Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 03/02/2023)

Rostoucí počet evropských zemí podporuje cestování vlakem přes lety na krátké vzdálenosti. Francie, Německo, Spojené království, Švýcarsko, a Norsko patří mezi evropské země zakazující lety na krátké vzdálenosti. Jde o součást úsilí v boji proti globální klimatické krizi. Tím pádem, 2022 se stal rokem, kdy železnice vytlačila lety na krátké vzdálenosti v Evropě, nejprve ve Francii, s mnoha dalšími zeměmi, které budou následovat 2023.

Původ zákazu letů na krátké vzdálenosti v Evropě

Letecký průmysl je jedním z hlavních zdrojů emisí skleníkových plynů v Evropě, rostoucí o 29% v 2019. Zatímco se vlády snažily s těmito čísly bojovat, skutečnost je taková, že méně než 7% osobní dopravu provozují vlaky. Od té doby je to překvapivé číslo jedna třetina nejrušnějších letů na krátké vzdálenosti má vlaky pod zemí 6 hodin.

Tak, Greenpeace spojilo své síly s předními evropskými vládami v boji proti změně klimatu. Nedávný výzkum zadaný Greenpeace představuje následující vynikající čísla: 73 z 250 nejfrekventovanější lety na krátké vzdálenosti v Evropě, v zemích jako Švýcarsko, a Spojené království, mít alternativy vlaku pod šest hodin, a 41 mají přímé alternativy nočního vlaku.

Brusel Utrecht Vlaky

Antwerp do Utrecht Vlaky

Berlín do Utrecht Vlaky

Paris se Utrecht Vlaky

 

How Rail Ousted Short Haul Flights

 

Evropané podporují zákaz letů na krátké vzdálenosti

Zákaz letů na krátké vzdálenosti je obrovskou změnou v evropské regionální a mezinárodní dopravě. Zatímco většina Evropanů cestuje mezi zeměmi vlakem a využívá meziměstské vlaky, pro turisty na cestách za eurem může být cestování vlakem náročné. Nicméně, cestování vlakem se brzy stane hlavním způsobem cestování v Evropě, a místní jsou pro.

Ukazuje to nedávný průzkum Evropské investiční banky 62% Evropanů podporuje zákaz letů na krátké vzdálenosti. Většina lidí v Německu (63%), Francie, a Nizozemsko (65%) preferují noční vlaky. Výzva, před kterou stojí evropské železniční společnosti, je poskytování pražce a všechny nezbytnosti, které umožňují dobrý noční spánek na cestách. EU tento akt velmi podporuje, ke kterému má nyní kdokoli přístup organizace Greenpeace interaktivní mapa Evropy a přidat vlakové trasy, které by rádi vytvořili nebo zlepšili.

 

Highest Train Bridge In Europe

 

Francie je první, kde byla železnice vytlačena – Výtahové lety

Francie je první zemí, která oficiálně zakázala lety na krátké vzdálenosti. tudíž, cestující, kteří dali přednost luxusu létání všude ve Francii, nyní budou muset přestoupit na cestu vlakem. Zatímco cestování vlakem zní nudně, cesta vlakem trvající méně než 2.5 hodin má mnoho výhod. Zpočátku, lety v 6 trasy byly plánovány na trvalé zrušení. nicméně, vlakové trasy na letiště znemožňují cestujícím dorazit dostatečně brzy ráno na mezinárodní lety.

Na následujících třech trasách ve Francii přestanou fungovat lety na krátké vzdálenosti: Paříž – Nantes, Lyon, a Bordeaux. Místo toho, železniční doprava od té doby nahradí lety existuje skvělá alternativa 2 hodin do 1hodinového letu letadlem. navíc, pokud se zlepší vlaková doprava mezi Paříží Charles de Gaulle a Lyonem a Rennes a mezi Lyonem a Marseille, tyto trasy se připojí k nové politice.

Amsterdam je Pařížské Vlaky

Londýna do Paříže Vlaky

Rotterdam je Pařížské Vlaky

V Bruselu do Paříže Vlaky

 

Výhody Cestování Vlakem

Cestování vlakem je nejrychlejší způsob cestování po Evropě díky dobře propojeným regionálním a mezinárodním železničním trasám. Dále, cestování vlakem nabízí mnoho výhod, které si při cestování letadlem neužijete. Za prvé, na vlakových nádražích, cestující nejsou povinni pasovou kontrolou, bezpečnostní kontrola, a odbavení, což ušetří spoustu času a námahy.

