Jotta junalippu NYT

Coronavirus live päivitykset ja kartta

Täältä löydät tietoa -koronavirus live päivitykset ja -koronavirus kartta- ja -koronavirus uutisia.

 

aiheista:1. Mikä on -koronavirus
2. Mitkä ovat Update Vahvistettu Covid-19 tapausta3. Coronavirus Elävät kartta ja Corovnavirus live päivitykset
4. Mitkä ovat oireet Corona Virus5. Pitäisikö minun olla huolissaan -koronavirus
6. Miten Corona virus leviää7. Kuinka parantua -koronavirus
8. Mitä eroa -koronavirus ja kausi-influenssaa9. Mikä on tärkein riski Corona Virus
10. Mikä on kuolleisuus Covid1911. Coronavirus City kaupungin kartta
12. Pitäisikö minun matka aikana Covid-19 Outbreak13. Mitkä ovat parhaat nettisivujen -koronavirus Uutiset
14. Mikä on kuvaaja -koronavirus Levitä15. Onko olemassa rokote -koronavirus
16. Mitä tapahtuu Corona Virus17. Mikä aiheutti Covid-19 Start
18. koronavirusantigeenin Theory19. Miten ratkaista -koronavirus Pandemic
20. Can You Get -koronavirus Twice21. Covid-19 Karanteeni
22. Jossa ihmiset saavat tartunnan -koronavirus23. Kuka tulisi murehtimista Covid19
24. Maissa, joissa -koronavirus25. Mikä muuttuu jälkeen Covid19 on ohi
26. Coronavirus Terveyden, turvallisuuden maat sijoilla27. Koronaviruksen testausmenetelmät
28. Milloin COVID-19 päättyy

 

Mikä on -koronavirus?

A koronavirusantigeenin on uusi virus, jota ei ole aikaisemmin tunnistettu. Korona-virus on myös nimetty COVID-19, aikaisemmin oli muita coronavirusten että yhteisesti kiertämään ihmisten keskuudessa ja aiheuttaa lievän sairauden, kuten flunssan tai SARS tai MERS.

Diagnoosi kanssa koronaviruksen 229E, NL63, OC43, tai HKU1 ei ole sama kuin COVID-19 diagnoosi.

 

Mitkä ovat Update Vahvistettu Covid-19 tapausta?

Jos vierittää vähän alaspäin teillä on myös maailmanlaajuinen -koronavirus LIVE kartat, lisäksi covid-19 tapauksissa numeroita.

 

Coronavirus Elävät kartta ja Corovnavirus live päivitykset

Seurata kaikkia viimeaikaisesta kehityksestä -koronavirus kautta -koronavirus Liven kartta ja -koronavirus live päivitykset sivuilta Save A Train

* Jos vierittämällä alas, Meillä on myös -koronavirus Kaupunki kerrallaan Kartta sinulle, olla kärsivällisyyttä kestää joitakin sekunteja Corona live Map kuormituksen ja olemme 3 Working -koronavirus karttoja voit.

 

Helppo navigoida Covid-19 Kartta voit katsella

Käytä hiirtä vierittää sisään ja ulos, ole kärsivällinen, kunnes Coronavirus Live Map latautuu

Käytä + ja – merkkejä lähentääksesi ja meidän Corona-viruskartalla ja nähdäksesi sitten punaiset pisteet, se kestää useita sekunteja kuorman.

Lähde: ArcGIS ja Johns Hopkins University

 

Sisällä junaa on välillä 20-48 rautateiden matkustaja verrattuna lentokone harjoittajille 190-400 matkustajien

Amsterdam Pariisiin Junat

Lontoosta Pariisiin Junat

Zurich Geneve Junat

Paris Frankfurt Junat

 

Mitkä ovat oireet Corona Virus?

Oireita Corona Virus (COVID19) ovat samanlaisia ​​kausi-influenssaa, joten jos olet huolissasi, soita asiaankuuluvat terveys organisaatioiden omassa maassa.

