Poloaiga A Toleni TAIMI NEI pepa

Coronavirus Faafouga Ola Ma Faafanua

O iinei e te mauaina faʻamatalaga e uiga i Coronavirus Live Updates ma Coronavirus Map ma isi Coronavirus ncews.

 

Mataupu:1. O le ā le Coronavirus
2. A le faafouga Faamauina Covid-19 Mataupu3. Coronavirus Faafanua Ola Ma Corovnavirus Faafouga Ola
4. O le a le auga o Corona siama5. E tatau ona ou popole e Uiga Coronavirus
6. E faapefea taape solo siama Pe Corona7. E faapefea Le Faamaloloina Mai Coronavirus
8. O le a le eseesega o le Coronavirus Ma fulū faavaitaimi9. O le a le Faatasi ai ma le Tulaga Lamatia Major le Corona siama
10. Le a le oti le fua faatatau o Covid1911. Coronavirus City ala i le Aai o Faafanua
12. E tatau ona ou Malaga I Covid-19 sasao13. O a le uepisaite Best Mo Coronavirus News
14. O le a le Kalafi O salalau Coronavirus15. O loo i ai se tui Mo Coronavirus
16. O le a le a tutupu i le Corona siama17. O le a faia e le Covid-19 Ina Amata
18. Coronavirus teori19. E faapefea Ina ia Foia Coronavirus Pandemic
20. E mafai ona e maua Coronavirus faalua21. Covid-19 puipuia i faamai ulufale
22. Afai Pe tagata ina ia aafia i Coronavirus23. O Ai e Tatau popole Mai Covid19
24. Atunuu fea leai Coronavirus25. O le a le a Suia Ina Covid19 o le vaavaaia o
26. Coronavirus Atunuu o le Soifua Maloloina o le Saogalemu faasologa27. Malosiaga Suesuega Coronavirus
28. O afea e faʻaiʻu ai le COVID-19

 

O le ā le Coronavirus?

A coronavirus o se siama fou e faapea e le ua faailoa muamua. COVID-19 ua igoa foi le siama corona, i aso ua mavae sa i ai isi coronaviruses e masani ona faasalalauina i totonu o tagata ma le mafuaaga maʻi agamalu, e pei o le masani malulu po SARS po MERS.

A auga ma coronavirus 229E, NL63, OC43, po o ua le tutusa HKU1 o se COVID-19 auga.

 

A le faafouga Faamauina Covid-19 Mataupu?

Afai e te tusi teisi i lalo a outou maua Maps Lalolagi Atoa Coronavirus Ola foi, e faaopoopo atu i le covid-19 tulaga numera o loo i lalo.

 

Coronavirus Faafanua Ola Ma Corovnavirus Faafouga Ola

Mataitu atinae fou uma o le Coronavirus e ala i le itulau Coronavirus Ola Faafanua ma Coronavirus Faafouga Ola o Vagana A Toleni

* Afai e te tusi faalauteleina i lalo, tatou maua foi se Coronavirus City City Saunia Faafanua mo oe, ona avea le onosai e manaomia nisi sekone mo le Corona Faafanua Ola e avega ma tatou maua 3 taialaina faigaluega Coronavirus mo oe.

 

O se faigofie ona faatautaia Covid-19 Faafanua mo oe e te manatu

Faaaoga lau isumu e tusi i totonu ma fafo, ia e onosai seʻia oʻo i le Coronavirus Live Map avega

faaaoga + ma – faʻailoga e faʻalauteleina ma i matou i luga o le Corona virus Map ona vaʻai lea i togitogi Mumu, e tele ni nai sekone e avega.

puna: Arcgis ma le Iunivesite o Johns Hopkins

 

I totonu o se taavale solofanua e Toleni ai o loo i ai i le va o 20-48 lea nofoaafi pasese i faatusatusa i vaalele feaveaʻia i 190-400 pasese

Amsterdam i nofoaafi Paris

Lonetona i nofoaafi Paris

Zurich i nofoaafi Sineva

Paris e nofoaafi Frankfurt

 

O le a le auga o Corona siama?

