(Последно освежено на: 21/09/2019)

Италија, веројатно има најголема кафе култура на земјата. Првата европска земја за увоз на кафе од Египет, Италија го имаше успешни кафулиња од 16та век, а денес ние ќе ве известам за 5 неверојатни кафулиња во близина на железничката станица во Италија.

 

Ако сте во потрага за кафе во близина на железничката станица во Италија, вие сте во среќа. Италијанците, како и нивниот кафе сварено силен и брз. Оттука нивната предност за еспресо е и Италијанците се исто така одговорни за развој на млечни пијалаци кафе како капучино и Млеко.

Всушност, речиси сите кафе култура во Европа и западниот свет доаѓа од Италија. Ова е причината зошто сите различни видови стандард на кафето што го пиеме има италијански имиња.

така, тоа треба да дојде како изненадување што Милано Centrale, најпрометните и најстарите железничката станица во Италија во Италија, should boast some amazing choices for getting caffeinated drinks. 330,000 people use Milano Centrale per day. Прекугранична возови од Милано Centrale земе патници на големи европски дестинации допаѓа Париз, Минхен, и Виена.

Стразбур во Париз возови

Цирих во Париз возови

Франкфурт во Париз возови

Женева во Париз возови

 

Тука се нашите врвот 5 веднаш се враќа за unmissable кафе продавници во близина на железничката станица во Италија

  • Луди мачка Кафе

луди мачка кафе во близина на железничката станица во Италија

Се наоѓа на неколку минути сфери од железничките станици во Милано во Италија оваа Кафе прецизно опишана со името. Постојат мачки шетаат оваа атмосфера кафе додека го јаде и пие. Оваа фанки кафе е познат по тоа што имаат одличен чај служи во мачка во облик на кригла и имаат вкусни колачи. Персоналот се супер пријателски и поголемиот дел од мачки секогаш се спие, тоа е она што тие сакаат да се направи.

Веб-страница

адреса: Преку Напо Torriani 5 | Агол преку Cappellini, 20124 Милан

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Сиена во Милано возови

 

  • Кафе Panzera 1931

Ова кафе е веднаш до станицата и е отворен до 3 AM. За последните 87 години, луѓето почнаа да ова семејство-место да се добие брз кафе и сендвич пред да се качите нивните возови. Оваа кафе може да се пофали со голем избор на лесни јадења кои се достапни во својот дел кафе и за оние кои се во потрага по повеќе домот искуство, постои дел ресторан кој служи вкусна пици и тестенини. На кафе е многу зафатен за време на ручек, но надвор од тоа, тоа е брза услуга со насмевка.

Веб-страница

адреса: Плоштадот Duca d'Aosta 10 | на.

преку Витрувиј, 20124 Милан

Римини во Милано возови

Рим во Милано возови

Торино во Милано возови

Венеција во Милано возови

 

  • кафе Бар

Ако сте во потрага да се види она што е толку голема за италијански кафе, ова е место за посета. На широк спектар на кафиња и вкусна домашна ужина се направи овој популарен кафе место за туристите и локалното население. Ова е одлично место за да имаат појадок и продава некои кафиња за евро или помалку. Ова кафуле е инвалидска количка достапни, има WIFI, е Домашно милениче-пријателски и имаше добро порибено бар алкохол. А седум минути пешачење од станицата.

адреса: преку Витрувиј 40 | Железнички станици во Италија | Милан Ломбардија

Фиренца Милан возови

Неапол во Милано возови

Бергамо во Милано возови

Бари во Милано возови

 

станица во Рим термини

Ако, исто така се патува низ Рим термини железнички станици во Италија, Еве уште некои мора-посета кафе продавници.

  • бар средства

Ако сте во потрага за неверојатна кафе со голема цена, тогаш Бар Fondi е одговорот. Овој кул кафуле нуди одлична музика во живо, надополнет со одлична лесна храна. Патниците препорачуваме обидува на колачи. Нарачување на храна и пијалоци, тука е брз и пријатен процес, и на кафе е многу популарна со туристи и локални жители. (Цената на ова кафе е голем пазар во споредба со другите кафулиња во Рим)

адреса: преку Milazzo 16, 00185 Рим, Италија

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

  • Мока Кафе

Ова еспресо бар е уште еден кафе бар во многу погодно место за луѓе со користење на Рим термини станица и нуди брза услуга. На капучино се божествени и постојат многу избори за кафе, и мафини боровинки се исто така голем хит. Ако се работи доцна за возот и треба брзо кафе, не може да биде побрзо од Мока.

адреса: Плоштадот dei Чинквеченто | Железнички станици во Италија | Ромите термини, Рим

Терни во Рим возови

Фоџа во Рим возови

Гросето во Рим возови

Арецо во Рим возови

 

Значи следниот пат кога ќе пристигнете во град во Италија, зошто да не падне во еден од неверојатни кафулиња во близина на железничката станица во Италија премногу.

 

Book your next train journey using Save a Train and see many train stations in Italy

Дали планирате патување во Милано или Рим, во блиска иднина? Зошто да не се 3 минути и да се најде поевтини билети за Зачувај воз. Пополнете го датумот и времето и кои железничките станици во Италија ќе сакаат да патуваат и ние ќе ви овозможи со најдобра цена за вашето патување, кои може да се плати за повеќе начини.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/coffee-shops-train-stations-in-italy/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување, на овој линк ќе ја најдете нашата најпопуларните железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – во тебе имаме врски со / en /, но можете да ја промените да / FR / или / де / или / таа / и на повеќе јазици