Seuraavia oireita voi esiintyä 2-14 päivän kuluttua altistumisesta Corona Virus:

Kuume
Yskä – Yskä, joka tulee yhdessä räkä ei oire Corona Virus.
aivastelu
Hengenahdistus
Väliaikainen menetys maku ja haju

Näyttää siltä, ​​että oireet Corona Virus näyttäisi useimmiten jälkeen 5 päivää.

 

Pitäisikö minun olla huolissaan -koronavirus?

Meidän oma mielipide on, että tällä hetkellä -koronavirus ei ole vaarallisempi kuin kausi-influenssa, Aluksi niiden ei ollut tietoa virus, joten ei ollut syytä pelätä, mutta nyt me tiedämme, että se ei levitä nopeasti, mutta kokonaismäärä kuolleisuuden ovat itse asiassa alhaisempi kuin kausi-influenssa.

Jos sinä älä pelkää flunssa, sinun ei pitäisi pelätä tai muuttaa suunnitelmia, koska -koronavirus, seurata -koronavirus live kartta ja -koronavirus live päivitykset ja miten viruksen etenemisen ja tee oma laskettu riskinarviointi.

Yrittää niin paljon kuin voit pysyä positiivisena, mieli vaikuttaa kehon ja molemmat vaikuttaa terveyteen.

 

koronavirusantigeenin iän

 

Miten Corona virus leviää?

Corona virus, joka aiheuttaa COVID-19 näyttää leviävän helposti ja kestävästi yhteisössä. Corona Virus yhteisö keinoin, ihmiset ovat tartunnan korona virus voi tartuttaa sinulle joko hengitystä ja yskää, Varmista, että sinä naamioita! ja suojautua näin.

Toinen tapa, miten Corona virusta on koskettamalla sama pinta kuin esimerkiksi ovia tai liinalla tai leikkikentällä, Myös yritä käyttää paperia rahaa voidakseen saa tartunnan kanssa -koronavirus.

Viimeinen asia ei ole vitsi, Corona-virus leviää myös pierujen kautta, tämä saattaa kuulostaa huvittavalta, mutta tämän mukaan Australialainen tutkija, Corona-virus voi levitä pieruilla.

 

masks coronavirus study

 

Junamatka on silti turvallisempaa kuin lentomatka edes -koronavirus kertaa, koska jokainen vaunu on matkustajajuna on vähemmän matkustajia kuin lentokoneessa.

Rooma Firenze Junat

Milano Geneve Junat

Hannover Hampuri Junat

Rotterdam Hampuri Junat

 

Kuinka parantua -koronavirus?

Uusimpien -koronavirus live-päivityksiä, Ei ole virallista parannuskeinoa, ja hoidot perustuvat sellaista hoitoa annetaan influenssa (kausi-influenssaa) ja muut vakavat hengityselinten sairauksia, tunnetaan tukihoito, mukaan Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Sinun pitäisi levätä ja juoda vettä, ja jos olet sitä mieltä, tarvitset lisäapua, soita terveyspalvelujen, älä mene suoraan sairaalaan kuin voisi vaikuttaa muihin, ja jos olet ajatellut ottaa advil tai ibuprofeeni hoitoon kuume, ennen kuin teet minkään lääkkeen, keskustele lääkärisi, useat lääkärit viittaa siihen, että kun nämä lääkkeet voivat olla huonoja vaikuttaa ja pahentaa asiaa sinulle jos saat tartunnan -koronavirus.

Mene meidän Onko olemassa rokote -koronavirus osa koska sen päivitetään jatkuvasti uuden kehityksen.

 

Mitä eroa -koronavirus ja kausi-influenssaa?

1. Kuolleisuus kausi-influenssa on yleensä noin 0.1% Yhdysvalloissa, mukaan New York Times, kun taas kuolleisuus COVID-19 näyttää olevan suurempi kuin flunssa.

