Lòd Yon tren Tikè kounye a

Koronavirus Live Updates ak sa a Map

Isit la ou ka jwenn enfòmasyon sou Coronavirus Updates Live ak Coronavirus Map ak lòt ncews Coronavirus.

 

sijè:1. Ki sa ki se Coronavirus
2. Ki sa ki Èske Mizajou nan Konfime Covid-19 Ka3. Koronavirus Live kat ak Corovnavirus Live Updates
4. Ki sa ki Sentòm yo nan Corona Virus5. Èske mwen ta dwe dwe enkyete w sou Coronavirus
6. Kijan Corona gaye Virus7. Kijan Pou Geri Soti nan Coronavirus
8. Ki sa ki se diferans ki genyen ant Coronavirus Ak sezon grip9. Ki sa ki se Virus nan Gwo Risk Avèk a Corona
10. Ki sa ki se pousantaj moun ki mouri a Covid1911. Koronavirus City pa Vil sa a Map
12. Èske mwen ta dwe Vwayaj Pandan Covid-19 epidemi13. Ki sa ki Èske enfòmasyon ki pi bon pou Coronavirus Nouvèl
14. Ki sa ki se graf la nan Coronavirus Gaye15. Se yon Gen Vaksen Pou Coronavirus
16. Ki sa ki pral rive ak Corona an Virus17. Kisa ki te lakòz Covid-19 nan kòmansman an
18. koronavirus Teyori19. Kijan Pou Rezoud Coronavirus pandemik
20. Èske ou ka Jwenn Coronavirus De fwa21. Covid-19 Karantèn
22. Ki kote Èske Moun enfekte ak Coronavirus23. Ki moun ki ta dwe enkyete Soti nan Covid19
24. Peyi kote pa gen Coronavirus25. Ki sa ki pral chanje apre Covid19 se sou
26. Koronavirus Peyi Sekirite Sante plase27. Metòd Tès Coronavirus
28. Lè Èske COVID-19 Fen

 

Ki sa ki se Coronavirus?

Yon koronavirus se yon nouvo viris ki pa te deja idantifye. se viris la Corona tou yo te rele COVID-19, nan tan lontan an te gen lòt Coronaviruses ki souvan sikile nan mitan moun ak kòz maladi grav, tankou refwadisman komen yo oswa SARS oswa MERS.

Yon dyagnostik ak koronavirus 229E, NL63, OC43, oswa HKU1 se pa menm bagay la kòm yon dyagnostik COVID-19.

 

Ki sa ki Èske Mizajou nan Konfime Covid-19 Ka?

Si ou woulo liv yon ti kras desann ou pral gen tou atravè lemond Coronavirus Live Maps, nan adisyon a covid-19 ka nimewo ki anba.

 

Koronavirus Live kat ak Corovnavirus Live Updates

Kontwole tout dènye devlopman yo nan Coronavirus a atravè Coronavirus Live Map and Coronavirus Live Updates paj nan Save Yon tren

* Si ou woulo liv plis desann, nou gen tou yon Coronavirus City pa Vil Map pou ou, gen pasyans li pran kèk segonn pou Corona Live kat jeyografik la kapab chay e nou gen 3 k ap travay Coronavirus kat pou ou.

 

Yon fasil navige Covid-19 sa a Map pou ou pou w gade

Itilize sourit ou a woulo liv nan ak soti, se pou pasyans jiskaske li Coronavirus Live Map charj

Sèvi ak nan + ak – siy rale nan ak nou an sou kat la Corona viris ak Lè sa a, wè pwen yo Wouj, li pran plizyè segonn chaj.

sous: ArcGIS ak Johns Hopkins University

 

Anndan yon kabwèt tren gen ant 20-48 pasaje tren nan konparezon a avyon ki transpòtè sou 190-400 pasaje

Amstèdam nan Pari Tren

London nan Pari Tren

Zurich à Genève Tren

Paris nan Frankfurt Tren

 

Ki sa ki Sentòm yo nan Corona Virus?

