Čas na čtení: 11 minut
(Aktualizováno: 01/04/2021)

Francie dlouho oblíbený a jeden z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Vzhledem k tomu, že se jedná o největší země v západní Evropě, to dává smysl, aby cestování vlakem. Francouzská vláda investovala do vysokorychlostních tratích (Velký zlatý rychlost linky TGV) a vysokorychlostní vlaky (Great vlak TGV zlato Speed ​​Train). Je tam více než 1056 mil (1700 km) vyhrazených vysokorychlostních tratí, stejně jako tisíce mil hlavních i menších linek. Téměř celá země je přístupná přes francouzské železnice. Francouzští vlaky jsou účinné, rychle, a se dostanete, kam chcete jít do země, stejně jako do nebo z jakékoliv sousední země. Pokud jste poprvé cestovatel ve Francii, nejlepší způsob, jak se dostat kolem pomocí cestování vlakem je přes pečlivé plánování výletů. nicméně, železniční sítě může být trochu matoucí, zvláště když nemluví nebo číst francouzsky. Abychom vám pomohli pochopit vlakový systém ve Francii, vytvořili jsme kompletní průvodce pro cestování po celé Francii vlakem.

V této příručce, se dozvíte vše, co potřebujete vědět, abyste mohli vytvořit svůj osobní plán cesty. Budeme také poskytovat informace o různých železničních společností, které působí ve Francii a typy vlaků. Dáme vám cenné tipy na nákup vstupenek na nejnižší cenu, navigaci železničního systému, výhody železničních přejezdů, a jak se asi Francii z Paříže. Čtěte dál Kompletní průvodce Travel Ve Francii vlakem zjistit, jak cestovat do Francie vlakem.

 

Jak koupit jízdenky na vlak ve Francii

Kde si mohu koupit jízdenky na vlak pro svou cestu do Francie?

Existuje několik jednoduchých a pohodlné metody nebo webové stránky na nákup jízdenky na vlak francouzských. Jsou poměrně snadné použití, ale mnoho z nich přijde s vlastními vtípky a zvláštnosti, které je třeba poukázat na to,.

 

Uložení Train je společnost, která digitalizují a revoluci železničními jízdenkami. Navštívit jejich webové stránky, porovnat vlakové jízdné, zvolit vlakové linky, a typ sedadla chcete. Můžete zaplatit kreditní kartou nebo dokonce Bitcoin. V případě, že cena Jízdenku na vlak klesne, platforma vám vědět a pomůže ji vyměnit za nižší cenu.

 

Wslepice přístup na oficiální webové stránky Francouzské dráhy, budete s největší pravděpodobností dostat přesměrováni na RailEurope.com, což je oficiální severoamerický partner francouzských železnic. nicméně, nebudete vždy najít nejlevnější jízdné na železniční Evropu. Proto, vždy byste měli věnovat pozornost tomu, že nejlevnější letenky na vlakové trase jsou na Save A Train.

 

Amsterdam je Pařížské Vlaky

Jsem rád, že Marseille Vlaky

Rotterdam je Pařížské Vlaky

V Bruselu do Paříže Vlaky

 

Automated machines to Buy Train Tickets in France

 

Na vlakovém nádraží

Existují dva způsoby, jak koupit vstupenky francouzských vlaků na nádraží - od pokladní přepážky a na automatu. Angličtina-reproduktory jim můžete zakoupit v obou směrech, ale pokud vaše angličtina není tak dobrá a nemůže komunikovat s osobou na pokladně dobře, Prodejní automat je vaše nejlepší sázka. Je snadné se orientovat, a dokonce můžete změnit své nastavení jazyka. Zakoupení jízdenky z automatu vyžaduje čip & PIN kreditní karty.

 

Jak bych měl sbírat internetovou jízdenku?

Existuje několik způsobů sběru vstupenky:

 • Vyzvednout na nádraží. Sbírat své vstupenky na nádraží, můžete použít celou řadu on-line informační nebo kreditní karty (ta samá, kterou jste použili k nákupu vstupenek).
 • Vstupenky na domácí tisk-at-. Po obdržení elektronické vstupenky, můžete si je vytisknout a ukázat jim vlaku dirigent, který kontroluje lístky.
 • Elektronické vstupenky. Pokud si nechcete vytisknout si vstupenku, můžete si je stáhnout do svého telefonu nebo tabletu. Stačí ukázat dirigenta jízdenku prostřednictvím svého telefonu nebo tabletu obrazovky.
 • zasílané vstupenky. Některé služby nabízejí možnost zasílání vstupenek přes běžnou poštou. nicméně, to je velmi pomalý proces, a proto, není doporučená volba.