O le faailoga o le Corona siama (COVID19) e tutusa i se fulū vaitau, ina pe afai o loo e popole faamolemole valaau le soifua maloloina talafeagai faalapotopotoga i lou atunuu.

E mafai e le foliga mai auga nei 2-14 aso talu ona aafia i Corona siama:

fiva
tale – Coughing lea e oo mai faatasi ai ma se snot e le o se faailoga o Corona siama.
Sneezing
Shortness o le manava
leiloa le tumau o le tofo ma le manogi

E foliga mai o le faailoga o le o le a foliga mai Corona siama i tulaga sili ona ina ua mavae 5 aso.

 

E tatau ona ou popole e Uiga Coronavirus?

O lo tatou lava manatu, o le taimi nei e le o sili atu matautia le Coronavirus nai lo se fulū vaitau, I le taimi muamua latou sa leai se faamatalaga i luga o le siama, o lea sa i ai le mafuaaga e fefe, ae o lenei ua tatou iloa e le salalau vave, ae o le fua faatatau o le oti atoa o ni maualalo ifo nai lo se fulū vaitau.

Afai o oe te le fefe mai fulū, e le tatau ona fefe fuafuaga po o se suiga ona o le Coronavirus, mulimuli i lo tatou Faafouga Coronavirus Faafanua ma Coronavirus Ola Ola ma vaai pe le faagasolo siama ma faia lou lava iloiloga lamatia fuafuaina.

Taumafai i le tele e te mafaia e tumau lelei, mafaufau aafia ai le tino ma aafia ai lou soifua maloloina.

 

coronavirus i le matua

 

E faapefea taape solo siama Pe Corona?

O le Corona siama e mafua COVID-19 e foliga mai e faigofie ona faasalalauina ma sustainably i le nuu. Corona auala nuu siama, ua pisia tagata i le siama corona mafai ona outou e se tasi le manava po o coughing, ia mautinoa e ni ufimata! ma puipuia oe lava le auala lenei.

O le isi auala o le auala salalau Corona siama e ala i le paʻi o le laualuga lava lea e tasi e pei ona e e pei o faitotoa po o se ie po o le malae taalo, taumafai foi e aua le faaaogaina tupe pepa ina ia le maua le pisia i le Coronavirus.

Mulimuli mai ma e le o se tala malie, O le Corona Virus e sosolo foi i le farts, foliga mai malie tele ae tusa ma lenei Tagata suʻesuʻe Ausetalia, o le Corona Virus e mafai ona sosolo i le farting.

 

masks coronavirus study

 

e saogalemu pea malaga nofoaafi nai lo malaga ea oo lava i taimi Coronavirus, ona ua itiiti pasese taitasi taavale o le nofoaafi pasese nai lo se vaalele.

Roma e nofoaafi Florence

Milan e nofoaafi Sineva

Hanover e nofoaafi Hamburg

Rotterdam e nofoaafi Hamburg

 

E faapefea Le Faamaloloina Mai Coronavirus?

E tusa ai ma le faafouga ola fou Coronavirus, E leai se fofo aloaia, ma togafitiga o loo faavae i le ituaiga o tausiga tuuina mai mo fulū (fulū vaitau) ma isi gasegase respiratory ogaoga, taua o le tausiga lagolagosua, e tusa ma le Nofoaga Autu mo le faamaʻi o le Pulea ma le Puipuiga (CDC)., talu ai nei atinaʻe faʻapea ua maeʻa ona faʻataʻitaʻi i luga 100,000 gasegase, toto toto o tagata foai ua uma ona faamaloloina mai le Coronavirus ei ai aafiaga lelei ia Covid-19 tagata gasegase.