Sentòm yo nan Corona Virus (COVID19) yo menm jan ak yon grip sezonye, Se konsa, si w ap enkyete tanpri rele nan ki enpòtan sante òganizasyon nan peyi ou.

sentòm sa yo ka parèt 2-14 jou apre ekspoze a Corona Virus:

Lafyèv
tous – Touse ki vini ansanm ak yon morveu se pa yon sentòm nan Corona Virus.
etènye
Souf kout
Tanporè pèt nan gou ak pran sant

Li parèt ke sentòm yo nan Corona Virus ta parèt nan pifò ka yo apre 5 jou.

 

Èske mwen ta dwe dwe enkyete w sou Coronavirus?

opinyon pwòp nou an se ke kounye a Coronavirus a se pa pi danjere pase yon grip sezonye, Nan premye te yo pa gen okenn done sou viris la, se konsa te gen rezon ki fè nou dwe pè, men kounye a nou konnen ke li gaye toupatou byen vit, men pousantaj yo lanmò manm yo aktyèlman pi ba pase yon grip sezonye.

Si ou Nou pa bezwen pè nan grip, ou pa ta dwe gen krentif pou oswa chanjman plan paske nan Coronavirus nan, swiv nou an Coronavirus Live Map and Coronavirus Live Updates ak wè ki jan pwogrese yo viris, epi fè pwòp kalkile evalyasyon risk ou.

Eseye kòm anpil jan ou kapab yo rete pozitif, lide ki kapab afekte kò epi toude, ni afekte sante ou.

 

koronavirus nan laj

 

Kijan Corona gaye Virus?

Virus nan Corona ki lakòz COVID-19 sanble ap gaye fasil ak soutenab nan kominote a. Corona kominote Virus vle di, moun yo te enfekte avèk viris la Corona ka enfekte ou pa swa pou l respire oswa touse, asire w ke ou mask mete! ak pwoteje tèt ou nan fason sa a.

Yon lòt fason pou konnen kijan Corona Virus gaye se pa manyen sifas la menm jan ou tankou pòt oswa twal oswa lakou rekreyasyon, eseye tou pa sèvi ak lajan papye yo nan lòd yo pa jwenn enfekte ak Coronavirus nan.

Anfen ak sa a se pa yon blag, Viris Corona gaye tou nan Farts, sa ka son amizan men selon sa Chèchè Ostralyen, Viris Corona ka gaye pa farting.

 

masks coronavirus study

 

vwayaj tren se toujou pi an sekirite pase vwayaj lè menm pandan Coronavirus fwa, paske chak kabwèt nan tren an pasaje gen mwens pasaje pase yon avyon.

Lavil Wòm nan Florence Tren

Milan à Genève Tren

Hanover Hamburg Tren

Rotterdam Hamburg Tren

 

Kijan Pou Geri Soti nan Coronavirus?

Dapre dènye Coronavirus dènye yo ap viv, Pa gen okenn gerizon ofisyèl, ak tretman ki baze sou kalite a nan swen yo bay yo pou grip (grip sezonye) ak lòt maladi respiratwa grav, li te ye tankou swen ki bay sipò, dapre nan Sant pou Kontwòl ak Prevansyon Maladi (CDC)., dènye devlopman yo sijere ke apre tès la 100,000 pasyan, san Plasma donatè yo ki deja geri de Coronavirus gen efè pozitif sou Covid-19 pasyan yo.

Ou ta dwe repo ak bwè dlo ak nan ka ou toujou panse ke ou bezwen asistans siplemantè, rele sèvis sante ou, pa ale dirèkteman nan lopital la kòm ou ta ka afekte lòt moun, epi si w ap panse nan pran Advil oswa ibipwofèn nan trete lafyèv ou, anvan ou fè pran okenn medikaman, pale ak doktè ou, plizyè doktè sijere ke w ap pran medikaman sa yo ka gen move afekte ak fè bagay sa yo vin pi mal pou ou si ou jwenn enfekte ak Coronavirus.

Tanpri tcheke nou an Se yon Gen Vaksen Pou Coronavirus paragraf, nou toujou ap mete l ajou ak nouvo devlòpman.

 

Ki sa ki se diferans ki genyen ant Coronavirus Ak sezon grip?

1. pousantaj moun ki mouri soti nan grip pandan sezon lagrip se tipikman alantou 0.1% nan USA a, dapre New York Times ki, pandan y ap pousantaj nan lanmò pou COVID-19 parèt yo dwe pi wo pase sa yo ki an grip la.

2. Koronavirus se nouvo ak grip sezonye vini chak sezon fredi.

3. Koronavirus ak viris grip, pandan y ap menm jan an nan sentòm, yo soti nan fanmi totalman diferan nan viris.

4. ofisyèl Sante te di ke vaksen pou COVID19 ta ka plis pase yon ane ale, men sèjousi li sanble la Vaksen Covid-19 pral pi bonè. Vaksen kont grip la te disponib piblikman epi li te travay depi plizyè ane.

 

koronavirus Infographic

COVID19 Coronavirus Infographic

 

Ki sa ki se Virus nan Gwo Risk Avèk a Corona?

Danje a vre nan Corona Virus se pa nimewo telefòn nan lanmò. Espè yo di sistèm sante te kapab fasilman vin submerged pa kantite ka ki mande entène lopital - ak, souvan vantilasyon nan sipò pou l respire.

Gen kèk moun ki ka al gade Coronavirus Novel Corona viris la oswa oswa Novel Coronavirus oswa Covid19 oswa Covid19 oswa Corona oswa SARS-CoV-2, sa yo se non yo potansyèl pou pandemi sa a nouvo.

 

Pasaje tren pa fè sa transpò kago, konèks pa gen okenn risk nan viris bèt andedan tren yo.

Paris nan Tren Amstèdam

Brussels nan Lond Tren

Vyèn salzbourg Tren

Marseilles nan Pari Tren

 

Ki sa ki se pousantaj moun ki mouri a Covid19?

Pousantaj nan lanmò pou COVID19 a oswa Coronavirus oswa Corona a kòm li te ye li yo se diferan de peyi a peyi epi gen yon rezon ki fè kwè anpil moun pa rapòte Covid19 depi pi fò moun gen sentòm minè.

Nan etid la pibliye sou Fevriye 18th nan la Lachin CDC chak semèn, chèchè yo te jwenn yon pousantaj lanmò soti nan COVID-19 yo dwe alantou 2.3% nan tè pwensipal Lachin Men, lòt sous di Pousantaj nan lanmò nan Covid nan-19 yo aktyèlman pi ba anpil nan peyi Lachin. Yon lòt etid nan sou 1,100 entène lopital pasyan nan peyi Lachin, pibliye Feb. 28 nan jounal la New England Medsin nan, te jwenn ke pousantaj moun ki mouri an jeneral te ti kras pi ba, alantou 1.4%.

Men, yon nòt bon se ke nan Kore di sid nan mitan tout popilasyon ki nimewo telefòn nan lanmò soti nan Covid19 la sanble ap ki ba anpil paske piblik la koute òganizasyon sa yo sante ak lopital yo yo te rapid nan reyaji sou sa a nouvo Covid19 pandemik.

 

Isit la se yon lis kout nan Pousantaj lanmò pa Peyi ki se mete ajou 30/4/2020 ak anba a li yon lòt Tablo pou to lanmò nan laj.

konfime kaNimewo nan lanmòto lanmò (%)
Wayòm Ini165,22126,09715.8
Bèljik47,8597,50115.67
Lafrans165,09324,12114.61
Itali203,59127,68213.6
Netherlands38,8024,71112.14
Syèd20,3022,46212.13
Aljeri3,84844411.54
Ongri2,77531211.24
Espay236,89924,27510.25
Meksik17,7991,7329.73
Endonezi9,7717848.02
peyi Lejip5,2683807.21
Brezil79,6855,5136.92
Filipin8,2125586.79
Iran93,6575,9576.36
Sloveni1,418896.28
Kanada52,8653,1555.97
Iland20,2531,1905.88
Etazini1,038,91460,9085.86
Swis29,4071,7165.84
Woumani11,9786935.79
Lachin83,9444,6375.52
Grès2,5761395.4
Bolivi1,110595.32
Nò Masedwan1,442735.06
Ajantin4,2852144.99
Polòy12,6406244.94
Denmark9,0084434.92
Irak2,003924.59
Kolonbi6,2112784.48
Repiblik Dominikèn6,6522934.4
Bilgari1,488654.37
Fenlann4,9062064.2
Almay161,5396,4674
Pòtigal24,5059733.97
Kiba1,467583.95
Maròk4,3211683.89
Bosni ak Erzegovin1,677653.88
Otrich15,4025803.77
Ekwatè24,6758833.58
Kamewoun1,832613.33
Lityani1,375453.27
peyi Zend33,0621,0793.26
Kwoasi2,062673.25
Afganistan1,939603.09
Japon13,9654253.04
Estoni1,666503
Czechia7,5792273
Nijerya1,728512.95
Moldavi3,7711112.94
Panama6,3781782.79
Perou33,9319432.78

 

coronavirus death rate by age

 

Koronavirus City pa Vil sa a Map

Sa a se yon nouvo Coronavirus kat jeyografik ki montre ou dènye yo Coronavirus epi ka ak tou moun ki geri soti nan viris la City pa Vil atravè lemond.

 

 

Èske mwen ta dwe Vwayaj Pandan Covid-19 epidemi?

Kounye a gouvènman yo ap eseye gen viris la pa fè restriksyon an jeneral ak restriksyon pou vwayaje, men sa a Coronavirus oswa Covid-19 epidemi pa yo ap sispann mond la pou lontan.

Nan wè nou an, Si ou plan vwayaj ou nan yon pita nan ane sa, ou ta ka jwi bon rabè si ou liv vwayaj ou an kounye a.

 

Nan anpil kote tren yo se fason ki pi rapid pou li ale nan destinasyon ou, depi yo vwayaje nan mitan an nan lavil la.

Venice nan Milan Tren

Brussels nan Kolòy Tren

Bèlen nan Minik Tren

Prag nan Frankfurt Tren

 

Ki sa ki Èske enfòmasyon ki pi bon pou Coronavirus Nouvèl?

1. Organizasyon Mondyal pou Lasante.

2. Twitter Coronavirus Hashtag.

3. Sant nan kontwòl maladi ak prevansyon (CDC).

 

Koronavirus Yon ti koutje sou

 

Ki sa ki se graf la nan Coronavirus Gaye?

Men ou ka jwenn Coronavirus graf la, kantite ka, pi enpòtan ki kantite moun ki deja geri soti nan Coronavirus, ak malerezman tou ki jan anpil moun te mouri nan Coronavirus nan

 

Klike sou mo sa yo Montre graf ak ou pral wè sa w ap chèche pou

 

Isit la se yon epidemi graf Coronavirus nan tout peyi

koronavirus epidemi graf nan tout peyi

 

Se yon Gen Vaksen Pou Coronavirus?

Pa gen okenn vaksen ofisyèl pou Coronavirus, men gen plizyè peyi ak plizyè konpayi pharmaceutique (AstraZeneca / Sinopharm / Modèn / Pfizer / CanSino Biologics / Sinovac) ki ap travay sou vaksen pou Coronavirus, nan lyen sa a ou ka jwenn Vaksen pou pwogresis coronavirus tracker.

Ostrali reklamasyon yo dwe premye a ki te itilize li te ye dwòg yo geri yon pasyan Coronavirus, yo te konn itilize 2 li te ye dwòg, yonn pou VIH ak lòt la pou malarya ak Doktè di ke pasyan yo reponn trè byen nan dwòg yo e te fè viris la disparèt nan 48 èdtan, si sa a vin plis Feedback soti nan lòt kote nan mond lan, sa a ta ka pèp la geri te ap tann yo rezoud kriz Coronavirus sa a.

USA te kòmanse tès jijman pou Coronavirus Vaksen contournement tès bèt ak Pèp Izrayèl la Byolojik Research Institute te deja te deklare ke li te jwenn yon gerizon men pa gen okenn prèv jis ankò.

Doktè atravè lemond ak FDA a ap di ki ka yon gerizon ka jwenn andedan san an nan moun ki deja geri tèt yo kont Coronavirus nan, yon lòt bon lyen pou lekti sou kesyon pran yon remèd pou geri Coronavirus ki soti nan san nan moun ki geri deja.

Japon jwenn yon dwòg efikas pou Coronavirus ki te fè tès sou sou 300 pasyan, non an nan dwòg la se favipiravir epi li se li te ye nan travay sou grip nan peyi Japon.

Yon lòt aktyalizasyon Live sou Coronavirus la ap vini soti nan France, yon doktè yo te rele Didier Raoult, fè yon bwason nan dwòg ki gen ladan hydroxycloroquine (non an komèsyal pou chloroquine) ak Azithromycin, eksperyans l 'te rezilta trè pozitif sou Coronavirus nan.

Anfen, gen rapò ki soti Ozetazini ke konpayi Syans Gilead te gen yon siksè resan nan yon tretman ak remdesivir pi vit rekiperasyon ou soti nan Coronavirus.

 

Ki sa ki pral rive ak Coronavirus la?

Malgre ke dènye nouvèl sou Corovnavirus a soti nan gouvènman se ke viris la Corona kenbe akselere, Nobel Prize gayan ak Stanford Pwofesè ak biophysicist, Michael Levitt ap di ke Corona se aktyèlman ralanti desann,

Men, pa kite bon nouvèl sa a sou Corona Virus moun fou ou, Michael Levitt se tou ki di ke gouvènman yo mezi yo bezwen se lòd detwi covid19 a ki se non an lòt pou Coronavirus nan pwovens Lazi, apre ale atravè tout estatistik yo ki nan Covid nan-19 soti nan Hubei Lachin, ki Mr Levitt reklamasyon sa a se sa l 'fè pi bon (kalkil ak estatistik), depi li pa t 'jwenn geri a pou Coronavirus nan, li rasur ki Corona viris se ralanti desann, men bezwen yo piblik pou koute konseye pedagojik la nan relasyon ak yon Coronavirus a soti nan gouvènman yo

Si ou rive nan pati sa a nan tèks la, tanpri li antye nan atik la sou Michael Levitt ak wè kòman tandans nan Coronavirus a te kòmanse chanjman sou 1st nan mwa fevriye ak sou 7th a nan mwa fevriye.

Fen nan jounen nou an nan Koronavirus Live sa a Map ak Updates, nou mete ajou regilyèman pral bay gade nan pi bon an Kisa ki pral rive ak Coronavirus nan.

 

Kisa ki te lakòz Covid-19 nan kòmansman an?

eksplikasyon an dènye e rezon pou Covid-19 ki se kounye a non an syantifik nan Corona Virus se toujou pa defini, men nan se premye Covid-19 ka remonte tounen nan Novanm 17 2019, ak rapò a mansyone ke se non an bèt pangolen ki gen rapò ak nan konmansman an nan Covid-19 epidemi an.

 

 

 

Yon lòt tèz plis lajman li te ye se ke Coronavirus la te kòmanse nan mache yo mouye Wuhan nan peyi Lachin, ak bèt aktyèl la blame a se Bat.

 

Tren vwayaje se pi plis nan Ekolojik-zanmi fason yo vwayaje, se konsa sonje ke lè sa yo tan fini di, e nou espere ke yo pral fini pli vit.

Paris nan Brussels Tren

Frankfurt à Genève Tren

Liksanbou Estrasbou Tren

Amstèdam nan Lond Tren

 

koronavirus Teyori

Lè gade nan Lachin vit ogmante epi diminye nan Coronavirus, yon anonim chèchè te kòmanse ogmante nan opinyon an ke petèt tout moun nan peyi Lachin aktyèlman te resevwa Coronavirus a ak 90% pa t 'montre okenn sentòm, 5% te resevwa yon grip, ak 5% bezwen swen medikal men se pa tout entène lopital, sa a fè sans sou yon sèten nivo, men sa a tou eksplike rezon ki fè gouvènman ap mande pou sitwayen yo yo rete nan seri desann, paske fason sa a yo ka asire w ke sistèm lan Lopital pa tonbe epi yo pa gen anpil moun ki tout nan menm lè a rive nan lopital la pou Coronavirus èd, Nan lopital yo mond modèn gen ekipman pou l respire espesyal oswa yo rele yo rèspirateur Medikal, men moun machin yo pa ase pou tout moun tout nan menm tan an.

Yon lòt tèz pou Coronavirus nan diminye nan peyi Lachin, se pou sa paske Lachin se yon diktati, moun ki obeyi a demann gouvènman yo, ak lè moun te di yo rete lakay yo epi lave men yo, yo te fè sa yo te mande, epi li se kounye a li te ye ki Coronavirus peryòd enkubasyon se jiska 14 jou sa pa bloke piblik la soti nan deyò nan, Li pa t 'pèmèt Covid nan-19 kòm li li te ye nan Lachin nan gaye.