2. Coronavirus on uusi ja kausi-influenssa tulee joka talvi.

3. Coronavirus ja influenssaviruksen, vaikka samanlaisia ​​oireita, ovat täysin eri perheiden viruksia.

4. Terveysviranomaiset ovat sanoneet, että rokote COVID19 voisi olla yli vuoden päässä. Mutta influenssarokote on ollut julkisesti saatavilla ja työskennelleet vuosia.

 

koronavirusantigeenin Infographic

COVID19 Coronavirus Infographic

 

Mikä on tärkein riski Corona Virus?

Todellinen vaara Corona Virus ei kuolonuhrien. Asiantuntijat sanovat terveydenhuoltojärjestelmät voisi helposti sortua useissa tapauksissa vaativat sairaalahoitoa - ja, Usein ilmanvaihto tukea hengitys.

Jotkut saattavat viitata -koronavirus uusiin Corona virus tai tai uusien -koronavirus tai Covid19 tai Covid19 Corona tai SARS-CoV-2, ne ovat mahdollisia nimiä tälle uuden pandemian.

 

Matkustajat junat eivät kulje kuljetus lasti, niitä ei ole vaaraa eläinten viruksia sisällä junissa.

Pariisi Amsterdam Junat

Brysselistä Lontooseen Junat

Wienistä Salzburg Junat

Marseillesta Pariisiin Junat

 

Mikä on kuolleisuus Covid19?

Kuolleisuus varten COVID19 tai -koronavirus tai Corona sen tiedossa on erilainen eri maissa ja on syytä epäillä, monet ihmiset eivät ilmoita Covid19 koska useimmat ihmiset ovat vähäisiä oireita.

Tutkimuksessa julkaistiin helmikuun 18. päivänä vuonna Kiina CDC Weekly, Tutkijat havaitsivat kuolleisuus COVID-19 olevan noin 2.3% Manner-Kiinassa, mutta muista lähteistä sanoo Kuolleisuus on Covid-19 ovat itse asiassa paljon alhaisemmat Kiinassa. Toinen tutkimus on noin 1,100 potilaille sairaalassa Kiinassa, julkaistut helmikuu. 28 New England Journal of Medicine, havaitsi, että yleinen kuolleisuus oli hieman pienempi, noin 1.4%.

Mutta hyvä huomio on, että Etelä-Korean kaikkien väestönosien että kuolonuhrien Covid19 näyttää olevan hyvin pieni, koska yleisö kuunteli terveysjärjestöt ja sairaalat olivat nopeita reagoimaan tähän uuteen Covid19 Pandemic.

 

Tässä on lyhyt luettelo Kuoleman hinnat maittain, joka päivitetään versioon 30/4/2020 ja sen alapuolella toinen Chart kuolleisuus iän.

varmistettua tapaustaKuolleiden määräKuolleisuus (%)
Yhdistynyt kuningaskunta165,22126,09715.8
Belgia47,8597,50115.67
Ranska165,09324,12114.61
Italia203,59127,68213.6
Alankomaat38,8024,71112.14
Ruotsi20,3022,46212.13
Algeria3,84844411.54
Unkari2,77531211.24
Espanja236,89924,27510.25
Meksiko17,7991,7329.73
Indonesia9,7717848.02
Egypti5,2683807.21
Brasilia79,6855,5136.92
Filippiinit8,2125586.79
Iran93,6575,9576.36
Slovenia1,418896.28
Kanada52,8653,1555.97
Irlanti20,2531,1905.88
Yhdysvallat1,038,91460,9085.86
Sveitsi29,4071,7165.84
Romania11,9786935.79
Kiina83,9444,6375.52
Kreikka2,5761395.4
Bolivia1,110595.32
Pohjois-Makedonia1,442735.06
Argentiina4,2852144.99
Puola12,6406244.94
Tanska9,0084434.92
Irak2,003924.59
Kolumbia6,2112784.48
Dominikaaninen tasavalta6,6522934.4
Bulgaria1,488654.37
Suomi4,9062064.2
Saksa161,5396,4674
Portugali24,5059733.97
Kuuba1,467583.95
Marokko4,3211683.89
Bosnia ja Hertsegovina1,677653.88
Itävalta15,4025803.77
Ecuador24,6758833.58
Kamerun1,832613.33
Liettua1,375453.27
Intia33,0621,0793.26
Kroatia2,062673.25
Afganistan1,939603.09
Japani13,9654253.04
Viro1,666503
Tšekki7,5792273
Nigeria1,728512.95
Moldova3,7711112.94
Panama6,3781782.79
Peru33,9319432.78