E tatau ona e malolo ai ma feinu i le vai ma i le tulaga e te manatu pea ia te oe manaomia le fesoasoani faaopoopo, ia outou auaunaga o le soifua maloloina, aua e te alu saʻo lava i le falemai e pei e mafai ona aafia ai isi, ma afai o loo e mafaufau i le faia o Advil po ibuprofen e tausia lou fiva, ae e te lei faia faia so o se vailaau, talanoa i lau fomaʻi, fautuaina mai ni fomai faapea o le faia o nei vailaau e mafai ona leaga e aafia ai ma faia o mea leaga mo oe pe afai e te maua pisia i Coronavirus.

Faʻamolemole siaki la matou O loo i ai se tui Mo Coronavirus parakalafa, tatou faʻaauau pea ona faʻafouina i mea fou.

 

O le a le eseesega o le Coronavirus Ma fulū faavaitaimi?

1. O le fua faatatau oti mai fulū vaitau e masani lava o loo siomia 0.1% i Amerika, e tusa ai ma le Times Niu Ioka, ao le fua faatatau oti mo COVID-19 e foliga mai e maualuga atu nai lo lena o le fulū.

2. Coronavirus e oo fou ma fulū vaitau taumalulu uma.

3. Coronavirus ma siama fulū, ao faapena i auga, e mai e matua ese lava aiga o siama.

4. Soifua Maloloina ofisa ua fai atu tui mo COVID19 mafai ona i luga o se tausaga ese, ae o nei aso e foliga mai e Ole tui ole Covid-19 ole a vave tele. O le tui puipuia o loʻo avanoa lautele ma galue mo le tele o nei tausaga.

 

Coronavirus Infographic

COVID19 Coronavirus Infographic

 

O le a le Faatasi ai ma le Tulaga Lamatia Major le Corona siama?

O le tulaga matautia moni o Corona siama e le o le aafiaga o le oti. Tagata tomai faapitoa fai e mafai ona faigofie ona faiga soifua maloloina le lofituina e ala i le numera o mataupu e manaomia ai hospitalization - ma, e masani ea i le manava lagolago.

O nisi tagata e mafai ona tuuina atu le Coronavirus e tala Corona siama po o le po Coronavirus tala po Covid19 po Covid19 po Corona po SARS-CoV-2, o le igoa agavaa i latou mo lenei pandemic fou.

 

Pasese nofoaafi faia le feʻaveaʻi uta, ia mea e leai se tulaga lamatia o le siama o manu i totonu o le nofoaafi.

Paris e nofoaafi Amsterdam

Brussels i nofoaafi Lonetona

Vienna i nofoaafi Salzburg

Marseilles e nofoaafi Paris

 

Le a le oti le fua faatatau o Covid19?

O le fua faatatau o le oti mo le COVID19 po Coronavirus po o le Corona e pei ona iloa e ese mai le atunuu i le atunuu ma o loo i ai mafuaaga e talitonu ai e le lipoti le tele o tagata Covid19 talu mai le tele o tagata ei ai faailoga laiti.

I le suesueina o lomia i le lona 18 o Fepuari i le Saina Weekly CDC, maua suesue se fua faatatau oti mai COVID-19 e avea o loo siomia 2.3% i Ae Amerika Saina isi punaoa Fai mai le oti fua faatatau o le Covid-19 o ni tele i lalo i totonu o Saina. O se isi suesuega o le uiga i 1,100 gasegase falemai i Saina, Feb lomia. 28 i le Journal of Faafomai New England, iloa ai o sina vaega itiiti i lalo o le fua faatatau oti aotelega, solo 1.4%.

Ae a lelei le faamatalaga e faapea i Korea i Saute i totonu o le faitau aofai atoa o le aafiaga o le oti mai le Covid19 foliga mai e vaivai lava ona o le lautele faalogo i le faalapotopotoga o le soifua maloloina ma sa vave le falemai e tali atu i lenei Pandemic Covid19 fou.

 

Ole lisi puʻupuʻu lea ole Maliu Fua faʻatatau i le atunuʻu ua faʻafou i 30/4/2020 ma o loo i lalo se isi Siata mo le fua faatatau o le oti i le matua.

tulaga faamauinaAofai o maliuoti fua faatatau (%)
malo tupu165,22126,09715.8
Belgium47,8597,50115.67
Falani165,09324,12114.61
Italia203,59127,68213.6
Netherlands38,8024,71112.14
Sweden20,3022,46212.13
Algeria3,84844411.54
Hungary2,77531211.24
Spain236,89924,27510.25
Mesiko17,7991,7329.73
Ikonisia9,7717848.02
Aikupito5,2683807.21
Brazil79,6855,5136.92
Filipino8,2125586.79
Iran93,6575,9576.36
Slovenia1,418896.28
Kanata52,8653,1555.97
Aialani20,2531,1905.88
Amerika Tele1,038,91460,9085.86
Sueteselani29,4071,7165.84
Romania11,9786935.79
ōmea83,9444,6375.52
Greece2,5761395.4
Bolivia1,110595.32
North Maketonia1,442735.06
Argentina4,2852144.99
Polani12,6406244.94
Denmark9,0084434.92
Iraq2,003924.59
Colombia6,2112784.48
Dominican Republic6,6522934.4
Bulgaria1,488654.37
Finland4,9062064.2
Siamani161,5396,4674
Portugal24,5059733.97
Cuba1,467583.95
Morocco4,3211683.89
Bosnia and Herzegovina1,677653.88
Austria15,4025803.77
Ecuador24,6758833.58
Cameroon1,832613.33
Lithuania1,375453.27
Initia 33,0621,0793.26
Croatia2,062673.25
Afghanistan1,939603.09
Iapani13,9654253.04
Estonia1,666503
Czechia7,5792273
Nigeria1,728512.95
Moldova3,7711112.94
Panama6,3781782.79
Peru33,9319432.78

 

coronavirus death rate by age

 

Coronavirus City ala i le Aai o Faafanua

o se faafanua fou Coronavirus lenei e faaalia e le Coronavirus faafouga ma tulaga ma tagata foi o le na faamaloloina mai le siama o le Aai i le Aai i le Lalolagi Atoa.

 

 

E tatau ona ou Malaga I Covid-19 sasao?

Taimi nei o loʻo taumafai malo e taofiofi le siama e ala i le faʻatapulaʻaina o ni lautele ma faʻatapulaʻaina femalagaaʻiga, ae o le a le taofia e lenei Coronavirus po Covid-19 sasao le lalolagi mo le umi.

I la tatou vaaiga, afai o oe fuafua lou malaga mulimuli ane i lenei tausaga, e mafai ona e olioli faapau lelei pe afai e te tusi nei outou malaga.

 

I le tele o nofoaga nofoaafi o le auala saoasaoa e oo atu i lou taunuuga, talu mai le latou malaga atu i le ogatotonu o le aai.

Venice e nofoaafi Milan

Brussels i nofoaafi Cologne

Berlin e nofoaafi Munich

Prague e nofoaafi Frankfurt

 

O a le uepisaite Best Mo Coronavirus News?

1. Faalapotopotoga o le Soifua Maloloina o le Lalolagi.

2. Twitter Coronavirus Hashtag.

3. Nofoaga Autu o faamaʻi pulea ma le puipuiga (CDC).

 

Coronavirus i se tepa

 

O le a le Kalafi O salalau Coronavirus?

O iinei e mafai ona e maua ai le Coronavirus Kalafi, le numera o mataupu, sili ona taua o le aofai o tagata ua uma ona faamaloloina mai Coronavirus, ma o lea foi maliliu le toatele o tagata mai le Coronavirus

 

Kiliki le upu Faaali Kalafi ma o le ae vaai i le mea o loo e vaavaai mo

 

O se kalafi sasao Coronavirus i atunuu uma

kalafi sasao coronavirus i atunuu uma

 

O loo i ai se tui Mo Coronavirus?