Nan wè nou an sa a Coronavirus Teyori tou de fè sans, men yo nan lòd ke enfòmasyon an egzak, ou dwe obeyi a sa gouvènman nou an, ap di ou fè, epi rete lakay pou 14 jou, pou pèmèt pou Coronavirus nan n bès!

 

Kijan Pou Rezoud Coronavirus pandemik?

Sou 11yèm la nan mwa mas 2020, Òganizasyon Mondyal Lasante deklare Coronavirus yon pandemi, men gen plizyè peyi nan ki deja pa soufri soti nan viris sa a, Ki jan yo okipe Coronavirus nan?

Gen plizyè fason teyorik okipe Coronavirus pandemi sa-a, tankou nan modèl Britanik ki obeyi tout elderlies yo rete nan pòt pou 3 mwa, epi kite majorite nan piblik la resevwa Coronavirus a ak tou geri soti nan li sou pwòp li yo.

Men, gen se yon fason a pwouve yo debarase m de pandemi sa-a Coronavirus, e ke se Izole ak karantenn moun tankou Kore di Sid te fè, oswa fèmen pòt tankou Lachin te fè, sa yo 2 metòd nan mwens pase 2 mwa, te desann Coronavirus sou jenou li yo nan sa yo 2 peyi.

 

Èske ou ka Jwenn Coronavirus De fwa?

Sa a se yon bon kesyon, ak repons lan selon done yo kounye a se Se pa, Rechèch yo konkli ke moun yo pa ka enfekte pa Coronavirus la de fwa epi li pa posib.

 

social distancing

 

Covid-19 Karantèn

Nan anpil peyi atravè mond lan, lè ou retounen nan lòt bò dlo, ou yo te mande pou karantèn kay la 14 jou paske nan potansyèl la ke ou ap kenbe viris la nan Covid-19, rezònman an dèyè li, se ke ou kòm yon moun pa pral enfekte lòt moun pandan y ap pa konnen ou gen viris la Covid-19 anndan kè nou, pi fò moun swa pa jwenn okenn sentòm, ak tout rès la ki montre Covid-19 sentòm yo revele li pandan yon peryòd de 14 jou.

Lide a nan karantèn pwòp tèt ou te soti nan wout la otorite yo Chinwa ak Kore di okipe Covid-19 epidemi an sou peyi pwòp yo, yon lòt fraz te jete nan lè a se Sosyal distans lè moun yo pale de Karantèn akòz Covid-19.

 

Ki kote Èske Moun enfekte ak Coronavirus?

Dapre medya Izraelyen, tout tanp zidòl yo kote moun enfekte soti nan Coronavirus yo:

1. Makèt

2. Sinagòg oswa Legliz

3. magazen Jeneral

4. Restoran

5. Klinik Medikal

nimewo 1 te pousantaj ki pi wo pou kote ou gen plis chans yo enfekte soti nan Coronavirus, kidonk, tanpri dwe fè atansyon yo epi yo dwe san danje.

 

Ki moun ki ta dwe enkyete Soti nan Covid19?

Moun ki gen background nan sante yo ta dwe enkyete soti nan Covid19:

1. Tansyon wo

2. Maladi kè

3. dyabèt oswa dyabèt melitu

4. Opresyon oswa lòt pwoblèm poumon

5. Kansè

6. ren Si

7. Smokers

Covid19 se yon nouvo tip grip ak anpil enfeksyon, tout moun ta dwe enkyete sou Coronavirus, men moun yo ak background nan sante yo ta dwe enkyete pi plis la nan Covid19.

 

Peyi kote pa gen Coronavirus

Dapre dènye dènye yo Coronavirus, genyen kounye a 22 peyi kote pa gen Coronavirus yo te idantifye.

 

palau micronesia

 

Ki sa ki pral chanje apre Covid19 se sou?

Plizyè bagay sa yo pa pral menm bagay la apre Covid19 se sou:

1. nan keu nan zafè imigrasyon an lè k ap antre nan yon peyi yo pral pi long pase tout tan anvan.

