Нарачајте билет за воз СЕГА

категорија: Совети за патувања со воз

5 Ден патувања од Рим да се истражуваат на Италија

Време на читање: 3 минути Рим е згодна градот, но понекогаш еден патник копнее по малку различни. Оние кои престојуваат во Рим доволно долго за да истражуваат што може да сакаат да се погледне околу област, премногу. За среќа, тоа е она што се за ден патувања! Со оглед на тоа колку добро…

Топ совети за патување со своите домашни миленици

Време на читање: 4 минути Овие Топ совети за патување со своите домашни миленици треба да помогне да се намали вашиот страв. Затоа ајде да се соочиме, патуваат со своите домашни миленици е стресно! Но, што е повеќе стресни, е мислата да остават вашиот животни дома или во грижата за другите. Очигледно никој…

5 Најдобри барови со музика во живо во Европа

Време на читање: 3 минути Барови со музика во живо pop-up секаде во Европа, нудат начин да се убијат време во жив место каде пијалоци и песни да тече слободно. Ако сте во потрага за да имаат некоја забава на градот за време на патување со воз, имаме неколку предлози. Еве…

На потребата за патување Медицински осигурување

Време на читање: 3 минути Возбудлива дел од патување во странство е непредвидливоста на искуство. Кога ќе патуваат во туѓа земја, ќе бидат изложени на различни култури, подесувања, и искуства. Дури и ако се направи некои истражувања, you are sure to be taken by surprise by some

10 Дена Швајцарија патување маршрутата

Време на читање: 5 минути Страсни патници знаат колку е важно да се има добар маршрутата. Со добар поглед на мапата, цврст план за превоз, и што е најважно, прекрасни активности - вие сте во собата за вашиот 10 дена патување во Швајцарија. И кога ќе патувате низ Европа, на…

10 Совети како да заштедите пари додека патуваат

Време на читање: 4 минути Кој не сака да заштедите пари кога е можно? Патување може да биде скапо, но со купување на вашиот билет за воз со Зачувај воз и планирање, со наша помош, може да донесе одредување на трошоците. Заштедите пари додека патуваат со овие 10 tips on your next vacation

Најдобрите Празници канал и реката брод во Европа

Време на читање: 4 минути Патниците во потрага за време на празниците најдобар канал и реката брод во Европа можат да бидат лесно знаејќи Европа има страшно место. Сепак, да знаат каде да се обратите за најдобар едрење одмор некогаш, што треба да направите некои истражувања. There are five countries with fantastic canal

Совети за Патување со воз со деца во Европа

Време на читање: 5 минути Мирно и пријатно. Два збора што ретко ги слушате родителите кога ги раскажуваат своите приказни за патувања со деца. така, решивме да ви ги дадеме најважните совети за патување со воз со деца во Европа. There is just something about trains that calms children

Врв 5 Градови со најдобар ноќен живот во Европа,

Време на читање: 3 минути Патување да видите место е одличен избор - но што ако сте само сакаат да се забавуваат? Во тој случај, постојат градови со најдобар ноќен живот, и добивање на воз е лесен и ефтин. За партијата животни, ништо не е прилично…

УНЕСКО за светско наследство во Европа

Време на читање: 3 минути Европа е во изобилство во УНЕСКО за светско наследство, кои привлекуваат милиони туристи. Има различни место да се види - од архитектонски и културни споменици на природни чуда на стариот континент. Со толку многу места за да изберете од, тоа може да биде тешко за…

Copyright © 2020 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија