Čas na čtení: 5 minut
(Aktualizováno: 04/11/2022)

Ať už cestujete vlakem poprvé nebo počtvrté, váš zážitek z cesty vlakem se může vždy zlepšit. Pokud si stále nejste jisti, jak se na cestu vlakem připravit, jsou zde vybrané body, kterými byste se měli řídit, abyste získali dokonalý zážitek z cesty vlakem.

Udělejte si před odjezdem kontrolní seznam

Cestování vlakem je méně stresující než cestování letadlem, ale příprava na cestu vlakem stále vyžaduje plánování. Vytvoření kontrolního seznamu před odjezdem je fantastický způsob, jak si zajistit co nejpohodlnější cestu vlakem bez stresu. Následující věci je naprostou nutností zapsat do předodjezdového kontrolního seznamu, když se připravujete na cestu vlakem:

Vízum a identifikační karta: cestovní pas nebo průkaz totožnosti s fotografií. Dále, pokud plánujete cestu vlakem do více zemí, pak je povinné zkontrolovat, zda cílová země vyžaduje vízum.

Vlakové jízdenky: stažení železniční aplikace je skvělý nápad, takže nemusíte tisknout papírové jízdenky na vlak, a může jednoduše ukázat eTicket.

Cestovní pojištění: kartičku cestovního pojištění s pasem a jízdenkou na vlak mějte pohromadě.

Léky: v případě, že máte sklon k rozvoji migrény kvůli stresu z přípravy, citlivý žaludek, nebo jakékoli zdravotní problémy.

Malá změna: vždy je dobré vzít si peníze na dlouhé cesty vlakem, zvláště, v případě, že vám dojde občerstvení, nápoje, nebo čte. Lůžkoviny jsou při některých dlouhých cestách vlakem za příplatek, jako noční cesta.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

Beautiful View From a Train Window

Zvažte získání železničního průkazu

Cestování vlakem je skvělý způsob, jak prozkoumat více měst, pokud jste časově omezeni. Na jednu věc, cesta vlakem je levnější než rezervace mnoha letů. Za druhé, vlaky na krátké vzdálenosti jsou stylovým způsobem cestování po Evropě. Například, získat železniční pas v Nizozemsku je ideální pro cestování po Amsterdamu a jednodenní výlety do okolních měst, jako Utrecht.

 

 

Pohodlné nošení

Balení pohodlného oblečení je jednou z věcí, které mohou udělat úspěšnou cestu vlakem. Když se připravujete na dlouhou cestu vlakem, musíte si zabalit pohodlné oblečení, zejména noční cesta vlakem. Například, balení vrstev lehkého a teplého oblečení může být záchranou v zimě i v létě.

V některých vlacích může být v zimě dusno a příliš horko, a v létě může být příliš chladno. Tím pádem, vrstvy a pohodlné nošení je jednou z věcí, které je třeba plánovat, když se připravujete na cestu vlakem. Tak, pokud obvykle balíte na poslední chvíli, tentokrát, give yourself at least a couple of days to figure out all the essential items to pack for a train trip.

Salzburg Vídeň Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

How To Prepare and wait For A Train Trip

 

Balení Na Výlet Vlakem

Tato rada je nezbytná, když se připravujete na cestu vlakem, protože si musíte vybrat mezi vozíkem a batohem. Navzdory tomu, že mají rychlé vlaky, mnoho z vlakových nádraží je obtížné obejít s vozíkem.

Proto, když se připravujete na a cesta vlakem po Evropě, je nezbytné zkontrolovat zařízení na nádraží a sbalit si věci. Pokud potřebujete použít schody ke změně plošin, vaše taška bude lehká jako pírko. navíc, když balení do vlaku, nejlepší je mít vše podstatné na dosah ruky, takže nemusíte vybalovat všechny své věci na špinavé podlaze vlaku, abyste našli sluchátka, léky, nebo pulovry.

Amsterdam je Pařížské Vlaky

Londýna do Paříže Vlaky

Rotterdam je Pařížské Vlaky

V Bruselu do Paříže Vlaky

 

How To Prepare For A Train Trip

Zkontrolujte možnosti rezervace míst

Pokud vás zajímá, jak se připravit na cestu vlakem, kontrola rezervace místa je ideální dlouho dopředu. Skvělá sedadla se rychle vyprodávají, a pokud si chcete výlet užít co nejlépe, zkontrolujte možnosti sedadel, protože železniční společnosti mívají široký výběr sedadel v různých třídách a cenových relacích.

Například, pokud plánujete jet nočním vlakem, pak je prioritou pohodlí spát ve vlaku a měli byste si rezervovat místo v první třídě. navíc, pokud chcete mít na cestě ten nejlepší výhled, pak se pohledy na levou a pravou stranu mohou lišit. Tím pádem, v rámci přípravy cesty se doporučuje zkontrolovat rezervace míst, pokud jsou k dispozici.

Interlaken do Curych Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Curych Vlaky

Geneva do Curych Vlaky

 

Train Ride Aesthetics

Nejlepší scénické výhledy

Jedním z hlavních důvodů, proč cestovat vlakem, je to, že máte šanci vidět více ze země, na rozdíl od cestování letadlem. Proto, když se připravujete na itinerář cesty vlakem, výhledy na cestu jsou hlavní věcí, kterou je třeba zvážit. Například, někdy je lepší jet dlouhou cestu vlakem, abyste měli nádherný výhled, jako cesta rychlovlakem Orient.

Dále, pokud si předem prozkoumáte nejlepší výhledy, mohlo by vám to pomoci i při rezervaci místa ve vlaku. Někdy se rozhodujete mezi sedadlem u okna, levá nebo pravá strana může znamenat rozdíl mezi nezapomenutelnou cestou vlakem a jen slušnou cestou vlakem.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

Best Scenic Train Rides

Stáhněte si aplikaci Entertainment For The Journey

Cestování vlakem je skvělá příležitost, jak dohnat čtení a podcasty. Až se připravíte na cestu vlakem, stáhněte si několik knih, podcasty, a nějakou hudbu k poslechu ve vlaku, protože ne všechny železniční společnosti nabízejí bezplatné Wi-Fi. Dále, nejlepší je být připraven s předstihem a dorazit v den cestování uvolněný a ve skvělé náladě.

dodatečně, stahování užitečných aplikací je nezbytné před cestou. Například, stáhněte si offline mapy, abyste si mohli cestu co nejlépe užít a naplánovat si další fáze své cesty. Další skvělou aplikací ke stažení je Save A Train, kde najdete skvělé vlakové jízdenky a vlakové trasy.

Dijon do Provence Vlaky

Paris Provence Vlaky

Lyon do Provence Vlaky

Marseille Provence Vlaky

 

How To Pack For A Train Trip - View the map

 

Skvělá cesta vlakem začíná nalezením nejlepších jízdenek na nejúžasnější a nejpohodlnější vlakové trase. My v Uložit vlak rádi vám pomůžeme připravit se na cestu vlakem a najít nejlepší vlakové jízdenky za nejlepší ceny.

 

 

Chcete na své stránky vložit náš blogový příspěvek „Jak se připravit na cestu vlakem“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fhow-to-prepare-for-train-trip%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)