Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 11/04/2021)

Cestování do Evropy cestuje zpět v čase do okouzlující palácové země, lesy, a nejkrásnější příroda a vodopády. Ať už cestujete do Itálie nebo Švýcarska, plánování 2 měsíční výlet v eurech, nebo mít pouze týden pro jednu evropskou zemi, musíte si udělat čas na prozkoumání 1 krásných vodopádů v Evropě, uvedeny v našem 7 nejkrásnější vodopády v Evropě.

 

1. Nejkrásnější vodopády v Evropě: Vodopády Marmore, Itálie

Vodopád Marmore zasahuje 165 ms nejvyšším z 3 ve výšce 85 m. Proto, nejvyšším umělým vodopádem v Evropě je vodopád Marmore. Tento úchvatný vodopád se nachází v srdci regionu Umbrie a byl vytvořen starými Římany.

K bíle zbarveným skalám a víceúrovňovým vodopádům se snadno dostanete vlakem z římského Termini do města Terni. Vlaky do Terni jsou velmi časté a každou hodinu odjíždí vlak. Když přijedete na nádraží Terni, existují autobusy, které vás dovedou k vodopádu. K vodopádům se platí vstupné.

nicméně, s lístkem na vlak Trenitalia získáte slevu a to je další výhoda pro cestování vlakem k vodopádům Marmore:)

Malý zasvěcený tip od nás k vám, existují skvělé restaurace na úpatí vodopádů Marmore, ale důrazně doporučujeme popadnout panini, kteří se chystají na Da Panzerotto. Mít a piknik na klidném místě u vodopádu je mnohem lepší než turistický zážitek.

Vstupenky do Říma do Terni

Vstupenky do Florencie do Říma

Vstupenky do Pisa do Říma

Vstupenky na Neapol do Řím

 

Marmore, Itálie

 

2. Geotermální vodopády, Itálie

Nejznámějším a fotografovaným vodopádem v Itálii je geotermální vodopád v obci Di Saturnia. Umístil v Toskánsku, Saturnia horké prameny jsou jedním z nejkrásnějších přírodní horké prameny v Evropě. Toto malé městečko je domovem slavných horkých pramenů již od římských dob. Vaše dovolená v Toskánsku nebude hotová bez dne v horkých vodopádech Saturnie. Prameny jsou skvělé pro relaxaci po návštěvě dalších krásných vodopádů v okolí, Mlýn, a pády Gorella.

Ohromující vodopády Saturnie jsou jízda vlakem od Říma. První, jedete vlakem do Orbetello-Monte Arg. odtud se můžete dostat k krásným vodopádům autem nebo taxíkem, vše za méně než 3 hodin z Říma.

Vstupenky na Řím do Orbetello Monte Argentario

Janov Florencii vlaků

Sestri Levante do Říma Vlaky

Parma Florencii vlaků

 

Nejkrásnější vodopády v Itálii

 

3. Nejkrásnější vodopády v Evropě: Vodopády Rýna, Švýcarsko

S výhledem na hrad Worth a zámek Laufen, Vodopády Rýna jsou jedním z nejrozsáhlejších vodopádů v Evropě. Na první pohled, Vodopády Rýna se zdají být velmi krátké, ale jsou velmi široké. Budete moci objevit tyto krásné vodopády v celé jejich slávě z a jízda lodí v řece.

Nejlepší je navštívit vodopády Rýna v létě po tání ledu a vše kolem je svěží zelené. Vodopády Rýna jsou a 50 minut jízdy vlakem z Curychu a ve skutečnosti jsou na obou stranách vodopádů dvě vlaková nádraží. Proto, je velmi snadné cestovat k úžasným vodopádům jak pro rodiny, tak pro Jednotlivci.

Vstupenky Mnichov na Curych

Berlín do Curyšské vlakové jízdenky

Vstupenky na Basilej do Curych

Vstupenky do Vídně do Curychu

 

Rhine, Švýcarsko je jedním z nejkrásnějších vodopádů v Evropě

 

4. Staubbach Falls, Švýcarsko

S výhledem na roztomilé alpské vesnice, Vodopád Staubbach v údolí Lauterbrunnen ve Švýcarsku je velkolepý. Krajina obklopující tento vysoký vodopád připomíná romantický obraz. Ve skutečnosti jsou 72 vodopády v údolí Lauterbrunnen, ale bezpochyby, Vodopád Staubbach je nejmalebnější a nejromantičtější ze všech. Na jaře, údolí ožívá v nádherných barvách a příjemná teplota umožňuje pěší turistiku a objevování oblasti.

