За оние кои не се веќе свесни, Шварцвалд е огромен шумски регион во југозападна Германија,. Поконкретно, тоа се наоѓа во состојба на Баден-Виртемберг и зазема значаен дел од тоа.

Згора на тоа, регионот е на границата со Франција и Швајцарија, така што е достапен од овие земји, како и.

Во овој напис, ние ќе зборуваме повеќе за тоа зошто тоа е вреди да се посети. Најважно, ние ќе ви кажам како да се стигне на Шварцвалд во Германија со воз.

 

Убавината на регионот

Scenic landscape in South of Germany

Убавината на регионот е во неговата природа, но исто така и некои сценско градови и села. Што се однесува до природата дел, оваа област е, и, исполнет со шуми. Тој дел е очигледен. Сепак, има многу повеќе да се!

Шварцвалд, или Schwarzwald како што се вика на германски, има многу локации со убави панорамски поглед. Тоа е, исто така, исполнет со прекрасни речни долини и сончево, згодна врвови на многу ридови што ќе може да се најде тука.

дополнително, постојат голем број на дестинации кои можат да бидат од интерес за многу луѓе. Може да се најдат мирно семејство дестинации, двојката се повлекува, и стравопочит-инспиративна пејзажи за повеќе авантуристички луѓе.

Што повеќе, ќе најдете на целиот регион згодна и како од приказните сите долги година! Тоа е факт, бидејќи тоа изгледа импресивно кога тоа е сончево, дождливо, и кога има снег. Можете да видите дека јасно на повеќето слики на областа.

 

Како да се стигне до Шварцвалд со воз

Постигнување на Шварцвалд со воз е нешто што може да се направи во многу начини. Тоа е главно, бидејќи на локацијата на регионот и на фактот дека воз патување низ Германија е фантастично.

 

Сепак, тоа не е сè. Може да стигнат до многу дестинации во регионот од речиси секој дел од Европа. Тоа е особено точно за големите градови во земји како што се Франција, Швајцарија, Австрија, Белгија, Италија, и многу повеќе.

Што се однесува до Германија, воз патување е направен лесно како една компанија - Deutsche Bahn што работи. различни ICE, Еуросити, CityNight, меѓуградски, и ТГВ линии може да ве однесе многу области во регионот. Може да се вози со воз до Карлсруе, Баден-Баден, Фрајбург, и Офенбург. Овие возови одат од сите поголеми градови во Германија, па во посета на Шварцвалд со воз ќе биде бриз.

Што и да одлучи да се направи, нема да одат во ред, бидејќи во посета на Шварцвалд може да биде магичен Искуство. Ние велиме дека најмногу поради можете да го користите сценската воз и напречни целиот регион. Ќе доживее најубавите нешта Шварцвалд има да понуди. Сценско линија Шварцвалд работи на пат Офенбург-Konstanz.

 

Посета на Шварцвалд со воз кога сакате!

The Black Forest from above

Како што можеш да видиш, убавината на регионот и во удобноста на патувањето воз направи ова патување прекрасно искуство. Ние високо го препорачувам да ја посетите повеќето магичен област на Германија, барем еднаш во вашиот живот! Сепак, тоа патување треба да биде доволно долго за да се види она што Шварцвалд има да понуди!

 

Кога ќе одлучите да ни потрае на оваа понуда, се чувствуваат слободни да Контактирајте не. Ние можеме да ви помогне да ја посетите Шварцвалд со воз и да се добие навистина незаборавно искуство.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/black-forest-by-train/- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)