 

Měl bych si koupit jízdenky na vlak v předstihu?

To může být matoucí vědět, který vlak jízdenky lze zakoupit kdykoliv a který by měl být koupen předem, protože existuje několik typů vlaků a různých vlakových spojích.

Regionální / místní vlaky. Regionální a místní vlaky spojit příměstské a regionální oblasti. RER a Transilien connect příměstské Paris, zatímco MÍT vlaky (Vlak Regional Expres) Jsou podle vás regionální vlaky, které spojují regionálních centrech s menšími městy. Nemusíte kupovat regionální a místní vlakové jízdenky v předstihu, Jen koupit těsně před odjezdem.

 • Intercite vlaky (IC). Intercites vlak rychlík, který necestuje na vysokorychlostních tratích a spojuje města, jakož i na kratší vzdálenosti. Můžete si zakoupit vstupenky IC v předstihu získat slevu.
 • Vysokorychlostní vlaky (TGV). TGV vlaky jsou nejrychlejší vlaky ve Francii, a lístky na ně jsou k dispozici nákupu 90 dní předem. Ceny jsou pro ně i nadále stoupat jako datum odjezdu se blíží, takže si je brzy na nejnižší cenu. zakoupila jízdenku 90 dnů předem může stát 30 €. Ale pokud jste se jim koupit několik dní před odjezdem, cena vstupenky může být stejně vysoká jako 100 €.
 • mezinárodní vlaky. Stejná pravidla pro včasnou rezervaci platí pro mezinárodní vlaky, protože ty jsou také vysokorychlostní vlaky.

 

Jaké jsou výhody železniční propustí jízdenek?

K dispozici je široká škála rail propustí vstupenek můžete použít k cestování po celé Francii vlakem. Některé z nich umožňují cestovat ve Francii a dalších evropských zemích, a pak tam jsou železniční průchody, které jsou pouze pro cestování v rámci Francie. Na rozdíl od běžných jízdenky na vlak, rail propusti vstupenky přijít s některými výhodami:

 • Flexibilita. S železniční průchodu letenku, získáte neomezený cestování vlakem. Stačí jít na stanici, kdykoliv se vám líbí, razítko železniční průchod v kanceláři nádraží a dostat se na další dostupné vlakem.
 • slevy. Železniční prochází obvykle přicházejí s zahrnutí slev pro atrakce, což je vynikající volbou pro rozpočet cestovatele. Mohou být obrovské peníze šetří, což je hlavní důvod, proč lidé kupují železniční průchody. Vstupenky na poslední chvíli vlak může být nákladné, pokud nechcete si je předem.
 • Pohodlí. Nemusíte se starat o zakoupení jízdenky pokaždé, když budete chtít, aby se vlak, ale musíte mít flexibilitu, protože nebudete mít místo v každém vlaku, který si přejete.

 

Který rail nahrávka lístek měl nákup I?

Při nákupu železniční jízdenky propust, můžete si vybrat mezi France Země průsmyk a Multi-Country průsmyk (Eurail Global Pass).

The France Země průsmyk je vaše nejlepší sázka, pokud jste právě na cestách ve Francii, protože poskytuje neomezené cestování na celostátní železniční síť (včetně meziměstské, MÍT, TGC, atd.). Můžete si vybrat buď 1 na 8 dny cestování v rámci jednoho měsíce, jakož i volit mezi první a druhé třídy. A místenka je zapotřebí kromě kolejnici průkaz pro cestování na vysokorychlostní vlaky. S tímto průchodu, můžete také získat slevy na různé autobusy, trajekty, plavby, hotely, muzeí, a další atrakce.

The Eurail Global Pass je lepší volba, pokud máte také v plánu cestovat do sousedních zemí. Tento multi-country nahrávka poskytuje neomezené cestování na 31 různé země v Evropě (včetně Francie). S Eurail průchodech, neexistuje žádný limit na počet, kolikrát můžete chytit vlak. zvolit buď 3, 5, nebo 7 dny cestování v rámci jednoho měsíce, nebo 10-15 dny cestování během dvou měsíců. Nezapomeňte rezervace před odletem.

Většina železničních průchody jsou papírové, a budete muset napsat datum odjezdu před první výlet každý den. Rezervace míst pro vysokorychlostní vlaky vás bude stát mezi 10 € a 20 € za sedadlem, zatímco mezinárodní rezervace cestovní pohybují od € 35 do € 89 za sedadlem (V závislosti na místě určení).

Důležitá poznámka: Rail Pass jen dobrá hodnota za peníze, když se vlakem do více než 14 dny, pokud cestujete za méně než jeden bod, lístky na vlak, například nabídky Save A Train, nabízejí lepší hodnotu za vaše peníze.

Časy Marseilles do Lyonu

Paříž do Lyonu Časy vlaku

Lyon je Pařížské Vlaky

Lyon Avignon Vlaky

 

 

Jak používat jízdenky ve Francii?

Na místní a regionální vlaky, možná budete muset cestovat s fyzickým jízdenkou. Přechod na validační krabici před odjezdem k ověření nebo „razítko“ jízdence. Pokud jste si ji ověřit před odjezdem, počkat dirigent ji razítko, zatímco ve vlaku. Neexistují žádné místenky místních a regionálních vlaků, takže jen tak sedět kdekoliv.

Na vysokorychlostních vlaků, tam je doba specifický vytištěna na jízdence, a vstupenka je platná pouze pro tuto stanovenou dobu. Není potřeba ověřit si lístky, protože máte místenku. Ujistěte se, že najít ten správný vůz a sídlo (čísla jsou zapsány nebo vytištěné na vstupence).

Paris Rouen Vlaky

Rouen je Pařížské Vlaky

Paříže do Calais Vlaky

Rouen do Calais Vlaky

paper train tickets

 

Getting Around Francii Z Paříže

Když turistů přijíždí do Francie, většina z nich dělá z Paříže výchozí bod pro cesty vlakem po celé zemi. Při startování v Paříži, se můžete dostat téměř jakýkoli cíl v této zemi. To jsou některé z hlavních destinací podává od pařížských nádražích.

 • Gare d'Austerlitz nebo Vlakové nádraží Austerlitz – Bordeaux, Limoges, Poitiers, Toulouse, Biarritz, prohlídky, a western Španělsko.
 • Vlakové nádraží Quartier du Montparnasse nebo Nádraží Montparnasse All TGVs do západní Francie (Rennes, Nantes, Brest, Bretaň)
 • Severní nádraží severovýchod Francie, Valenciennes, Málo, Calais; Brusel, kolínská, a Amsterdam (Thalys); Londýn (Eurostar).
 • Nádraží Lyonjih Francie. Montpellier, Dijon, Lyon, Clermont Ferrand, Besancon, Marseille, Pěkný. Mulhouse ve východní Francii. Katalánsko (Girona, Barcelona), Itálie, a Švýcarsko (Ženeva, Zurich).
 • Vlakové nádraží Saint Lazare nebo Gare St. Lazare – Le Havre, Rouen, Caen, Cherbourg.
 • East Station Nancy. Remeš, Metz, Štrasburk, Lucembursko, a Německo.

La Rochelle do Nantes Vlaky

Toulouse do La Rochelle Vlaky

Bordeaux do La Rochelle Vlaky

Paris La Rochelle Vlaky

 

Nejlepší tipy pro cestování ve Francii vlakem

Nabízíme vám seznam skvělých tipů, které bude vaše cestování vlakem ve Francii mnohem pohodlnější a příjemnější.