2. Ou pral bezwen plis pase yon paspò nan vwayaj, pou sètifika egzanp sou iminite kont Covid-19.

3. Recovery soti nan Covid19 pa pral menm bagay la tou nan tout peyi.

4. Moun pa pral renmen ou lè ou se malad yo malad.

5. Moun pral patisipe yo sèvi ak plis tren ak transpò tè.

6. Peyi pral piblisite sante ak lè bon jan kalite yo.

 

Koronavirus Peyi Sekirite Sante plase

Yon rapò ki resan pibliye Coronavirus Peyi yo Top Sante Sekirite mondyal plase varyab, ak isit la yo se endike nan rapò an

1. pèp Izrayèl la

2. Singapore

3. Slovaki

4. Nouvèl Zelann

5. Hong Kong

Ou ka jwenn nan la swiv lyen rès la nan peyi yo, epi tou li Peyi Risk Nivo Pandan COVID-19 pandemik

 

sekirite sante koronavirus

 

Metòd Tès Coronavirus

Paske nou deja plizyè mwa nan pandemi Coronavirus la, gen deja anpil metòd tès Coronavirus, Premye gen tès yo pou chèche konnen si ou malad, men tou, tès yo chèche konnen si ou te gen viris la Covid19 ak si ou gen antikò yo.

Men, pati ki pi enpòtan jwenn soti nan sitiyasyon sa a Coronavirus ak sa a se mesaj la nan KI MOUN KI a nan tout peyi yo nan mond lan se., tès tès tès la.

 

 

Lè Èske Covid-19 Fen

Lè pral Covid-19 fen se yon kesyon chak moun ap mande, e nou ta dwe sonje ke nou jis 3 mwa nan sa a Covid-19 pandemi, men yon repons ta ka sifas pa Singapore Inivèsite nan Teknoloji ak Design (SUTD).

Laboratwa inovasyon nan Inivèsite a te itilize modèl prediksyon nan mitan yo SIR (ensèk-enfekte-refè) modèl pou predi ki lè Covid-19 ap fini nan chak peyi ki baze sou plizyè pwen done ki eksplike nan lyen ki anwo a, ak isit la yo se kèk nan rezilta yo – Modèl yo jwenn 97% eliminasyon ak 100% eliminasyon, e si yo bon pou mond lan sou chemen pou yon retablisman trè rapid soti nan pandemi Covid-19.

* Li te pran 8 mwa san yo pa fèmen lemonn antye jan nou te wè ak Covid-19, yo debarase m de gwo pati nan SARS, ak epidemi SARS la te dire ant ane yo 2002-2003, konsa li sanble modèl inivèsite Singapore sa yo ka egzat.

 

 

lè yo pral covid19 fen

 

konklizyon

Nou te eseye pi byen nou yo sèvi ou ak pi bon enfòmasyon an Coronavirus ap viv ke nou te rasanble nan anpil sous fyab sou entènèt la ak enstitisyon rechèch atravè lemond., enfòmasyon nou an gen ladan Coronavirus kat viv, e li enpòtan pou ou fè presyon sou kat Covid-19 sa yo pa estatik e kenbe ajou plizyè fwa nan yon jounen.

Anplis de sa, menm lyen ki gen rapò ak kourona nou yo ak seksyon Coronavirus yo mete ajou lè nouvo enfòmasyon Coronavirus ap sifas.

 

Nou pa vle fè pè ou nan Coronavirus nan, soti nan nou an konprann yon lòt grip sezon fredi li yo, men ou pa janm ka twò san danje, lè ou deside vwayaj, sonje sa a paj Coronavirus Live Updates ak sa a Map epi sèvi ak sèvis nou, Nou gen pi bon an ak pi bon mache tren Tikè Pri, Save Yon tren.

 

ou vle Afiche paj sa a sou sit ou, ou ka swa ap mennen nan paj sa a kòm referans oswa klike isit la: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/coronavirus-updates-map/- (Scroll down yon ti kras yo wè Kòd la Afiche)

Copyright © 2020 - Save Yon tren, Amstèdam, Netherlands
pa kite san yo pa yon kado - Jwenn Koupon ak Nouvèl !