Čas na čtení: 7 minut
(Aktualizováno: 30/05/2022)

Majáky jsou naším vůdčím světlem, osvětlující hvězdné noci a cestu domů k námořníkům po mnoho staletí. Zatímco některé přestaly fungovat, měli byste si do itineráře uvést deset nejlepších majáků, které vám zpestří cestování po Evropě.

  • Železniční doprava je nejšetrnější k životnímu prostředí způsob, jak cestovat. Tento článek byl napsán za účelem vzdělávání o cestování vlakem a byl vytvořen od Save A Train, The Nejlevnější webové stránky vlakových jízdenek Ve světě.

1. Nejlepší majáky v Evropě: Maják Neist Point

Se světlem rovným 480,000 svíčky, Maják Neist Point od té doby rozzářil pobřeží nádherného Isle of Sky 1909. Jasné světlo svítí do vzdálenosti 24 mil, vedoucí cestu k obchodníkům a námořníkům v prvních dnech. Dnes starověký skotský maják osvětluje Northern Lighthouse Board v Edinburghu, a když byl modernizován, maják je zachovalý.

Další skvělá věc na majáku Nest Point je jeho fantastická poloha. Kromě malebné krajiny, můžete vidět delfíny, velryby, a žraloci dlouhoocasí, obyvatel vod kolem ostrova. Tím pádem, Maják Neist Point je jedním z nejlepších míst k návštěvě na ostrově Sky, zejména při západu slunce. Proto, nazujte si své nejlepší vycházkové boty a naplánujte si čas na hodinovou túru k majáku Neist Point.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Paříž do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Brusel do Londýna vlakem

 

Best Lighthouse in Scotland

 

2. Nejlepší majáky v Evropě: Maják Saint-Mathieu

Na nejzápadnějším bodě Francie, šťastní cestovatelé mohou najít okouzlující maják Saint-Mathieu. Druhý nejlepší maják v Evropě je v krásné oblasti Bretaň, vedle ruin opatství, což je u majáků zcela unikátní. Tím pádem, při návštěvě jednoho z nejlepších majáků zpestřete si své cesty po Evropě, si můžete vychutnat středověké památky kláštera a Pointe Saint-Mathieu.

Strmé útesy, pobřeží, a maják vytvářejí nezapomenutelnou scenérii. Dále, pro opravdu pozoruhodné panoramatické výhledy na bretaňské pobřeží, měl bys lézt 136 kroky. Chcete-li součet věci do pořádku, krásný bílý maják na vás čeká v krásném Plougonvelinu, kde svítí světlo a povede vás k jednomu z nejkrásnějších pobřeží v Evropě.

Amsterdam do Paříže vlakem

Paříž do Provence s vlakem

Lyon do Provence s vlakem

Marseilles do Provence s vlakem

 

Lighthouse On The Edge Of The Ocean

 

3. Majáky pro zpestření vašich cest po Evropě: Janovský maják

Stojí vysoko na 76 metrů, Janovský maják je druhý nejvyšší klasický maják postavený ze zdiva na světě. Starobylý maják slouží jako symbol Janova, a svým tvarem přitahuje mnoho návštěvníků Janov z Florencie a další města. Skládá se ze dvou čtvercových částí, každý sektor se střešní terasovitou částí a lucernou korunuje celou konstrukci. Lucerna svítí do velké dálky, hraje svou roli při řízení letu v oblasti.

Janovský maják rozzáří krásné noci v Janově, zejména pobřeží a přístav. navíc, maják je ve dne docela působivý, v pozadí tyrkysové Středozemní moře a barevné domy. Návštěva starého přístavu Maják v Janově je jednou z deseti nejlepších věcí, které můžete v Janově dělat.

Milan do Janova vlaky

Řím Genoa Vlaky

Florence do Janov vlaků

Venice do Janova vlaky

 

 

4. Maják Lindau, Německo

Od té doby svítí Bodamské jezero 1853, Maják Lindau je kouzelný ve večerních světlech a ve dne. Tenkrát, maják obsluhoval otevřený olejový oheň, ale dnes to lodě zvládnou pomocí rádiových signálů. Stavba majáku, který vítá cestující do přístavu Lindau, trvala tři roky.

I když je to zajímavý fakt, Maják Lindau přitahuje návštěvníky především díky svému krásná bavorská architektura, impozantní hodiny na jeho fasádě, a protější socha lva. navíc, za zády se můžete kochat výhledem na Alpy, které dotvářejí scénický pohlednicový obraz.

Dusseldorf do Mnichov vlakem

Drážďany do Mnichova vlakem

Norimberk do Mnichova vlakem

Bonn do Mnichova vlakem

 

European Сity On The Water

 

5. Maják Punta Penna, Itálie

Na východ od Říma, obklopené pobřežím Jaderského moře a Apeninskými horami, se nachází v nádherné oblasti Abruzzo. Tento jihoitalský klenot je Nejnovější horká destinace Itálie, také domovem druhého nejvyššího majáku v Itálii, maják Punta Penna.

Od té doby osvětluje italské pobřeží a navádí lodě zpět domů 1906, maják Punta Penna je otevřen pro veřejnost. kromě, návštěvníci mohou vystoupat po točitém 307stupňovém schodišti na vrchol majáku, odkud se otevírají fantastické výhledy do přírody a, samozřejmě, písečné pláže.

