Book një biletë treni
TANI

kategori: Train Travel Holland

5 Shumica Rivers bukura në Evropë To Explore

Nuk ka shumë mënyrat e transportit më të mirë se treni, por një dalje në det lumi vjen mjaft të ngushtë! Kjo është një mënyrë luksoze dhe nge për të zbuluar kënaqësitë e Evropës, duke parë qytetet, rajone, dhe vende nga një perspektivë e re. Ju mund të eksplorojnë destinacionet intrigues…

5 Cycling mirë Trails për të qarkulluar në Evropë

Nëse kjo është disa ditë duke u përpjekur të kuptoj se ingranazhet tuaja biçikletë, por ende duke shijuar shtigje piktoreske çiklizmit, ose një udhëtim epik 1,800km nga Canterbury në Romë, tonë 5 Cycling mirë Trails për të qarkulluar në Evropë do të frymëzojë ju! Ky artikull është shkruar…

Çfarë është mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Evropë?

njerëzit Gjëja e parë që mendoni kur ju pyes veten se çfarë është mënyra më e shpejtë e udhëtimit në Evropë po fluturon. Por ne do të pajtohen! Ndërsa fluturues aktual mund të jetë më i shpejtë, nuk ka asgjë më e ngadalshme se aeroportet për të kufizuar sasinë e kohës udhëtimit të vërtetë ju kursejnë….

Shumica Bike Friendly Qytetet në Evropë dhe Si të Merrni Ka

Nëse keni kohë për të parë disa nga destinacionet duhet-vizitë Evropës, disa nga qytetet më të biçikletë miqësore me siguri do të bëjë listën tuaj. Këto qytete janë të mëdha për të shqyrtuar me biçikletë, duke i bërë ato ideale për të udhëtuar me një buxhet. Dhe ju mund të merrni atje nga…

Places të madh në Evropë për të vizituar në mars

Kjo nuk është shumë vonë për të planifikuar një arratisje në mars, përpara nxitojnë Pashkëve. Me fëmijët qenë në pushime, tani është koha për të gjetur mundësi për të vizituar ishujt çuditshëm pak me një të dashur, embark upon the first great family adventure of

Restaurant më të mirë evropiane Michelin Guide 2019

Shkarko restorant European Michelin udhëzues ofron një fillim të madh për të planifikuar një udhëtim me tren nëpër Evropë. Udhëzues Michelin tani ofron udhëtarëve evropianë një përzgjedhje të restorantit dhe hoteleve në 38 Qytetet evropiane. Tre qytete të reja janë shtuar në këtë 2019 botim: zagreb…

Përjetojnë vendet më të mira të Evropës ushqimore

Aq të ndryshme si kontinenti është i vogël, Europe ofron diçka për çdo lloj të udhëtarit - kafshon shijshme përfshirë. Por, ku do të jetë i kënaqur buds shijen tuaj më të? Çfarë pic vakt do të ketë Instagram juaj tortues deri 100 e pëlqen? Stop pyesin dhe të fillojnë të munching….

A mos i lënë pa një të pranishëm - Të marrë kuponat dhe lajme !