Čas na čtení: 8 minut
(Aktualizováno: 18/12/2022)

V hlubinách oceánů, ukrytý před civilizací, a nedotčen časem, jsou 10 nejlepší potápěčská místa na světě. Od barevných a jasných korálových útesů až po vraky lodí z druhé světové války, divoký mořský život, a modré díry, připravte si potápěčskou výbavu, protože toto potápěčské setkání bude zatím to nejzajímavější.

 

1. Nejlepší potápěčská stránka v Číně: Velká zeď

10 miliony turistů cestují každý rok k Velké čínské zdi, ale jen velmi málo z nich ví, že se mohou potápět na jednom z nejznámějších míst na světě. Zatímco většina lidí kráčí po 21 000 km dlouhé zdi, přitahující obrázky pro sociální média, Přehrada Panjiakou je místo pro potápění pod vodou. Velká čínská zeď je jediným divem světa, můžete se skutečně ponořit.

Možná to nebude tak fascinující a krásné jako potápění v Indonésii nebo na Fidži, ale pohled na Velkou čínskou zeď vás zcela vezme zpět. Nejen obdivovat okolí z vrcholu, ale objevovat to od začátku, z cihel a nahoru, struktura stojící po tisíce let, přežívající přírodní rizika, dynastie, a politické změny.

Nejlepší čas na potápění:

Potápění u Velké čínské zdi je náročným zážitkem i pro pokročilé potápěče. Důvodem je nízká teplota, dosažení maxima 10 do 11 ° C, v 7 v létě hluboká. Proto, nejlepší čas na potápění ve Velké čínské zdi je pouze tehdy, když jste dobře připraveni. Dalším požadavkem je dokončené minimum 100 na 200 ponory pro rekreační potápěče.

 

Best Diving Site In China: The Great Wall

 

2. Nejlepší potápěčská stránka ve Velké Británii: Wales

S jeskyněmi, 500 vraky, a nádherný mořský život, pobřeží Walesu jsou úžasným místem pro potápění. Zde se můžete potápět na více než 50 metrů ve vodě Skomeru, a Skokholm, a Middleholmské ostrovy. Viditelnost je jednou z nejlepších v této oblasti, což vám umožní obdivovat krásný mořský život a objevovat vraky druhé světové války, pokud jste v historii.

Navzdory ospalému vnímání, které má, Wales je ve skutečnosti fantastickým potápěčským místem v Evropě. Například, Skomer Marine Reserve v Pembrokeshire je jedním z nejlepších potápěčských míst ve Walesu: sumec, delfíni, mořští slimáci a mořští koníci, je jen několik mořských tvorů, které potkáte.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Paříž do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Brusel do Londýna vlakem

 

Sunset on the coast of Wales UK

 

3. Nejlepší potápěčská lokalita v Itálii: Portofino

S 20 různá potápěčská místa, Portofino je více než a okouzlující pobřežní město v Evropě. Kromě okouzlujících městských domů, restaurace, a pláže, Ligurské pobřeží je fantastickým potápěčským místem v Evropě.

Za prvé, mořská rezervace Portofino nabízí úžasné útesy a vraky pro začátečníky i pokročilé potápěče. Za druhé, socha Krista, Kristus propasti je jedním z nejlepších 5 potápěčská místa v Portofinu. Poslední, ale v neposlední řadě, vrak Kanady MOHAWK je další potápěčskou atrakcí na 20-40 metrů.

dospět k závěru,, Potápěčská místa Portofina jsou ideální pro vaše první potápění, a objevit další ohromující přirozený zázrak pokud jste zkušený potápěč.

Milán Do Portofina S Vlakem

Benátky Do Portofina S Vlakem

Florencie Do Portofina S Vlakem

Turín do Portofina s vlakem

 

Crystal Water Diving Site In Portofino Italy

 

4. Nejlepší potápěčská stránka ve Francii: Francouzské ostrovy Guadeloupe

V karibském ráji, ostrovy La Guadaloupe jsou malým kouskem francouzského potápěčského nebe. Tato malá skupina ostrovů se skládá z La Grande Terre, a Petite Terre, domov sopky, deštný prales, krásná krajina a pláže, a hlavně jedno z nejlepších potápěčských lokalit v Evropě.

Ostrovy Guadeloupe nejsou tak populární jako Bali nebo Belize, ale mořský život vás tu určitě udrží pod vodou po celou vaši dovolenou. Cousteau Marine Reserve je nejlepší potápěčské místo na Guadeloupe, s nádhernou faunou a flórou, tunely, jeskyně želvy, a mnoho dalších skrytých míst pro dobrodružného potápěče, a pro nováčky, kteří si prostě chtějí užít mořský život ve vodách Karibiku.

Nejlepší čas na potápění na ostrovech Guadeloupe:

Teplota vody zůstává na Guadeloupe po celý rok 23–28 ° C, takže se můžete potápět, kdykoli chcete.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

French Guadeloupe Islands

 

5. Orknejské ostrovy, Skotsko

Přes zelené louky, kopce, a hory, Orknejské ostrovy mají nejlepší námořní historii na světě. doslovně, existují 7 plavidla na dně vod Orkney ve Skotsku. Tyto vraky z německé flotily na volném moři ve Scapa Flow, v 1919.

Kromě vraků, v čisté vodě můžete prozkoumat úžasnou mořskou divočinu. Například, vody Churchill Barrier a Yesnaby nebo Inganess jsou ideální pro pozorování divokého mořského života.

Nejlepší čas na potápění na Orknejských ostrovech:

Velikonoce až listopad, když je teplota 13 ° C.

Florencie do vlaku

Milán do Como s vlakem

Turín do Como s vlakem

Janov do Como s vlakem

 

Underwater Wrecks In Orkney Islands, Scotland

 

6. Nejlepší potápěčské lokality v Evropě: Silfra, Island

Mezi dvěma kontinenty, v srdci Národní park Thingvellir, nejčistší voda na Islandu na vás čeká na úžasný potápěčský zážitek. Unikátní geologické prvky v Silfře nabízejí tajemné tunely a jeskyně pro zkušené potápěče.

Nejzajímavější věcí na potápění v Silfře je trhlina. Tuto potápěčskou cestu tvořil roční 2 cm pohyb severoamerických a euroasijských tektonických desek. Toto bylo poprvé vytvořeno po zemětřesení, ale dnes je pro potápění naprosto bezpečné, takže se můžete začít připravovat na nezapomenutelný zážitek z potápění v islandských vodách.

Maximální povolená hloubka potápění v Silfře je 18 metrů.

Dusseldorf do Mnichov vlakem

Drážďany do Mnichova vlakem

Norimberk do Mnichova vlakem

Bonn do Mnichova vlakem

 

Perfect Diving In Silfra, Iceland

 

7. Nejlepší potápěčské lokality na světě: Bali

Okolní písečné pláže, chrámy, a sopečné hory, vody kouzelného Bali jsou samy o sobě světovým zázrakem. Nepochybně, Bali je skvělá destinace pro dovolenou a ideální pro potápění.

Na Bali, můžete svůj čas rozdělit mezi mnoho míst potápění, protože jsou všude. Od barevných korálových útesů až po obří ryby, a jeskyně k ohromujícím sochám Buddhy, Bali pod vodou je vzrušující a velkolepý svět pro potápění a šnorchlování.

Nejlepší čas na potápění na Bali:

Od května do listopadu je na Bali potápěčská sezóna, a nejlepší doba k vidění manty je od dubna do května.

Salcburk do Vídně vlakem

Mnichov do Vídně vlakem

Graz do Vídně vlakem

Praha do Vídně vlakem

 

Diving near mind-blowing Buddha statues on Bali

 

8. Nejlepší potápěčské lokality na světě: Modrá díra v Belize

125 metry hluboké, kruhový tvar, a s nádherným leteckým pohledem, potápěčské místo Blue Hole v Belize, je jedním z hlavních 10 musí potápěčská místa na světě. Tato obří díra je hned vedle Maják Útes v Belize, a za dobré viditelnosti, můžete se ocitnout v nezapomenutelném potápěčském dobrodružství.

Na rozdíl od ostatních nejlepších potápěčských webů na našem seznamu, Modrá díra není domovem balijských soch, vzácný mořský život, nebo barevné útesy. Najdete zde náročnou a potěšující potápěčskou zkušenost, tím se dostanete na další úroveň divemaster.

Nejlepší čas pro potápění v modré díře:

Duben až červen jsou nejlepší pro sledování a potápění velrybích žraloků.

Norimberk do Prahy vlakem

Mnichov do Prahy vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vídeň do Prahy vlakem

 

 

9. Raja Ampat |: Potápění na konci světa

Drženi od civilizace až do 2004, Raja Ampat je skrytý ráj, nachází se mezi Indonésií a Austrálií. Díky tomuto pozdnímu objevu, mořská divočina v Raja Ampat je jednou z nejdivočejších na světě.

Když se ponoříte do Raja Ampat, objevíte znovu 600 samotné druhy tvrdých korálů, kromě barevného mořského života mimo tento svět. Tento jedinečný svět je v centru města 4 hlavní ostrovy: Waigei, Batanta, Salawati, a Misool na odlehlé Západní Papue.

Pokud jste středně pokročilý až pokročilý potápěč, pak byste si určitě měli rezervovat příští potápěčskou dovolenou v Raja Ampat.

 

 

Nejlepší čas na potápění v Raje Ampat:

Listopad až duben s teplotami v rozmezí od 27 na 30 ° C.

Curych do Wengen s vlakem

Ženeva do Wengen s vlakem

Bern do Wengen s vlakem

Basilej do Wengenu s vlakem

 

Diving in Raja Ampat

 

10. Nejlepší potápěčské stránky v Číně: Starověké město Shi Cheng v jezeře Qiandao

Hluboko v tisících ostrovních jezer, v provincii Zhejiang, a starobylé město lži Shi Cheng. V hloubce 40 metrů, objevíte zázraky ztraceného čínského města. I přes divokou vodu a čas plynul, architektonické prvky města, a dokonce i dřevěné detaily jsou dobře zachovány.

Z těchto důvodů, město Shi Cheng je skrytým rájem pro potápěče. Mnozí přicházejí objevovat krásy jezera Qiandao, ale toto ztracené město je ještě jeden úžasný důvod cestovat. Město a údolí byly zaplaveny 1959, ale pro potápění je to naprosto bezpečné.

Nejlepší čas na potápění v Shi Cheng:

Podzim, díky suchému a teplému podnebí.

Dijon do Provence s vlakem

Paříž do Provence s vlakem

Lyon do Provence s vlakem

Marseilles do Provence s vlakem

 

Shi Cheng Ancient City In Qiandao Lake

 

Tady v Uložit vlak, rádi vám pomůžeme naplánovat nezapomenutelný výlet do 10 nejlepší místa pro potápění na světě vlakem.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „1o Best Diving Sites In The World“? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fbest-diving-sites-world%2F– (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)