(Modifikimi I Fundit Më: 02/10/2020)

Parqe jeshile, hiking në male, dhe moti i rehatshëm është perfekt për t’u argëtuar jashtë. Qytetet kozmopolite të Evropës kanë gjithçka që të mund të provoni të gjitha aktivitetet në natyrë që Evropa ka për të ofruar. Nga çiklizmi në Amsterdam deri në surfing në Mynih, këto 7 qytetet më të mira për aktivitete në natyrë në Evropë janë destinacion ideal për pushime.

 

1. Qytetet më të mira për aktivitete në natyrë në Evropë: Amsterdam, Holanda

Kur qyteti është ndërtuar rreth kanaleve të lumenjve, jeni i detyruar të kaloni pushimet jashtë. Amsterdami njihet si qyteti më miqësor për biçikletat në Evropë. Ngasja me biçikletë nuk është vetëm një mjet transporti, por një mënyrë e jetës për vendasit.

Yclingiklizmi është një aktivitet i shkëlqyeshëm në natyrë në Evropë, për udhëtime dhe ndonjë gjë interesante. Një tjetër mundësi është eksplorimi i qytetit në një varkë, nën urat bukuroshe dhe arkitekturën Hollandeze. Rrugës, ju mund të hidhni një pije në një kafe tjetër ose në një restorant simpatik buzë lumit Amstel.

Ajer i paster, qielli blu, dhe ndryshimi i peizazhit krijojnë një mjedis të përsosur për të qëndruar aktiv dhe në formë ndërsa me pushime.

Bremen në Amsterdam me Tren

Hannover për në Amsterdam me Tren

Bielefeld në Amsterdam me Tren

Hamburg në Amsterdam me Tren

 

Amsterdam canals outdoor activity

 

2. Gjenevë, Switzerland

Zvicra ka pamjet më piktoreske në Europë, dhe Gjeneva është e rrethuar nga një natyrë mahnitëse. kështu, vendasit shfrytëzojnë sa më shumë pamjet dhe tokat përreth tyre, duke qëndruar në natyrë dhe aktiv. Për shembull, Liqeni i Gjenevës, i njohur gjithashtu si Liqeni Leman është i preferuari për sportet ujore.

Udhëtime me varka, peshkimi, kayaking, not ose rafting, janë vetëm disa aktivitete në natyrë për të bërë në Liqenin e Gjenevës. Ju mund të merrni me qira një varkë ose të merrni një të përballueshme kurs lundrimi.

Nëse jeni person malor, atëherë shtigjet e Alpeve Zvicerane janë një udhëtim i shkurtër larg qytetit. Mali biking, hiking, kamping, dhe ski në dimër janë aktivitete të shkëlqyera në natyrë për t'u shijuar në Gjenevë.

Lyon në Gjenevë me Tren

Cyrih në Gjenevë me Tren

Paris në Gjenevë me Tren

Berni në Gjenevë me Tren

 

 

3. Qytetet më të mira për aktivitete në natyrë në Evropë: Mynih, Gjermani

Mynihu është shtëpia e një prej më të mëdhenjve parqet urbane në botë, Kopsht anglez. Tokat e gjera dhe të gjelbërta janë ideale për aktivitete në natyrë, duke e vendosur kështu Mynihun në krye të 7 qytetet më të mira për aktivitete në natyrë në Evropë.

Në kopshtin anglez, ju mund të qëndroni aktiv, duke shkuar duke vrapuar apo qetësuar, ne nje piknik nga uji, banjëdielli, dhe noti. Një tjetër pikë e shkëlqyeshme për aktivitete në natyrë në Mynih është lumi Eisbach i krijuar nga njeriu, në kopshtin anglez. Sshtë një vend i preferuar për surfuesit për kapjen e valëve dhe praktikimin e lëvizjeve të tyre.

Dusseldorf në Mynih me Train

Dresden në Mynih me Tren

Nurenberg në Mynih me Tren

Bon në Mynih me Tren

 

Munich Germany river surfing

 

4. Vienna, Austri

Qëndrimi në qytet ose nisja për në fshat, Vjena është një qytet i frikshëm për aktivitete në natyrë në Evropë. Lundrimi në Danub, ose duke u drejtuar jashtë qendrës së zënë në Lainzer Tiergarten rezervat natyror, Vjena ka shumë aktivitete në natyrë për të ofruar për çdo lloj udhëtarësh.

Nëse vendosni të qëndroni në qendër, një nga mënyrat më të mira për të bërë ndonjë gjë interesante është me turne Segway ose lundrimi në lumin Danub. por, nëse preferoni të eksploroni Vjenën si një lokal, dhe duke zbuluar gurët e çmuar të saj të fshehur, atëherë rezerva natyrore është perfekte.