Z Milána do Říma vlakem

Florencie do Říma vlakem

Z Benátek do Říma vlakem

Neapol do Říma vlakem

 

6. Start Point Lighthouse Pro zpestření vašeho cestování

Na jednom z nejpozoruhodnějších míst v Evropě, cestovatelé mohou najít maják Start Point. Nachází se na poloostrově v jižním Devonu, Anglie, na pobřeží táhnoucím se hluboko do moře, obraz je dechberoucí. Tím pádem, cestovatele nepřekvapí, když zjistí, že procházka k majáku je jednou z nejlepších v této oblasti.

Pokud budete mít štěstí, budete moci vidět lodě proplouvající podél kanálu La Manche tak, jak to dělaly již déle 150 let. To nepochybně doplňuje malebný výhled na pobřeží a maják přímo na konci ostrohu. Dále, další možností pěší turistiky je chůze do Beesands a Torcross pozorování delfínů a tuleňů.

 

Magical Lighthouse During The Starfall

 

7. Maják Velká věž, Anglesey

Na konci jedné z nejkrásnějších přímořských stezek v Evropě, můžete najít krásný maják Twr Mawr. Nachází se na vzdáleném konci ostrova Llanddwyn, cestující si mohou vychutnat úžasný výhled na Snowdonia na obzoru. Jedinečný název znamená Velká věž. Je zbarvený do bílé, a je těžké minout maják na zeleném vrcholu kopce.

Maják Twr Mawr je na konci úžiny Menai, A 25 km dlouhý úsek přílivové vody, který odděluje ostrov Anglesey od pevninského Walesu. Dále, cestující do Twr Mawr na ostrově Llanddwyn, Malá věž, řekl, že byl postaven dříve než Twr Mawr. dospět k závěru,, nacházejících se vedle sebe na malých ostrovech, Majáky Twr Mawr a Twr Bach vám jistě zpestří cestu do malebného Anglesey.

Z Londýna do Amsterdamu vlakem

Z Berlína do Amsterdamu vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vídeň do Prahy vlakem

 

Fascinating Lighthouse Landscape

 

8. Svatý. Mary's Lighthouse, Ostrov návnad

Přístup do St. Mariin maják je složitý. Krásný maják je na malém ostrově Bait Island, také známý jako sv. Mary's Island. Cestovatelé, kteří chtějí obdivovat okouzlující St. Mary's maják zblízka lze navštívit pouze během odlivu, protože Bait Island je přílivový ostrov. Původně byl maják malou kaplí, a věž se později proměnila v maják, varování námořníků ze skalnatého pobřeží.

Dnes, Svatý. Mary's maják již nefunguje, ale rozhodně stojí za výlet. Například, můžete zde zahrnout zastávku na výletu RV v Anglii, A jedinečný kreativní způsob cestování po Evropě. Konečně, si můžete vychutnat šálek kávy z okolních kaváren.

 

Lonely Lighthouse In England

 

9. Nejlepší majáky v Evropě: S Lighthouse Prey

Stojící vysoko na skalnatém pobřeží Bretaně, velkolepý maják Le Creac’h rozzáří cestu mnoha cestovatelům. Jedním z jeho charakteristických rysů je lucerna, která každou chvíli bliká 10 sekundy, pokud tedy budete mít možnost plavit se přes francouzské pobřeží Atlantiku, vězte, že světlo Le Creac’h je tu, aby vás provedlo.

Zatímco světlo lucerny je velmi silné, obklopuje ji propracovaná clona na ochranu migrujících ptáků. Proto, provoz slavného majáku ne poškodit mořský ekosystém v oblasti. Vskutku, pokud plánujete výlet do krásné Francie pobřežní města, určitě zkombinujte svůj výlet k majáku Le Creach s majákem La Jument a Nividic.

Paříž do Amsterdamu vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

Lighthouse On The Edge Of The Ocean

 

10. Nejlepší majáky v Evropě: Maják Little Kitty

Nachází se na skále před pevností, a Maják Little Minou rozzáří lodě’ cesta zpět domů podél bretaňského pobřeží. Pevnost byla postavena na ochranu Goulet de Brest pod opevněním Marquis de Vauban v 17.. Později, v 19 století, byl postaven maják, a klenutý most umožňoval přístup k majáku a úžasný výhled na pobřeží.

Dále, tento půvabný maják je známý díky své červené střeše, který má také červený signál, který zhasne, když je nebezpečí blízko náhorní plošiny Les fillettes. Zatímco Les Fillettes znamená “dívky” francouzsky, v tomto případě, vztahuje se ke skalám v Goulet de Brest. navíc, díky této funkci, námořníci si pamatují, aby si na tuto část dávali pozor pomocí mnemotechnické pomůcky “Kitty se červená, když zahaluje dívky” (“Minou se červená, když zahaluje dívky”).

Nantes Bordeaux Vlaky

Paříže do Bordeaux Vlaky

Lyon do Bordeaux Vlaky

Marseilles do Bordeaux Vlaky

 

Fortress On The Sea

 

Tady v Uložit vlak, rádi vám pomůžeme naplánovat nezapomenutelný výlet k těmto majákům vlakem.

 

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek „10 nejlepších majáků, které zpestří vaše cesty po Evropě?” na vašem webu? Můžete buď pořídit naše fotografie a text, nebo nám můžete dát odkaz na tento blogový příspěvek. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fbest-lighthouses-europe%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)