Koha e leximit: 4 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 26/09/2020)

Ka shumë arsye pse njerëzit të donte për të udhëtuar. Një nga ato që ju mund të dëgjoni më shpesh është aftësia që të ketë të reja dhe emocionuese eksperienca. Çfarë e bën të udhëtojnë aq e bukur është se personalitete të ndryshme do të jetë ngacmuar nga gjëra të ndryshme. Junkies adrenalin marrin pushimet aktive, kërkoni për tronditje të situatave pak të rrezikshme. Foodies vizitoni vende të reja për të kënaqur pjatat e tyre me shije të emocionuese të reja. Dhe për bookworms në mesin e udhëtarëve, Bibliotekat dhe dyqane libër mund të jenë vendet më të bukura në botë. Nëse jeni të udhëtojnë nëpër Evropë dhe në kërkim të mira dyqanet e librit në Evropë për të vizituar me tren, ne kemi disa sugjerime për ju:

 

France Book Stores më të mira – Shakespeare & kompani, Paris

Franca është një vend i lezetshëm, dhe Paris është destinacioni i tij më i famshëm. Kur lloje artistike mendoj se e Parisit, Notre Dame vjen në mendje, me burime të bukura dhe pemë qershie në çel. Kjo është pikërisht pikëpamje ju do të gjeni kur ju vizitoni Shakespeare & kompani, së bashku me ambienti fantastike të librave brenda.

Shumë shkrimtarë të mëdhenj (përfshirë Ernest Hemingway dhe Voltaire) kanë kaluar kohë me shkrim në këtë ndërtesë të shekullit të 17-të. E peizazh është i përbërë nga raftet e vjetra dhe librave, bërë pirg në një numër të dhomave të vogël dhe nooks. Dyqan Libri sprawls mbi dy kate, dhe nga jashtë duket shumë më e vogël se sa është. Shakespeare & Kompania gjithashtu pret ngjarje mbrëmje dhe lexime autori, e cila është diçka që nuk ka dashnor i letërsisë duhet të humbasë.

Dijon për Trenat Paris

Reims për Trenat e Parisit

Lille për Trenat Paris

Tours në Trenat e Parisit

 

Acqua Alta Library, Venice

Libreria Acqua Alta është në listën e simpatik Book Stores në Evropë

Venecia është një nga më të romantik kërkim qytete në Itali, dhe kjo është edhe shtëpia e një nga më të famshme dyqanet më të mira të librit në Evropë. Libreria Acqua Alta është e njohur për ruajtjen libra në vaska dhe madje edhe një gondolë. Ka vende të tjera magazinimit shumë, të tilla si kova dhe anijeve të tjera lundruese. Ai gjithashtu përmban një shkallë bërë tërësisht nga librat e vjetër në verandën e saj prapa.

Me të brendshme e saj të bukur, Biblioteka në ujit të lartë Venecia është padyshim një vlerë të vizitës dhe do të kënaqem çdo lover libër. Nëse ju dëshironi që të ketë atë për veten tuaj dhe për të marrë humbur brenda, Bast juaj më e mirë është duke shkuar atje sa më shpejt që ajo hapet në mëngjes.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Selexyz Dominican Church Book Store, Maastricht

Maastricht në Holandë mund të mos jetë në krye të çdo listës dëshirave turistike. megjithatë, ajo duhet të jetë në qoftë se ju doni dyqane libër dhe libra në veçanti. Dominicans ose Selexyz Kisha Dominikane në këtë qytet është një 700 vit struktura e vjetër e ndërtuar në stilet e ndryshme Gothic arkitekturë.

Ajo është befasues në pjesën e jashtme dhe minimalist në brendësi. Dominicanen sjell edhe një mbushulli me një numër të titujve që do të kënaqet çdo zemër libër lover. Ju mund të rrëmbej një kafe në kafene shoqërues, ndërsa ju lexoni një libër. alternativ, ju mund të shijoni pamje fantastike nga katin e fundit.

Bruksel për Trenat Mastrihtit

Antwerp për Trenat e Mastrihtit

Liège për Trenat e Mastrihtit

Charleroi për Trenat e Mastrihtit

 

 

kuzhinier & libër, Bruksel, Woluwe-Saint-Lambert

kuzhinier & Libri është një dyqan interesante libër dhe restorant e ndodhur në Woluwe-Saint-Lambert, Belgjikë. Ndërsa shumë dyqane mirë libër ofrojnë disa Ushqim dhe pije, kuzhinier & Book merr konceptin pak më tej. Kjo ju lejon të ulen për një vakt të rrethuar nga libra të ndryshëm. Kjo e bën atë një vend i shkëlqyer për ata që duan të gëzojnë të dy libra të mirë dhe ushqim të mirë. Cka eshte me shume, kjo sigurisht nuk është diçka që ju mund të përjetojnë çdo ditë.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

Të gatshëm për të vizituar disa prej më të mirë dyqanet e librit në Evropë? Ju mund të udhëtojnë me tren në Paris dhe Venecia, si dhe në Holandë dhe Belgjikë. Rezervoni biletat tuaja në fillim dhe të fillojnë planifikimin privilegj librin tuaj me pushime tuaj të ardhshëm!

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcharming-book-stores-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)