 • Dorazí brzy na nádraží. Být jisti, že na nádraží přinejmenším 20 minut před odletem, nebo i dříve, pokud jste na cestách z velkých nádražích, jako je Gare du Nord v Paříži. Pro turisty, kteří nemluví francouzsky, není nic horšího, než přijedou jen několik minut před odjezdem, aniž by sebemenší představu o tom, kam jít. Přicházet s dostatečným předstihem vám dá čas zkontrolovat Odjezd deska pro informaci stanici, určit, které platformu váš vlak odjíždí, a najít tu správnou platformu.
 • Nikdy nenechávejte vaše zavazadla bez dozoru. Možná budete chtít jít do nedalekého obchodu pro některé občerstvení nebo vodu. Pokud se rozhodnete chodit, nenechávejte tašku bez dozoru ani vteřinu. v opačném případě, riskujete mít vaše zavazadla odcizena zkušení zloději. Hlavní vlakové nádraží ve Francii (Včetně Paris Gare du Nord, Paříž lyonské vlakové nádraží, a Paris Austerlitz stanice) mají úschovna zavazadel skříňky v různých velikostech. Než vstoupíte oblast skříňky, očekávat, že si kufry X-rayed. Poté, co na palubě, položte svá zavazadla ve vašem zraku místo ve vyhrazených zavazadlových prostorech.
 • Sbalit nějaké jídlo. Cestující mohou přinést své vlastní jídlo a nápoje ve vlacích, což je skvělé pro dálkovou jízdu vlaků. Některé vlaky mají kavárnu na palubě, a většina z nich má vozík vozík, který je dodáván v okolí. bohužel, vozík nemusí vždy přijít, a kavárna může být uzavřen. Jídlo a nápoje na palubě jsou také dražší. Na šetřit peníze, zabalit sami piknik s vaší oblíbené jídlo před každou jízdou. Existují různé výhodné obchody ve většině nádražích, kde si můžete koupit jídlo a pití.
 • stažení Plánovač rail app do telefonu. K dispozici je celá řada plánovače železniční aplikace můžete nainstalovat a používat, aby se váš vlak pohodlnější. Náš výrobek obsahuje všechny info a vlakové řády pro evropské vlaky, a některé aplikace nevyžaduje připojení k internetu. S Plánovač lištu aplikací na, budete vždy vědět, zda váš vlak bude pozdě (a podle toho, jak dlouho) nebo včas, stejně jako platforma která dorazí / Odjezd:. v velká města jako Paris, není ani jeden “hlavní” stanice, a je snadné zaměnit jednu stanici za druhou. Se správnou aplikaci, budete mít jistotu, že vám vystoupit na správné stanici.
 • Zavazadla. Když přijde na zavazadla, vám může přinést tolik, kolik unesete, protože tam nejsou žádná omezení hmotnosti. Můžete ukládat svá zavazadla nad hlavou, za sedadlem, nebo v zavazadlech rack v autě.
 • First-class a jízdenky druhé třídy. Mezi vozy první a druhé třídy není velký rozdíl. nicméně, je tišší v první třídě, a sedadla jsou o něco větší. Druhořadé vozy jsou také dokonale pohodlná. Stojí za to zmínit, že vstupenky na prvotřídní stálo asi 1,5x větší než druhé třídy jízdné.
 • Nemůžete vrátit levné letenky. Snad jedinou nevýhodou levných jízdenek je, že nemohou být změněny nebo nahrazeny.
 • Samoobslužné automaty. Při použití self-porce vstupenek stroj, můžete zvolit možnost anglického jazyka, takže není třeba se obávat, pokud nechcete mluvit francouzsky.
 • Nesoucí na kole. Na místní a regionální vlaky, si můžete vzít kolo s sebou, a to zdarma. TGVs a Intercity Night (noční vlaky) Na několik cest vám umožní vzít si kolo za mírný poplatek (obvykle asi 10 €). Na jiných TGV, budete muset dát své kolo v kole tašce na zip-up.
 • zapojováním. Podél cesty, Vaše cesta může vyžadovat přestupovat. Spínací vlaky jsou obvykle rychlé a snadné, takže není třeba se bát, pokud nemáte dostatek času mezi vlaky. Spojení Vlak může zahrnovat chůzi na druhou stranu nástupiště nebo jiné části železniční stanice.
 • Znát jména vlakového nádraží. Velká města mají několik vlakových stanic, což může vést k nedorozumění. Pokud si nemůžete zapamatovat jejich jména, zapište si na kus papíru, ukládat je do telefonu, nebo použít Plánovač železniční aplikace.
 • Pozor na vlakové stávky. Francie je známá pro vlakové stávky, a vždy varovat veřejnost před odchodem na jednom. Zatímco některé vlaky budou i nadále běžet, stávky jsou něco, co věnovat pozornost, pokud chcete, aby se zamezilo výrazným nepříjemnostem.
 • použití Chip & PIN kreditní karty. Zakoupit si jízdenku na automatizovaném vstupenek kiosku, budete potřebovat čip & PIN kreditní karty, takže se ujistěte, víte, váš PIN kód, přestože nedoporučujeme ho, protože je to velmi drahé.

Paříže do Marseille Vlaky

Marseille do Paříže Vlaky

Londýna do Paříže Vlaky

Marseilles do Clermont Ferrand Vlaky

 

Complete Guide To Travel In France By Train

Všechna velká města ve Francii jsou spojeny TGV – vlak síť vysokorychlostní vlaky, které jezdí rychlostí téměř 200 mph. Při těchto rychlostech, všechny oblasti ve Francii, jsou na dosah ruky.

 

Navrhli jsme tuto příručku “Kompletní průvodce pro cestování ve Francii Train” dát silné pochopení toho, jak francouzský železniční systém funguje a pomůže vám, pokud uvažujete o tom, že vlak, ale není si jistý, co má dělat, nebo kde začít. Ať už jste na backpacking dobrodružství, pracovní cesta, nebo na rodinnou dovolenou, máme vás pokryto, Save A Train je místo na nákup jízdenky na vlak.

 

 

Chcete, vložte si náš blog post “Kompletní průvodce pro cestování ve Francii Train” na vaše stránky? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/guide-travel-france-train/?lang=cs Cvičení- (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)