Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 25/02/2022)

Kdyby staré chrámové kameny uměly mluvit, mluvili by o starověkých civilizacích, invaze, kultur, a láska. The 12 Většina starověkých chrámů po celém světě je dobře zachovalá a působivá krásou a sochou. Od faraonských chrámů v Egyptě po buddhistické a hinduistické chrámy v jihovýchodní Asii, tyto staré chrámy jsou historické skvosty.

 

1. Nejstarší chrámy na světě: Palác Knossos

Místo uctívání a centrum politického života v době bronzové, Palác Knossos je jedním z nejstarších chrámů na světě. Chrám Knossos byl centrem mínojské civilizace na Krétě. navíc, starověký chrám je jedním z nejzachovalejších chrámů na světě.

První chrám Knossos byl postaven v r 1900 př. n. l. na kopci, ale zničilo ji jedno z mnoha zemětřesení na Krétě. nicméně, hned poté byl postaven další chrám a zničen při sopečné erupci. Tím pádem, chrám Knossos stojící dnes je 3rd chrám z 1375 před naším letopočtem. Jedním z nich je chrám Knossos destinace s nejlepšími historkami se svými legendami v relikviích.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Hamburg do Berlína Vlaky

 

The Oldest Temples In Greece: Palace of Knossos

2. Gobekli Tepe

Předcházení Stonehenge od 6,000 let, kameny Gobekli v jihovýchodním Turecku jsou považovány za pozůstatky prvního chrámu vůbec na světě. The 11,000 let staré kameny Gobekli Tepe byly místem uctívání na kopci.

nicméně, v regionu nejsou žádné nálezy lidského osídlení, ale to místo bylo bodem na cestě mnoha nomádských lovců a sběračů. Tak, chrám Gobekli Tepe sloužil jako svatyně, s náboženským významem.

Rimini do Verona Vlaky

Řím Verona Vlaky

Florence na Verona vlaků

Venice do Verona Vlaky

 

3. Nejstarší chrámy na světě: Hagar Qim

Vyrobeno s a 20 tóny megalitického kamene ve středu, chrám Hagar Qim je jedním z nejpůsobivějších chrámů na světě. Tím pádem, Hagar Qim je také typickým chrámem z maltského pravěku.

Jedním z nejpozoruhodnějších prvků chrámu Hagar Qim je elipsovitý otvor v jedné ze dvou komor. První letní den, sluneční paprsky procházejí tímto otvorem a osvětlují kamenný blok. Hagar Qim můžete navštívit při své cestě na Maltu, a obdivovat jednoho z nich 12 nejstarších chrámů na světě.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paříž Amsterdam vlaky

 

4. Starověké chrámy po celém světě: Chrám Seti

Mimořádně zachovalé, Chrám Seti je z devatenácté dynastie. Chrám Seti je výtvorem Setiho a jeho syna Ramsese II. Tvorbu zahájil otec, zatímco syn dotvářel výzdobu a nádvoří kolem ní.

Dnes, můžete navštívit chrám Seti, na denní výlet z Káhiry. Když tam budete, měli byste věnovat pozornost graffiti Abydos na stěnách chrámu.

Interlaken do Curych Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Curych Vlaky

Geneva do Curych Vlaky

 

 

5. Nejstarší chrámy na světě: Chrám Hypogeum

Nejstarší podzemní chrám na světě je nejzachovalejším chrámem Hypogeum na Maltě. Pozoruhodný chrám je 6,000 let starý, 3 úrovně starověký chrám propojených komnat.

Chrám Hypogeum byl nejprve místem uctívání a modliteb, ale později se starověký chrám proměnil v pohřebiště. Návštěvníci mohou obdivovat červené malby na stěnách, jediné prehistorické malby na maltských ostrovech. Dále, můžete vidět speciální artefakty nalezené v chrámu v muzeu Valletta.

Salzburg Vídeň Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

6. Luxorský chrám

Když procházíte komnatami luxorského chrámu, projdete se stovky let zpět do historie. Každý krok vás zavede zpět do doby Ramsese II, a náboženský život starověkého Egypta.

Luxorský chrám má ve starověkém egyptském náboženství obrovský význam. dodatečně, právě v luxorském chrámu zažil Bůh Amon znovuzrození během každoroční faraonovy korunovace.

Amsterdam je Pařížské Vlaky

Londýna do Paříže Vlaky

Rotterdam je Pařížské Vlaky

V Bruselu do Paříže Vlaky

 

Luxor Temple

 

7. Nejstarší chrámy na světě: Stonehenge

Mohutný kamenný kruh je jednou z největších záhad světa historie. Stonehenge je hrdý ve Wiltshire, Anglie. Přitahuje k obdivování stovky návštěvníků. Odborníci ve světě historie a archeologie věří, že Stonehenge postavili druidové.