 

coronavirus death rate by age

 

Coronavirus City kaupungin kartta

Tämä on uusi -koronavirus kartan, joka näyttää sinulle -koronavirus päivitykset ja tapaus ja myös ihmisiä, jotka paranivat viruksesta kaupunki kerrallaan Worldwide.

 

 

Pitäisikö minun matka aikana Covid-19 Outbreak?

Tällä hetkellä hallitukset yrittävät hillitä virusta tekemällä rajoituksia yleensä ja matkustusrajoitukset, mutta tämä -koronavirus tai Covid-19 puhkeaminen ei pysäytä maailmaa pitkään.

Mielestämme, jos sinä suunnitella matka myöhemmin tänä vuonna, voit nauttia hyviä alennuksia, jos varaa matkustaa nyt.

 

Monissa paikoissa junat ovat nopein tapa päästä perille, koska he matkustavat keskellä kaupunkia.

Venetsia Milan Junat

Bryssel Köln Junat

Berliini München Junat

Praha Frankfurt Junat

 

Mitkä ovat parhaat nettisivujen -koronavirus Uutiset?

1. Maailman terveysjärjestö.

2. Twitter -koronavirus Ristikkomerkin.

3. Keskuksia tautien ehkäisyn ja valvonnan (CDC).

 

Coronavirus yhdellä silmäyksellä

 

Mikä on kuvaaja -koronavirus Levitä?

Täällä löydät -koronavirus Graph, tapausten määrä, Tärkein joukko ihmisiä, jotka jo parantua -koronavirus, ja valitettavasti myös kuinka monta ihmistä kuoli -koronavirus

 

Osoita sanoja Näytä kuvaaja ja näet mitä etsit

 

Tässä on -koronavirus puhkeaminen kuvaajan jokaisessa maassa

coronavirus puhkeaminen kuvaajan jokaisessa maassa

 

Onko olemassa rokote -koronavirus?

Ei ole virallista rokotetta -koronavirus, mutta on useita maita, jotka työskentelevät rokote -koronavirus,

Australia väittää olevansa ensimmäinen, joka käytti tiedossa huumeita parantua koronavirusantigeenin potilaalle, he käyttivät 2 tunnetut lääkkeet, yksi HIV ja muut malarian ja lääkärit sanoo, että potilaat reagoivat erittäin hyvin huumeiden ja tehnyt virus katoavat 48 tuntia, jos tämä saa edelleen palautetta muualla maailmassa, tämä voisi olla lääke Kansa odotti ratkaisemiseksi -koronavirus kriisin.

USA aloitti oikeudenkäyntiä testit -koronavirus Vaccine ohittaen eläinkokeita ja Israel Biologinen tutkimuslaitos on jo ilmoittanut, että se on löytänyt parannuskeinoa, mutta ei todisteita aivan vielä.

Lääkärit maailmanlaajuisesti ja FDA sanovat, että parannuskeino löytyy sisältä verestä, jotka jo kovettunut itsensä -koronavirus, toinen hyvä linkki lukemiseen noin saada paranna -koronavirus päässä veri, jotka parantunut jo.

Japani löysi tehokkaan lääkkeen käyttöä -koronavirus että kokeiltiin yli 300 potilaat, nimi lääke on favipiravir ja sen tiedetään työtä flunssa Japanissa.

Toinen live päivitys -koronavirus on lähtöisin Ranska, tohtori nimeltään Didier Raoult, teki cocktail lääkkeitä, jotka sisältää hydroxycloroquine (kaupallinen nimi klorokiini) ja atsitromysiini, hänen koe osoitti hyvin myönteisiä tuloksia -koronavirus.

Lopuksi, Yhdysvalloista on saatu raportteja siitä, että Gilead Sciences -yrityksellä on ollut äskettäin menestys lääkkeessä remdesivir nopeuttaa palautumista Coronaviruksesta.

 

Mitä tulee tapahtumaan ja -koronavirus?

Vaikka uusimmat päivitykset Corovnavirus hallitusten on, että korona virus pitää kiihtyy, Nobelisti ja Stanfordin professori ja Biofyysikko, Michael Levitt on selvää, että Corona on todella hidastumassa,

Mutta älä anna tämän hyviä uutisia Corona Virus hämätä, Michael Levitt sanoo myös, että hallitukset toimenpiteitä tarvitaan kitkemiseksi covid19 joka on toinen nimitys -koronavirus Aasiassa, Käytyään läpi tilastojen Covid-19 Hubein Kiinasta, joka Malcolm Levitt väittää tämä on, mitä hän tekee parhaiten (laskelmat ja tilastot), koska hän ei löytänyt paranna -koronavirus, Hän vakuuttaa, että korona-virus on hidastumassa, mutta yhteiskunnan tarpeita kuunnella opastusta suhteessa -koronavirus hallituksilta

Jos saavuttanut tämän osa tekstistä, lue koko artikkeli Michael Levitt ja miten trendi -koronavirus alkoi muuttua 1. helmikuun 7. päivänä Helmikuu.

Päivän päätteeksi meidän Koronavirusantigeenin live Kartta ja päivitykset, jota päivitetään säännöllisesti antaa parhaan käsityksen siitä, mitä tapahtuu kanssa -koronavirus.

 

Mikä aiheutti Covid-19 Start?

Viimeisen selitys ja syy Covid-19, joka on nyt tieteellinen nimi Corona Virus ei ole vielä varmaa, mutta Ensimmäinen Covid-19 kotelo on jäljittää marraskuuhun 17 2019, ja mietinnössä mainitaan, että eläin nimi Pangolin liittyy alussa Covid-19 puhkeaminen.

 

 

 

Toinen tunnetummaksi teesi on, että -koronavirus alkoi Wuhan märkä markkinoilla Kiinassa, ja nykyinen eläimen syy on lepakko.

 

Junamatka on kaikkein Ympäristöystävällinen tapa matkustaa, niin muista, että kun nämä kovat lopettamiselle ja toivomme he päättyy pian.

Pariisin ja Brysselin Junat

Frankfurt Geneve Junat

Luxemburgista Strasbourgiin Junat

Amsterdam Lontoo Junat

 

koronavirusantigeenin Theory

Tarkasteltaessa Kiinan nopeasti kasvavan ja vähenevän Koronavirus, an Tuntematon tutkija alkoi korotus mielestä kenties kaikkien Kiinassa todella sai -koronavirus ja 90% ei ole mitään oireita, 5% sai flunssa, ja 5% Tarvitaan lääkärinhoitoa mutta eivät kaikki sairaalahoitoa, tämä järkevää tietyllä tasolla, mutta tämä selittää myös, miksi hallitukset pyytävät kansalaistensa jäädä lukko alas, koska näin he voivat varmistaa Sairaalajärjestelmässä eivät romahda, ja monet eivät kaikki samaan aikaan tullut sairaalaan -koronavirus apua, Nykymaailmassa sairaaloissa on erityinen hengitysvarustusta tai niitä kutsutaan Medical tuulettimet, mutta nuo koneet eivät riitä kaikille kaikki samaan aikaan.

Toinen lopputyöni -koronavirus vähenemässä Kiinassa, on, että koska Kiina on diktatuuri, ihmiset tottelevat heidän viranomaisten pyyntöihin, ja kun ihmiset käskettiin jäädä kotiin ja pestä kätensä, he tekivät niiden pyydettiin, ja nyt tiedetään, että -koronavirus itämisaika on jopa 14 päivää lukitse yleisöä ulkona, Se ei salli Covid-19 kuin sen tunnettu Kiinassa levittämään.

