Нарачајте билет за воз СЕГА

категорија: Воз Травел Италија

Кои се Топ 8 Пици во Италија

Време на читање: 6 минути Кое место е подобро да уживаат пица од земја која го измислил, право? Италијанците љубов, љубов, сакам оваа вкусна закуска-претвори-оброк! Не е ни чудо пици во Италија се претвори во чиста форма на уметност, и конечно УНЕСКО го одобри! Роаминг низ Италија, you’ll find pizzerias opened in

Како да се обучуваат како номад Патување низ Европа

Време на читање: 5 минути Ако сте еден соло патник и сакате да се обучуваат патување како номад, тогаш сте на вистинското место. Воз патува е еден од најдобрите начини да се патува низ Европа, ако сакате да се доживее сè што Европа има да понуди. Биди…

Врв 5 Вино градови во Европа и како да одам таму

Време на читање: 5 минути Секој вистински вино љубовник знае дека виното градови во Европа им понуди поволни и прекрасни вино. Од Франција до Италија, и понатаму, овие земји се идентификувани од страна на многу да се имаат најдобра вина во светот. Во дел, ова се должи на идеална клима расте…

Ски летувалишта најдобро да се посети со воз

Време на читање: 4 минути Нема подобро чувство од заспијам на нежно се движи возот и се буди следното утро во вашата дестинација, само неколку минути од патеките. Во Европа, ние се расипуваме по избор кога ги бараме најдобрите ски-центри за посета со воз. It’s not

Најдобар Зимски фестивали во Европа

Време на читање: 3 минути Направи поголемиот дел од студената сезона со посета на најдобар Зимски фестивали во Европа. Фестивалите се подразбира сé од скијање и сноубординг музика, комедија, мраз скулптури, и блескави карневалски паради. Подолу е наш врвен 5 преглед на она што ќе најдете се случува во Европа…

Топ европскиот воз Турс Вие не треба да Мис

Време на читање: 4 минути Патуваат насекаде секогаш е неверојатен и ние го направи тоа да се открие најубавите градови, историјата на една земја или култури многу различни од нашите. Сепак, вие не мора да се оди далеку од дома за да се открие убави места. There are a few European train tours

The Ultimate Водич за најдобар Јога Италија дестинации

Време на читање: 6 минути Еден од најдобрите работи во врска со Италија како туристичка дестинација е дека тоа не е нешто што едноставно изгребе вашиот кофа листа. Можете да се врати во Италија повторно и повторно и се уште не се доволно на овој живописен земја и вкусни цените, nor

Каде се најдобрите градови за Foodies Во Европа

Време на читање: 4 минути Храната е толку славна, особено вкусна храна. Тоа е толку лесно да се биде опседнат со него кога живеат во Европа ви дава толку многу причини за тоа! Најдобрите градови за Foodies се во Европа, доверба нас ние сме foodies, како и, and so will you

Убава градови да ја посетите во Австрија и Италија со железница

Време на читање: 4 минути Со толку многу висок профил, популаризиран земји како Франција, Германија, и Швајцарија, не е чудо Австрија не е добивање на толку многу внимание! Добро, Италија никогаш не падна од картата, но воз пат од Австрија во Италија дека е запуштена. но,, that’s about to

Најдобрите прекугранична возови да се земе во Европа

Време на читање: 4 минути Нови високо-брзински, прекугранични возови продолжи да се отвори линии низ светот. Исто така, тие речиси секогаш го победи воздушниот сообраќај во врска со удобност, профитабилноста, и брзина на патување. Во оваа точка, има се повеќе и повеќе воз мрежи низ целиот свет! Секој кој е во прекуграничниот возови…

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија