Čas na čtení: 7 minut
(Aktualizováno: 05/11/2021)

Vznášející se k nebi, následující 10 nejkrásnější mrakodrapy na světě jsou mistrovská díla nejlepších světových architektů. Prolínání futuristických prvků, udržitelné a zelené prvky, tyto 10 krásné budovy jsou také jedny z nejnavštěvovanějších památek na světě.

 

1. Nejkrásnější mrakodrapy na světě: Střep

306 metrů vysoký, Shard tower je nejznámějším mrakodrapem v Londýně. S nejlepší vyhlídková plošina v Londýně, můžete vidět krásné panorama města ze střechy mrakodrapu. Vyhlídková plošina je 244 metrů a nabízí výhled téměř do všech koutů Londýna.

Otevřeno v 2003, Shard přitahuje návštěvníky z celého světa. Především proto, že jedinečný architektonický design vyniká mezi všemi velkými mrakodrapy na světě. Design Shard se skládá ze skleněných kusů a je navržen jako skleněný střep, existují 11,000 skleněné panely v konstrukci Shard's. Tak, když v Londýně stojí za návštěvu, spolu s úžasnou večeří při západu slunce v restauracích Shard na podlažích 31-33, nejvyšší ve Spojeném království.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Z Paříže do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Z Bruselu do Londýna vlakem

 

The Shard is one of the most Beautiful Skyscrapers Worldwide

 

2. Nejkrásnější mrakodrapy na světě: Evoluční věž Moskva

246 metrů vysoký, spirála Evolution Tower v Moskvě je jedním z nejvíce fascinujících mrakodrapů na světě. Krásný mrakodrap dominuje moskevské obchodní čtvrti v Moscow City a má výhled na řeku Moskvu. Se stanicí metra, obchodní dům, kanceláře, a zelené plochy, a Evolution Tower je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Moskvě.

Architektonická struktura je ohromující a vzbuzuje úctu, dělat z Evoluce jednu z nich nejúžasnější místa k návštěvě v Rusku. Tak, není třeba říkat, že ruský mrakodrap obsahuje mnoho cestovatelských fotografií po celém světě a je zdrojem napodobování pro architekty a inženýry po celém světě.

Vídeň do Budapešti vlakem

Praha do Budapešti vlakem

Mnichov do Budapešti vlakem

Graz do Budapešti vlakem

 

A Beautiful Skyscraper In Moscow from the bottom up - The Evolution Tower

 

3. Nejkrásnější mrakodrapy na světě: Empire State Building

Nejznámější kancelářská budova na světě, od roku Empire State Building 1931. Vynikající newyorský škrabák byl postaven ve dvacátých letech minulého století v rámci závodu o stavbu nejvyšších mrakodrapů na světě. Empire State Building vyhrál závod, když architekti Raskob a Smith navrhli epický mrakodrap, který dominuje panoramatu Manhattanu. 381 metrů.

Empire State Building je jednou z dominant New Yorku, kterou musíte vidět. Z 38. patra, můžete přivítat východ slunce společně s městem, které nikdy nespí. S výhledem na Central Park, Fifth Avenue na Times Square, výhledy z Empire State Building jsou nezapomenutelné.

Z Frankfurtu do Berlína vlakem

Lipsko do Berlína vlakem

Hannover do Berlína vlakem

Hamburk do Berlína vlakem

 

A Beautiful Skyscraper In New York The Old Empire State Building

 

4. Šanghajská věž

Druhý nejvyšší mrakodrap na světě, Shanghai Tower dosahuje 632 metrů. Dominantou dechberoucího panoramatu Šanghaje, Shanghai Tower má nejvyšší vyhlídkovou plošinu na světě, která nabízí výhled na Šanghaj po celý rok.

Mezi další unikátní prvky patří prosklená fasáda, s vířícím vrškem, a jedním z nejvíce fascinujících prvků jsou zelené vnitřní prostory. Navíc v zeleném provedení, věž je navržena jako město v sobě, hotel, prodejní prostory, kanceláře, a návštěvnické prostory pro veřejnost. Shanghai Tower není jen jedním z nich 10 nejkrásnější mrakodrapy na světě, ale je také největší, se schopností vyjít vstříc 16,000 lidé.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

foggy night & Shanghai Tower

 

5. Bank of China Tower Hong Kong

Dominantní panorama Hongkongu, budova Bank of China je jedním z nejpozoruhodnějších mrakodrapů v Číně. V 367 metrů, Bank of China Tower je jedním z nejvyšších mrakodrapů na světě a nejpozoruhodnější budovou v centru Hongkongu. S ostrými hranami a trojúhelníkovými vzory na vnější straně, Bank of China vás bude sledovat celé hodiny.

Zatímco většina návštěvníků Hongkongu považuje tento mrakodrap za jedinečný, existuje několik, kteří nejsou ohromeni. Důvodem jsou právě vlastnosti, které odlišují BOC od ostatních nádherné stavby v Číně. Ostré hrany a X, jsou negativní symboly ve Feng Shui. nicméně, možná negativní smůla nezabrání cestovatelům v obdivování této architektonické krásy každý den.