Mielestämme tämä -koronavirus teoriat molemmat järkeä, mutta ollakseen täsmällisiä, sinun täytyy totella siihen, mitä hallitus on, että teette, ja jäädä kotiin 14 päivää, sallimiseksi -koronavirus laskuaan!

 

Miten ratkaista -koronavirus Pandemic?

Käytössä maaliskuun 11. päivänä 2020, Maailman terveysjärjestö WHO julisti -koronavirus pandemian, mutta on useita maita, jotka jo eivät kärsi tämän viruksen, Miten he käsittelevät -koronavirus?

On olemassa useita teoreettisia tapoja käsitellä -koronavirus Pandemia, kuten Brittiläinen malli, joka tottelee kaikkia vanhuksilla jäädä oven 3 kuukaudet, ja anna suurin osa julkisen saavat -koronavirus ja myös parantua siitä omasta.

Mutta on todistettu tapa päästä eroon -koronavirus Pandemic, ja se on Eristys- ja karanteeniin ihmisiä kuin Etelä-Korea teki, tai Lockdown kuten Kiina teki, Nämä 2 menetelmiä alle 2 kuukaudet, kaatoi -koronavirus polvilleen niissä 2 maat.

 

Can You Get -koronavirus Twice?

Tämä on hyvä kysymys, ja vastaus mukaan nykyinen data on Ei, Tutkimuksissa päädytään siihen, että koronavirus ei voi tartuttaa ihmisiä kahdesti, ja se ei ole mahdollista.

 

social distancing

 

Covid-19 Karanteeni

Monissa maissa ympäri maailmaa, kun palaat ulkomailta, teitä pyydetään kotiin karanteeniin 14 päivinä, koska mahdollisuudet, että pidät virus Covid-19, perustelut sen takana, on se, että sinua henkilönä ei tartuta muita, kun ei tiedä olet sisällä viruksen Covid-19 sisälläsi, useimmat ihmiset joko eivät saa mitään oireita, ja loput, jotka osoittavat Covid-19 oireita paljastamaan aikana 14 päivää.

Ajatus itsensä karanteenin tuli tavasta, jolla Kiinan ja Korean viranomaisille hoiti Covid-19 puhkeaminen kotimaissaan, toinen lause heitetään ilmaan on sosiaaliset loitontuminen kun ihmiset puhuvat Karanteeni johtuen Covid-19.

 

Jossa ihmiset saavat tartunnan -koronavirus?

Mukaan Israelin tiedotusvälineet, paikoissa, joissa ihmiset saavat tartunnan -koronavirus ovat:

1. Supermarket

2. Synagoga tai Kirkot

3. talletusmakasiineissa

4. ravintolat

5. Klinikka

Määrä 1 on korkein prosenttiosuus missä olet todennäköisesti saada tartunnan -koronavirus, joten ole varovainen ja olla turvassa.

 

Kuka tulisi murehtimista Covid19?

Ihmiset seuraavat terveydentilasta pitäisi huolehtia maasta Covid19:

1. Korkea verenpaine

2. Sydänsairaus

3. diabetes tai diabetes mellitus

4. Astma tai muut Lung ongelmia

5. Syöpä

6. Munuaisten vajaatoiminta

7. Tupakoitsijat

Covid19 on uudentyyppinen Flunssa ja erittäin tarttuva, kaikilla ihmisillä pitäisi pelätä -koronavirus, mutta ihmiset seuraavat terveydentilasta pitäisi huolestua eniten Covid19.

 

Maissa, joissa -koronavirus

Uusimpien -koronavirus päivitykset, on tällä hetkellä 22 Maissa, joissa ei -koronavirus on tunnistettu.

 

palau micronesia

 

Mikä muuttuu jälkeen Covid19 on ohi?