Za druhé, při cestování vlakem, můžete si vychutnat krásné výhledy, které nejsou dostupné z okna letadla. Například, mnoho cest vlakem v Evropě nabízí okno do nejmalebnějších evropských vesnic a údolí, jako údolí Loiry. Za třetí, na rozdíl od letadel, mnoho železničních společností poskytuje ve vlacích bezplatné Wi-Fi. Tak, pokud cestujete obchodně nebo manažersky, Wi-Fi je zahrnuto v ceně vstupenky.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

 

Přeshraniční cestování: Železnice Or Lety na krátké vzdálenosti

Každý má příběh o tom, že se hodinová cesta změnila v 48hodinovou noční můru. Zatímco cestující jsou více zvyklí cestovat letadlem, přeshraniční cestování vlakem je mnohem dostupnější, zelenější, a značná úspora času a peněz. Dále, většina cestujících na železnici si neuvědomuje skutečnost, že vysokorychlostní vlaky, jako francouzské TGV, jsou 40 minut rychlejší a levnější než letadlo.

Například, německá železnice ICE vás doveze z Bruselu do Kolína nad Rýnem za méně než 5 hodin. Dále, můžete přidat zastávku v Paříži na cestě do Kolína nad Rýnem, opět vysokorychlostním vlakem. Naopak, pokud cestujete letadlem, vyžaduje více času na vyzvednutí zavazadel, a riziko zpoždění na letišti a letu, vzhledem k tomu, že vlaky jsou v celé Evropě přesné. Tím pádem, přeshraniční železniční doprava je v Evropě ideální.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Red Train

Budoucnost letů na krátké vzdálenosti v Evropě

Zatímco Francie je průkopníkem, vytlačit lety na krátké vzdálenosti 3 tras, Rakousko vytlačilo linku Salzburg – Vídeň. Německo tento krok stále zvažuje, jako Norsko a Polsko. Budoucnost letů na krátké vzdálenosti je stále neznámá, ale s generací Z preferující zelené cestování, kulturní zážitky, a zkoumání místních komunit, alternativní cestování vlakem by mohlo zajistit všechny tyto potřeby.

navíc, průzkum dosud neprojetých vlakových tras by mohl podpořit cestovní ruch v méně populárních destinacích v Evropě. Tím se nejen sníží provoz na letišti, a chaos, ale také sníží nadměrnou turistiku na oblíbených místech v Evropě.

Salzburg Vídeň Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

Vintage Photo In The Train Restaurant

Nové mezinárodní cesty vlakem 2023

V rámci snah o modernizaci noční železniční dopravy, některé z nejlepších evropských nočních vlaků se vrátily v nových jízdních řádech. Například, cestující si nyní mohou vybrat mezi, Benátky, Vídeň, Budapešť, a Záhřebu. Nový noční vlak odjíždí v Benátkách v 8.29 odpoledne.

S těmito novými spojeními, cestující mohou objevovat úžasné destinace. A to nejen díky novým vlakovým trasám, ale lepší, zlepšila, a nejdůležitějsí ekologické noční vlaky. Další skvělá mezinárodní železniční trasa zahrnuje noční vlak z Prahy nebo Drážďan do Basileje. navíc, cestovatelé se mohou zastavit i v krásném Sasku. Tak, po večeři odjíždíte a ráno dorazíte do krásného Švýcarska. Jak úžasné je mít možnost se odpoledne toulat pohádkovými pražskými uličkami a vyšlápnout si po nádherné kráse švýcarských Alp. Celkem vzato, poslední roky ukázaly, že cestovní ruch udělal významný posun, když železnice vytlačila nejen lety na krátké vzdálenosti v Evropě, ale také se stala vysoce kvalitní a obslužnou dopravou, které uspokojí všechny potřeby.

Interlaken do Curych Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Curych Vlaky

Geneva do Curych Vlaky

 

dospět k závěru,, cestování vlakem je zelenější, a nabízí okno s některými krásnými výhledy v Evropě. My v Uložit vlak rádi vám pomůžeme připravit se na cestu vlakem a najít nejlepší vlakové jízdenky za nejlepší ceny.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „Jak železnice vytlačila lety na krátké vzdálenosti v Evropě“? Můžete buď pořídit naše fotografie a text, nebo nám můžete dát odkaz na tento blogový příspěvek. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/en/how-rail-outted-short-haul-flights-in-europe/ – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)