Stonehenge mohl mít v prehistorických dobách náboženské účely. Jedním z příznaků je uspořádání kamenů a fakt, že pomník je obrácen k východu slunce. I když stále není jasné, jak byly tyto obří kameny přivezeny na toto konkrétní místo v Anglii, Stonehenge je jedním z nejoblíbenějších chrámů na celém světě.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paříže do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Stonehenge

 

8. Chrámy Ggantija

Mezi nimi vyniká starověká Ggantija na Maltě 12 nejstarších chrámů na světě. A to díky tomu, že se jedná o dvouchrámový komplex. navíc, Ggantija chrámy získaly své jméno díky masivním kamenům, které je stavěly.

navíc, kromě návštěvy jednoho z největších chrámů na světě, můžete se procházet nejstarší kamennou památkou na světě.

Milán Turín Vlaky

Lake Como do Turín Vlaky

Janov do Turín Vlaky

Parma do Turín Vlaky

 

9. Starověké chrámy po celém světě: Amadův chrám

Egyptské chrámy jsou známé po celém světě pro své nádherné velikosti, a design. Chrámy v Egyptě jsou známé jako nejkrásnější chrámy na světě. Díky hieroglyfům a řezbám na stěnách, Amadův chrám není v kráse výjimkou.

Malý, přesto působivý chrám Amada má na stěnách nádherné řezby. Nápisy sdílejí významné události v egyptské historii, jako je lybijská invaze do Egypta. Tak, pokud chcete navštívit nejstarší chrámy jezera Nasser, sbalte si kufry a vydejte se do Nubie.

Basel do Interlaken Vlaky

Geneva na Zermatt Vlaky

Bern Zermatt Vlaky

Vojtěška na Zermatt Vlaky

 

Ancient Temples Worldwide: Temple of Amada

 

10. Chrám Mundeshwari Devi, Bihar

Nejstarší funkční hinduistický chrám na světě, chrám Mundeshwari je v Kaimuru. Malý, ale působivé v kamenosochařství, chrám je symbolem Pána Šivy a Šakti. Návštěvníci chrámu Mundeshwari mohou obdivovat fascinující řezbářské práce z období Gupta a života v minulosti 625 před naším letopočtem.

Krásný chrám je na kopci Mundeshwari, kde bylo nalezeno mnoho dalších významných relikvií. Pokud jste fascinováni s historií hinduismu, měli byste navštívit chrám Mundeshwari. Objevíte více o symbolice Pána Šivy a Šakti společně sídlících na jednom speciálním místě.

Milán Řím Vlaky

Florence k Římu Vlaky

Benátky do Říma Vlaky

Naples do Říma Vlaky

 

11. Nejstarší chrámy na světě: Borobudur Indonésie

Chrám Borobudur v Indonésii je známý tím, že je největším buddhistickým chrámem na světě. Dnes mnoho buddhistů navštěvuje chrám Borobudur na pouti na ostrově Jáva.

Když navštívíte chrám Borobudur, budete překvapeni, když uvidíte 56,000 kubických metrů šedého sopečného kamene, které tvoří tento buddhistický chrám.

Offenburg Freiburg Vlaky

Stuttgart do Freiburg Vlaky

Leipzig do Freiburg Vlaky

Norimberk do Freiburg Vlaky

 

Borobudur Indonesia

12. Chrám Hatšepsut

Svatý svatých, chrám Hatšepsut je z 18. století. Faraon Hatšepsut postavil chrám do útesů Deir El-Bahri, takže fasáda chrámu proti útesům’ Krajina je jednou z nejpůsobivějších na světě.

Starověký chrám je z období Nové říše, ale v průběhu let chrám změnil svůj účel z chrámu na klášter. Deir El-Bahri znamená “Severní klášter”, a v areálu chrámu Hatšepsut je dokonce kaple.

Mnichov do Hallstatt Vlaky

Innsbruck Hallstatt Vlaky

Passau na Hallstatt Vlaky

Rosenheim se Hallstatt Vlaky

 

Temple of Hatshepsut

 

My v Uložit vlak rádi vám pomůžeme naplánovat výlet do nich 12 Nejstarší chrámy na světě.

 

 

Chcete na své stránky vložit náš blogový příspěvek „12 nejstarších chrámů na světě“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fmost-ancient-temples-worldwide%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)