E leai se tui aloaia mo Coronavirus, ae o loʻo i ai ni atunuʻu ma ni kamupani vailaʻau (AstraZeneca / Sinofoa / Aso nei / Pfizer / CanSino Biologics / Sinovac) e o loʻo faigaluega i le tui puipuia mo Coronavirus, i lenei sootaga oe mafai ona maua le Tuʻuina atu tuʻi mo coronavirus alualu i luma tracker.

tapa Ausetalia e avea ma muamua na faaaogaina fualaau faasaina iloa e faamalolo a onosai Coronavirus, latou faaaogaina 2 fualaau faasaina iloa, le tasi i le HIV ma le isi mo le malaria ma fomai faapea mai tali lelei le gasegase i le fualaau faasaina ma ua mou ese atu i le siama 48 itula, afai o maua manatu faaalia atili mai isi nofoaga i le lalolagi, lenei e mafai ona le fofo na faatalitali tagata e foia ai lenei faafitauli Coronavirus.

amata ISA tofotofoga faamasinoga mo Coronavirus tui bypassing tofotofoga manu ma Isaraelu Institute Moni Suesuega Ua uma ona folafola mai e ua maua se fofo ae leai se faamaoniga na o ae.

Fomai i le lalolagi atoa ma le FDA o loo fai mai e mafai ona maua se fofo i totonu o le toto oi latou oe ua uma ona faamaloloina i latou lava mai le Coronavirus, se isi sootaga lelei mo le faitau e uiga i le mauaina o se fofo mo Coronavirus mai le le toto oi latou oe ua uma ona faamaloloina.

maua Iapani se fualaau lelei mo Coronavirus na tofotofoina i i luga 300 gasegase, le igoa o le fualaau faasaina o favipiravir ma ua lauiloa i le galuega i le fulū i Iapani.

O le isi lata Ola i Coronavirus e sau mai Farani, igoa a Doctor Didier Raoult, faia a taumafa ai ava malosi o fualaau faasaina e aofia ai hydroxycloroquine (le igoa faapisinisi mo chloroquine) ma azithromycin, Na faaalia e matuai lelei lava lona tofotofo taunuuga i luga o le Coronavirus.

mulimuli, e iai lipoti e sau mai Amerika o loʻo maua ai le kamupani a le Gilead Sciences i se togafitiga ua leva remdesivir e faʻavaveina ai lau faʻafitauli mai ia Coronavirus.

 

O le a le a tutupu i le Coronavirus?

E ui lava faafouga lata mai i luga o le Corovnavirus mai le malo e faapea e tausia accelerating le siama corona, manumalo taui Nobel ma Stanford Polofesa ma Biophysicist, o loo fai mai Michael Levitt e ua moni faatelegeseina Corona lalo,

Ae aua e te tuu ia lenei tala lelei e uiga i Corona siama faavalea e, ua faapea foi Michael Levitt o le malo e manaomia faiga o ina ia aveesea covid19 o le isi igoa mo Coronavirus i Asia, ina ua uma ona alu atu e ala i le fuainumera o le Covid-19 mai Hubei Saina, lea tapa Mr Levitt lenei o le mea na ia faia e sili (fuafuaga ma fuainumera), talu ai na te leʻi maua le fofo mo le Coronavirus, ia faamautinoa o siama corona ua faatelegeseina lalo, ae o le manaoga o tagata lautele e faalogo i le taitaiga e faasino i le Coronavirus mai le malo

Afai e te taunuu i lenei vaega o le mau, faamolemole faitau atoa o le tusiga e uiga i Michael Levitt ma vaai pe faapefea ona amata ona suia le tulaga o le Coronavirus i le aso 1 o Fepuari ma i luga o le 7 o Fepuari.

Faaiuga o le tatou Aso Coronavirus Faafanua Ola ma Faafouga, lea tatou te faafou e le aunoa le a tuuina atu le vaaiga aupito sili o le a le mea o le a tupu i le Coronavirus.

 

O le a faia e le Covid-19 Ina Amata?

O le faamatalaga mulimuli ma le mafuaaga mo Covid-19 lea ua avea nei e le o mautinoa lava le suafa faasaienisi o Corona siama, ae o le muamua Covid-19 tulaga ua toe tusia e Novema 17 2019, ma o loo taʻua ai le lipoti lea e fesootai igoa o le manu Pangolin i le amataga o le Covid-19 sasao.

 

 

 

O se isi manatu sili iloa lautele o le amata le Coronavirus i le maketi susu Wuhan i Saina, ma le manu nei i le tuuaiga o le peʻa.

 

malaga nofoaafi o le e sili ona Faasao-faauo auala e malaga, ina manatua pe a nei tuluiga faigata taimi ma tatou te faamoemoe o le a latou muta le taimi.

Paris e nofoaafi Brussels

Frankfurt e nofoaafi Sineva

Luxembourg e nofoaafi Strasbourg

Amsterdam i nofoaafi Lonetona

 

Coronavirus teori

Ina ua faateleina anapogi vaai atu i Saina ma teena o Coronavirus, se mailoa suesue amata i le siitaga o le manatu e faapea atonu e maua moni ai tagata uma i totonu o Saina le Coronavirus ma 90% na le faaalia o so o se auga, 5% maua se fulū, ma 5% faafomai e manaomia ae le hospitalization uma, lenei lagona e faia i se tulaga faapitoa, ae o le faamatala foi pe aisea ua fesili malo mo o latou tagatanuu e tumau ai i le loka i lalo, aua o le auala lenei e mafai ona latou mautinoa o le Falemai o le faiga e le pau ma le toatele o tagata uma i le taimi e tasi mai i le Falemai mo se fesoasoani Coronavirus, I le falemai lalolagi o aso nei i ai o meafaigaluega faapitoa manava po o le ua valaauina i latou ventilators Medical, ae e le lava ai i latou masini mo tagata uma i uma le taimi e tasi.

O se isi manatu mo le Coronavirus faaitiitia i Saina, e faapea ona o Saina a tikitato, tagata usiusitai ia latou talosaga malo, ma ina ua taʻu atu e tagata e nofo i le fale ma fufulu o latou lima, latou faia le mea na talosagaina ai i latou, ma ua lauiloa nei o le Coronavirus vaitaimi incubation e oo atu i le 14 aso faapea e locking o tagata lautele mai le i fafo, E leʻi faatagaina le Covid-19 e pei ona iloa i totonu o Saina i le salalau.

I la tatou vaaiga lenei manatu Coronavirus uma lagona e faia, ae ina ia mafai ona saʻo, e tatau ona e usiusitai i mea o loo taʻu atu i lau malo e te faia, ma nofo i le fale mo 14 aso, e faatagaina mo le Coronavirus e faaitiitia!

 

E faapefea Ina ia Foia Coronavirus Pandemic?

I le lona 11 o Mati 2020, folafola mai e le Faalapotopotoga o le Soifua Maloloina o le Lalolagi Coronavirus a Pandemic, ae o loo i ai le tele o atunuu ua uma te le mafatia mai lenei siama, Na faapefea ona latou taulimaina le Coronavirus?

E tele ni auala e tau o ni faaupuga e taulima ai le Pandemic Coronavirus, e pei o le faataitaiga British lea usitai elderlies uma e nonofo i le faitotoa mo 3 masina, ma ia maua ai le toatele o tagata lautele le Coronavirus ma faamalolo foi mai ai i lona lava.

Ae o loo i le ala e le malamalama e aveesea o le Pandemic Coronavirus, ma o Faaesea ma quarantining tagata e pei o sa South Korea, po o le faia Lockdown e pei o Saina, nei 2 metotia i le itiiti ifo 2 masina, aumaia i lalo Coronavirus i ona tulivae i na 2 atunuu.

 

E mafai ona e maua Coronavirus faalua?

O se fesili lelei lenei, ma o le tali e tusa ai ma le faamatalaga i le taimi nei e leai se, Suesuega faaiuina o tagata e le mafai ona afaina i le Coronavirus faalua ma e le mafai.

 

social distancing

 

Covid-19 puipuia i faamai ulufale

I le tele o atunuu i le lalolagi atoa, pe ae toe foi mai i atunuu i fafo, ua fesiligia oe mo puipuiga fale o 14 aso ona o le tulaga o loo e umia le siama o Covid-19, le manatu i tua i ai, e faapea o outou e pei ona o le a le ona o se tagata o isi ao le le iloaina o oe o loo i ai le siama Covid-19 totonu ia te oe, toatele tagata e te le maua ai o so o se auga, ma le isi vaega o loo faaalia Covid-19 auga o loo faaalia mai ai le taimi o se vaitaimi o le 14 aso.

O le manatu o le tagata lava ia puipuiga mai le ala i le pule Saina ma Korea taulimaina le Covid-19 sasao io latou lava atunuu, se isi faaupuga ua lafo i le o le ea faataumamaoina o Social pe a talanoa i tagata e uiga puipuia i faamai ulufale ona Covid-19.

 

Afai Pe tagata ina ia aafia i Coronavirus?

Ae faimai foi ala o faasalalauga a Isaraelu, le nofoaga ona aafia tagata mai Coronavirus e:

1. supemaketī

2. Sunako po o le Ekalesia

3. faleoloa Aoao

4. faleaiga

5. Medical Falemai

nūmera 1 ua le pasene aupito maualuga mo mea e e ono ona pisia mai Coronavirus, ina faamolemole ia faaeteete ma saogalemu.

 

O Ai e Tatau popole Mai Covid19?

e tatau ona popole tagata i le talaaga o le soifua maloloina lenei mai Covid19:

1. toto maualuga

2. faamaʻi loto

3. Diabetes po o maʻi suka Mellitus

4. Sela po o isi faafitauli māmā

5. kanesa

6. O le lē mafai fatugao

7. Smokers

Covid19 o se ituaiga fou o le fulū ma lava pipisi, e tatau ona popole tagata uma e uiga Coronavirus, ae e tatau ona popole o le tagata i le talaaga o le soifua maloloina i le mulimuli i le tele o mai Covid19.

 

Atunuu fea leai Coronavirus

E tusa ai ma le faafouga Coronavirus fou, e iai i le taimi nei 22 atunuu ua faailoa mai ai e leai se Coronavirus.

 

palau micronesia

 

O le a le a Suia Ina Covid19 o le vaavaaia o?

mea tele o le a le le lava lea e tasi ina ua tuanai Covid19 o le vaavaaia o:

1. le faʻasolo i le ulufale mai o tagata o le a ia le toe ulufale atu i se atunuu lo le taimi muamua.

2. O le a manaomia le sili atu nai lo se tusi folau e malaga, mo se faataitaiga tusi faamaonia o puipuiga mausali e Covid-19.

3. o le a le lava le toe faaleleia mai Covid19 i atunuu uma.

4. o le a le alofa ia te oe tagata pe ae maʻi.

5. a opt tagata e faaaoga nofoaafi sili ma felauaiga eleele.

6. le a faalauiloa atunuu lo latou soifua maloloina ma le lelei ea.

 

Coronavirus Atunuu o le Soifua Maloloina o le Saogalemu faasologa

ua faasalalauina se lipoti talu ai nei faasologa Atunuu Saogalemu Soifua Maloloina le Top Coronavirus, ma o iinei o le faatumutumuga o le lipoti

1. Isalaeru

2. Singapore

3. Slovaki

4. Niu Sila

5. Hong Kong

E mafai ona e maua i le nei sootaga o le isi vaega o le atunuu, ma foi Country Level Tulaga Lamatia I COVID-19 Pandemic

 

le saogalemu o le soifua maloloina coronavirus

 

Malosiaga Suesuega Coronavirus

Talu ai ona ua tele ni nai masina talu ona tatou i ai i le gasegase o Coronavirus, ua tele tele auala e suʻeina ai Coronavirus, Muamua o loʻo i ai suʻega e suʻe ai pe oe maʻi, ae o suʻega foi e suʻeina ai pe na iai sau Covid19 virus ma pe'ā iai sau Antibodies.