25 km katrore pyjore dhe jeta e egër po ju presin në parkun më të madh të qytetit në Vjenë. Shëtis rrotull, shkund, ose keni një piknik në këtë oazë të gjelbër, do të bëjë tuajin Vjenez pushime te plota.

Salzburgu në Vjenë me Tren

Mynihu në Vjenë me Tren

Graz në Vjenë me Tren

Praga në Vjenë me Tren

 

Walking in the woods Outdoor Activities in Vienna

 

5. Qytetet më të mira për aktivitete në natyrë në Evropë: Zurich, Switzerland

Kur majat dhe peizazhet e maleve Alpine janë rreth, dhe një liqen mahnitës përpara, ju do të jeni një nga qytetet më të mira për aktivitete në natyrë në Evropë. Cyrihu është një qytet argëtues dhe i gjallë, ku mund të udhëtoni merrni trenin SZU për në kullën e vëzhgimit. Kulla e vëzhgimit është e vendosur në Uetilberg, mali i bukur i qytetit me pamje të mrekullueshme të rrethinës.

Nëse ju pëlqen hiking, atëherë ju mund të ngjiteni poshtë në qendër përmes shtigjeve të ndryshme hiking nga Uetilberg. Një aktivitet tjetër i shkëlqyeshëm në natyrë në Cyrih është argëtimi në bregun e djathtë të lumit, në një lojë të vallëzimit të plazhit ose thjesht relaksohuni, në Flussbad Oberer Letten, vendi i varjes së vendasve.

Nëse preferoni ta bëni atë si një turist në Cyrih, atëherë hipni në një varkë për një lundrim rreth Limmatschifffahrt që do t'ju marrë nën qytetin 7 ura.

Interlaken në Cyrih me Tren

Luzern në Cyrih me Tren

Lugano në Cyrih me Tren

Gjenevë në Cyrih me tren

 

The observation tower view in Zurich, Switzerland

 

6. i mirë, Francë

Vrapimi ose shijimi i një mëngjesi duke notuar në det, është një nga aktivitetet më emocionuese. Edhe kur jeni me pushime, duke qëndruar aktiv dhe në formë ekuilibron me duke provuar kuzhinën lokale dhe përkëdhelje veten. Mbi të gjitha këto, një gjendje aktive e mendjes ndihet e mrekullueshme kur Riviera Franceze ju frymëzon dhe bashkohet me energji dhe vitaminë c.

Bukur është një qytet i mahnitshëm për aktivitete në natyrë në Evropë. Kuaj hipur në plazh, not, duke kërkuar guaska, dhe të kesh një piknik në muzg janë të gjitha aktivitetet e shkëlqyera në natyrë për të shijuar më të mirën e Rivierës Franceze.

Lyon në Nice me Tren

Paris në Nice me Tren

Kanë në Paris me Tren

Kanë në Lyon me Tren

 

Horseback riding Outdoor Activities in Nice, France

 

7. Qytetet më të mira për aktivitete në natyrë në Evropë: Firence, Itali

Firence është një nga qytetet më të bukura në Itali. Ju mund ta zbuloni qytetin si të gjithë turistët, ose në një mënyrë krejt të veçantë dhe të paharrueshme. Ecja ose çiklizmi nëpër monumentet dhe pikëpamjet janë dy aktivitete fantastike në natyrë në Firence.

megjithatë, nëse doni të provoni dy aktivitete të jashtëzakonshme në natyrë, dhe disa nga aktivitetet më të mira në natyrë në Evropë, atëherë provoni një fluturim me tullumbace me ajër të nxehtë dhe parashutë. Arkitektura dhe parqet e Firencës janë mahnitëse dhe pamja nga lart do të heq frymën tuaj.

Nëse dëshironi të rrahni turmat e turistëve dhe të provoni aktivitete të reja në natyrë, atëherë Firence është një qytet i mahnitshëm për aktivitete në natyrë në Evropë.

Genova në Firence me Tren

Parma në Firence me Tren

Milano në Firence me tren

Venecia në Firence me tren

 

Air baloons in Florence Italy

 

Aktivitete në natyrë në Evropë

Evropa është përplot me surpriza. Pavarësisht nga numri i herëve që keni udhëtuar në Evropë, gjithmonë ka një aventurë të re. tonë 7 qytetet më të mira për aktivitete në natyrë në Evropë janë ideale për aventurierët dhe udhëtarët emocionues. veç, për ata prej jush që thjesht duan të eksplorojnë bukur dhe natyrë peisazhe.

 

këtu në Save A Train, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të gjeni biletat më të lira të trenit për ndonjë nga këto aktivitete në natyrë.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "7 Qytetet më të mira për aktivitete të jashtme në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/cities-outdoor-activities-europe/ </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)