Useat asiat eivät ole sama jälkeen Covid19 on ohi:

1. Sen Jono maahanmuuton tullessaan maa ei enää kuin koskaan ennen.

2. Tarvitset enemmän kuin passin matka, esimerkiksi todistus immuniteetin Covid-19.

3. Toipuminen Covid19 ei tule olemaan sama joka maassa.

4. Ihmiset eivät rakasta sinua, kun olet sairas.

5. Ihmiset valitsevat käyttää enemmän junia ja maakuljetusten.

6. Maat mainostaa terveys ja ilmanlaatu.

 

Coronavirus Terveyden, turvallisuuden maat sijoilla

Tuoreessa raportissa on mainostanut Top -koronavirus terveys-, turvallisuus- maat sijoilla, ja tässä on kohokohtia raportti

1. Israel

2. Singapore

3. slovakia

4. Uusi Seelanti

5. Hongkong

Voit löytää seuraavaa linkkiä loput maista, ja myös maa Riskitaso aikana COVID-19 Pandemic

 

Terveysturvan koronavirusantigeenin

 

Koronaviruksen testausmenetelmät

Koska olemme jo useita kuukausia Coronavirus-pandemiassa, Coronaviruksen testausmenetelmiä on jo monia, Ensin tehdään testejä selvittääksesi, oletko sairas, mutta myös testejä selvittääksesi, onko sinulla ollut Covid19-virus ja jos sinulla on vasta-aineita.

Mutta tärkein osa päästä eroon tästä Coronavirus-tilanteesta ja tämä on WHO: n viesti kaikille maailman maille on, testi testi testi.

 

 

Milloin Covid-19 loppuu

Milloin Covid-19 päättyy, on kysymys, jota jokainen kysyy, ja meidän pitäisi muistaa, että olemme oikeudenmukaisia 3 kuukautta tähän Covid-19-pandemiaan, mutta vastaus on saattanut tulla esiin Singaporen teknillinen korkeakoulu (sutd).

Yliopiston innovaatiolaboratoriossa käytettiin ennustavia malleja muun muassa SIR (alttiita-tartunnan-talteen) malli ennustaa, milloin Covid-19 loppuu kaikissa maissa erilaisten datapisteiden perusteella, mikä selitetään yllä olevassa linkissä, ja tässä on joitain heidän havainnoistaan – Havaintojen malli 97% eliminointi ja 100% eliminointi, ja jos he ovat oikeassa, maailma on tiellä erittäin nopeaan toipumiseen Covid-19-pandemiasta.

* Se otti 8 kuukautta sulkematta koko maailmaa, kuten olemme nähneet Covid-19: n kanssa, että päästä eroon suurimmasta osasta SARSia, ja SARS-puhkeaminen kesti vuosien välillä 2002-2003, joten näyttää siltä, ​​että nämä Singaporen yliopistomallit saattavat olla tarkkoja.

 

 

milloin covid19 loppuu

 

johtopäätös

Yritimme palvella sinua parhaalla mahdollisella Coronavirus-live-informaatiolla, jonka keräsimme monista luotettavista lähteistä Internetissä ja tutkimuslaitoksista ympäri maailmaa., tietomme sisältävät Coronaviruksen elävät kartat, ja on tärkeää korostaa, että nämä Covid-19-kartat eivät ole staattisia ja päivitetään jatkuvasti useita kertoja päivässä.

Lisäksi jopa Corona-linkit ja Coronavirus-osiomme päivitetään, kun uudet Coronavirus-tiedot ovat pintaan.

 

Emme halua pelotella teille -koronavirus, meidän ymmärtää sen toiseen talven flunssa, mutta et voi koskaan olla liian turvallinen, kun päätät matkustaa, muistaa tämä -koronavirus live päivitykset ja kartta sivulle ja käyttää palvelua, Meillä on paras ja halvin junalippu hinnat, Save A Train.

 

Haluatko upottaa tämän sivun päälle sivuston, voit joko linkki referenssinä tai klikkaa tästä: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/coronavirus-updates-map/- (Selaa alas hieman nähdä upotuskoodin)

Copyright © 2020 - Save A Train, Amsterdam, Alankomaat
Älä jätä ilman läsnä - Hanki kuponkeja ja uutiset !