Ae o le vaega sili ona taua e alu ese ai mai lenei tulaga o Coronavirus ma o le savali lenei a le WHO i atunuu uma o le lalolagi o, suega suʻega.

 

 

O afea o Will Covid-19 Muta

O afea Covid-19 iuga o se fesili e fesiligia e tagata uma, ma e tatau ona tatou manatua ua tatou amiotonu 3 masina i totonu o lenei Covid-19 le afaina, ae atonu na folasia e se tali mai Sigapoa University of Technology ma Design (MATUTUA).

O le Innovation Lab of the University faʻaaogaina ni ata faʻataʻitaʻi i totonu o latou SIR (susulu-aafia-toe maua) faʻataʻitaʻiga e iloa ai le taimi o le a muta ai Covid-19 i atunuu uma e faʻavae i luga o faʻamatalaga eseese o loʻo faʻamatalaina i le fesoʻotaʻiga luga, ma o nisi ia o a latou sailiga – O le sailiga faʻataʻitaʻiga 97% aveeseina ma 100% aveeseina, ma afai e saʻo latou, o le lalolagi o loʻo agaʻi i se saoasaoa o le toe malosi mai le faʻamaʻi Covid-19.

* Na alu 8 masina e aunoa ma le tapunia o le lalolagi atoa pei ona tatou vaʻai ma Covid-19, i alu ese ile vaega tele ole SARS, ma le SARS afaina tumau i le va o tausaga 2002-2003, ma e foliga mai o nei Sigapoa iunivesete faʻataʻitaʻiga atonu e saʻo.

 

 

O afea e faʻamuta ai covid19

 

iʻuga

Sa matou faia le mea sili matou te mafaia e tautua ai oe ma le sili Coronavirus ola faʻamatalaga na matou aoina mai le tele o faʻatuatuaina faʻamatalaga i luga o le initaneti ma sailiiliga faʻalapotopotoga i le lalolagi atoa., tatou faʻamatalaga aofia Coronavirus faʻafanua ola, ma e taua le faʻamamafa o nei Covid-19 faʻafanua e le faʻaletonu ma faʻafouina pea i le tele o taimi i le aso.

E le gata i lea e oʻo lava i o matou corona fesoʻotaʻiga ma vaega Coronavirus ua toe faʻafou ina ua fou luga Coronavirus faʻamatalaga.

 

Tatou te le mananao e faafefe ai oe mai le Coronavirus, mai lo tatou malamalama i lona fulū isi taumalulu, ae e mafai lava ona foi saogalemu, pe ae filifili e malaga, manatua lenei Coronavirus Ola Faafouga Ma Faafanua itulau ma faaaoga la tatou auaunaga, Ua tatou maua le Best ma taugofie Tau o Oloa Toleni pepa, Vagana A Toleni.

 

E te manao ina ia teuloto le itulau lenei i luga o lou nofoaga, e mafai ona e le o sootaga i le itulau lenei o mau po o le kiliki iinei: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/coronavirus-updates-map/- (Tusi i lalo a itiiti e vaai i le Tulafono teuloto)

  • Afai e te manao ina ia agalelei i lou tagata e faaaogāina, e mafai ona e taitaiina saʻo i latou i lo tatou itulau suesuega. I totonu o lenei sootaga, o le a outou maua lo tatou auala nofoaafi sili ona lauiloa – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. I totonu ia te oe lo tatou sootaga mo le gagana Peretania itulau tulaueleele, ae ua tatou maua foi https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml ma e mafai ona suia le / de e / pe / gagana nl ma sili atu.
Pule Tau Fatuga © 2020 - Vagana A Toleni, Amsterdam, Netherlands
Aua le tuua e aunoa ma se - Ia maua Coupons ma News !