозана:

Lausanne Switzerland Fields

 

Градот Лозана е совршено наоѓа на едниот крај на Lavaux. Тоа го прави за добра vantage point да истражување регионот. Во рамките на Швајцарија, Лозана е, всушност, мнозински сопственик кога станува збор за лозови насади. (Комуната поседува поголем вински регион не се помали од 62 фудбалски игралишта, производство до 400’000 шишиња годишно.)

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

 

Врати куферите и да се наплаќаат вашата чаша. Тоа’s време да се фати возот или два за да ги видите Најдобрите Винарии во Европа. Зачувај воз ќе ви обезбеди со брз и нерви бесплатни билети без скриени трошоци. Што чекаш? Време е да се добие вино, на!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост Најдобрите Винарии Во Европа И Како Да Стигнете Таму на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-wineries-europe%2F- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.