Norimberk do Prahy vlakem

Mnichov do Prahy vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vídeň do Prahy vlakem

 

Bank of China Tower in Hong Kong

 

6. Marina Bay Sands Singapur

Jeden z 10 nejkrásnější mrakodrapy na světě, je letovisko. Hotel Marina Sands je orientován na záliv Marina Bay, s restauracemi, kasino, divadlo, ve třech věžích, propojený 340 metrů dlouhým SkyParkem. Dále, nejúžasnější komplex má nejvyšší nekonečný bazén na světě.

Architekt Moshe Safdie vysvětlil, že design mrakodrapu byl inspirován balíčkem karet. Z nekonečného bazénu je úžasný výhled na Singapur, v 57. patře. Dále, můžete obdivovat úžasný mrakodrap Marina Bay Sands z Gardens by The Bay, další nádherné místo k návštěvě v Singapuru.

Milán do Neapole vlakem

Florencie do Neapole vlakem

Benátky do Neapole vlakem

Pisa do Neapole s vlakem

 

The Green gardens at Marina Bay Sands Singapore

 

7. Nejkrásnější mrakodrapy na světě: Tokyo Skytree

S 2 vyhlídkové plošiny, mrakodrap Tokyo Skytree je jedním z pěti nejvyšších mrakodrapů na světě. V 634 metrů, kávu si můžete dát v nejvýše položené kavárně na světě, s úžasným výhledem na Tokio. Skytree byl postaven jako televizní a vysílací věž a později se stal z nejdůležitějších památek v Tokiu.

Kromě vyhlídkových ochozů, a kavárna, na jeho základně můžete navštívit akvárium a planetárium. Vyhlídkové plošiny nabízejí 360 stupně pohledy na nejvíce futuristické a vzrušující město v Japonsku, a Asii. Sečteno a podtrženo, připravte se strávit celý den obdivováním výhledů a návštěvou mnoha úžasných zařízení v tokijském mrakodrapu Skytree.

Z Milána do Říma vlakem

Florencie do Říma vlakem

Z Benátek do Říma vlakem

Neapol do Říma vlakem

 

Skytree is A Beautiful Skyscrapers In Tokyo

 

8. Kantonská věž Guangzhou

Čína je fascinující směs moderní a starověké, kde chrámy přežívají vedle mrakodrapů, které se tyčí do oblak. Jeden z nejlepší místa k návštěvě v Číně je Guangzhou a astronomická kantonská věž. U eposu 604 metrů výšky, Canton Tower je viditelná z jakéhokoli místa v Guangzhou.

Jednou z nejlepších věcí, které můžete v Canton Tower udělat, je jízda tramvají na vrcholu. Tak, pokud nemáte strach z výšek, přijít v noci, když je věž osvětlena jasnými barvami duhy. Od kombinovaného tramvaje po lístek na vyhlídkovou plošinu, návštěva Canton Tower je výjimečným zážitkem a více než jen stát na základně se spadlými čelistmi.

Interlaken do Curychu Vlak

Z Lucernu do Curychu vlakem

Bern do Curychu vlakem

Vlakem z Ženevy do Curychu

 

Canton Tower Guangzhou

 

9. Liebian International Building

Největší umělý vodopád je velkolepým prvkem nejúchvatnějšího mrakodrapu světa. Mrakodrap Liebian International je 121 metrů vysoký s vodopádem přes jeho fasády. Nejvyšší vodopád napájí čtyři čerpadla a na jeho základně sráží srážky. Tuto pozoruhodnou stavbu můžete vidět na své cestě do Číny, zejména do Guiyangu, v jihozápadní Číně.

Liebianský mrakodrap možná není nejvyšší na světě, ale rozhodně patří k těm top 5 nejkrásnější mrakodrapy na světě.

Brusel do Amsterdamu vlakem

Z Londýna do Amsterdamu vlakem

Z Berlína do Amsterdamu vlakem

Paříž do Amsterdamu vlakem

 

 

10. Nejkrásnější mrakodrapy na světě: Agbar Tower Barcelona

Torre Glories je pozoruhodný mrakodrap mezi mnoha krásnými památkami v Barceloně. 38-patrový 144 metrů mrakodrap je výtvorem francouzského architekta. Nádherný mrakodrap má tvar gejzíru stoupajícího do nebe a byl navržen podle hory Montserrat. Při bližším pohledu si všimnete, že celá fasáda je vyrobena ze skla.

nicméně, Nejvýraznějším prvkem věže Agbar je barevné osvětlení. Španělský mrakodrap má 4,500 LED zařízení. Tato LED zařízení zobrazují obrázky a mohou produkovat 16 milionů barev. navíc, když obejdete Agbar Tower, všimnete si odkazu na další úžasný orientační bod, Gaudího rodina Sagrada. Tak, kdykoli budete chtít navštívit tento krásný mrakodrap, buďte připraveni to obdivovat celý den.

Z Rimini do Florencie vlakem

Vlakem z Říma do Florencie

Vlakem z Pisy do Florencie

Vlaky z Benátek do Florencie

 

The lighted Agbar Tower Barcelona

 

Tady v Uložit vlak, rádi vám pomůžeme naplánovat výlet do 10 nejkrásnější mrakodrapy na světě vlakem.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „10 nejkrásnějších mrakodrapů na světě“?? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fmost-beautiful-skyscrapers-worldwide%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)