Време на читање: 3 минути(Последно освежено на: 06/03/2020)

Евтини европски дестинации е жешка тема. Најпрво, туристи во Европа може да се види сè, од голема кафулиња до убави плажи. Како резултат на градовите како Венеција, Рим, и Париз милиони туристи на патување во Европа секоја година. Ние направивме листа на најевтиниот европски дестинации за нашите читатели. Оваа листа ги вклучува како да се стигне до таму со воз.

 

Најевтини европски дестинации

 

Порто, Португалија е нашата прва Евтини европски дестинации

Повеќето спомене за Порто е неговата’ неверојатна вина. Оваа евтини европски дестинации од страна на морето е европска мини-метропола. Порто е одлична за култура и, исто така, е добро за луѓе кои сакаат на отворено. музеите и архитектура на овој евтин европска дестинација се божествени. секако, место за посета.

За насоки за тоа како да се стигне до Порто Сао Бенто станица со воз внесете Зачувај воз.

 

 

Севилја, Шпанија

Севилја е лежерен градот. Уживајте во еден попладне сиестата. еврејската, Христијанската и исламската култура. Посета на древните цркви и ghettos во текот на денот. Храната е вкусна, особено на предјадења. музика импровизиран гитара на улиците фаќа релаксирачка атмосфера на Севиља. Оваа евтини европски дестинации градот има можеби најдобриот шарм во Европа и богата историја.

За насоки и цени за тоа како да се стигне до Севилја Санта Justa железничката станица видете Save воз сајт.

 

 

Валенсија, Шпанија

Валенсија има 3 прекрасни плажи. Како резултат, има активности отворено. Евтин Европската национален парк е одлично место за пешачење. Блиските на Националниот парк Ла Albufera, е одлично место за пешачење. Foodies, исто така сакам Валенсија за својата свежи производи.

За насоки за тоа како да се стигне до Валенсија станица Северна железничката станица влезе Зачувај воз вебсајт.

 

 

Истанбул, Турција е нашиот последен евтини европски дестинации

Уште еден неверојатен и евтини град е Истанбул. Поради турскиот главен град се среќаваат Европа и Азија. Богата со наследство, прекрасна архитектура и егзотични предели. Skylines на куполи и една прекрасна сино море работи заедно Истанбул. Овој град е одлична за сите сетила со неверојатни ставови, мириси и звуци низ главниот град. Популарниот Храната тука е донер кебап и турски слатко задоволство што може да биде купени на улиците. Сите од горенаведените може да се доживее на многу поволни цени

За насоки за тоа како да се дојде до станица Сиркечи во Истанбул за да одат да го спаси железничка сајт.

 

 

Книга вашиот следен патување со воз со нас

Дали планирате патување кон Евтин европски дестинации? Зошто да не се 3 минути да се најде на Најевтиниот билет за патувања. Влези за да нашата веб страница сега и да добиете најдобрите понуди, брзо и лесно. Ние прифаќаме сите главни форми на плаќање.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcheap-european-destinations%2F - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / nl на / де / или руски и на повеќе јазици.