Někteří říkají, že toto švýcarské údolí inspirovalo román J.R.R Tolkeina Rivendell, který možná zůstal v malé vesnici a obdivoval výhled na vodopád z kavárny u jeho nohou.

Vodopády Staubbach jsou v těsné blízkosti města Bern a do údolí Lauterbrunnen se dostanete za méně než 3 vlakem vlakem z Lucernu nebo za méně než 10% 4 hodin od Ženevy. Z vlakového nádraží, vodopády jsou pěšky daleko a stačí projít centrem města.

Vstupenky na Lucerne do Lauterbrunnen

Vstupenky na Geneve to Lauterbrunnen

Vstupenky na Lucern do Interlaken

Vstupenky na Curych do Interlakenu

 

Staubbach Falls, Švýcarsko

 

5. Nejkrásnější vodopády v Evropě: Stuibenfall, Tyrolsko, Rakousko

Pokud máte rádi extrémy a hledáte zvláště krásné výhledy, budete absolutně milovat vodopád Stuibenfall v Tyrolsku. Visuté mosty a točivé věže dělají túru k tomuto úžasnému vodopádu vzrušující a vzrušující. Nejvyšší a největší vodopád v Tyrolsku je 2,4 km, abyste je mohli prozkoumat při celodenní výlet. Na stezka začíná a končí na parkovišti ve městě Umhausen.

Cestou se musíte setkat s mnoha turisty a turisty, takže se nemusíte bát osamění nebo ztráty.

Mnichov je jen 3 vlakem od Stuibenfall. Tak, to znamená, že byste mohli snadno uniknout o víkendu z rušného města na jeden z nejkrásnějších vodopádů v Evropě. Tak, na jarní dovolené v Evropě si užijete jak krajinu, tak Mnichov.

Vstupenky na Salzburg do Vídně

Vstupenky Mnichov na Vídeň

Vstupenky do Grazu do Vídně

Vstupenky Praha - Vídeň

 

Nejkrásnější vodopády v Evropě

 

6. Vodopády Krimml, Rakousko

Umístil v Rakousku největší národní park, Národní park High Tauern, vodopád Krimml je třístupňový vodopád, dosahující 1490 m v nadmořské výšce a 380 m vysoká. Starověké lesy, fauna, jelen, a orli skalní je jen několik obyvatel parku, kteří si s vámi mohou projít cestu na cestě k dalšímu úžasnému vodopádu v Evropě. Pokud jste nadšenec kempování a zkušený turista, tento park a vodopády Krimml budou v rakouské vysočině docela nezapomenutelným dobrodružstvím.

Krajina kolem vodopádů je obzvláště pozoruhodná na jaře poté, co se sníh roztaví, když se vlní vodopády Krimml, zpěv ptáků a nádherné probuzení fauny po dlouhé zimě.

Můžete řídit nebo jet vlakem & autobus na vodopády Krimml. Cesta je menší než 3 hodiny od Salcburku a není čas, abyste se procházeli v ráji Rakouska.

Mnichov do Innsbruck vstupenky

Vstupenky na Salzburg do Innsbrucku

Vstupenky na Oberstdorf do Innsbruck

Vstupenky do Grazu do Innsbrucku

 

 

7. Vodopády Gavarnie, Francie

Nachází se ve svěží zelené údolí, vysoké vodopády Gavarnie ve Francii jsou 422 metrů vysoké a velmi oblíbené mezi turisty. S výhledem na Hautes Pyrenees, vodopád Gavarnie je romantický a ideální pro seriózní turisty, kteří chtějí prozkoumat a dobýt Francouzské Pyreneje. Vodopád Gavarnie je pouze 40 minut jízdy od vesnice Gavarnie.

Krásné vodopády jsou na hranici mezi Francií a Španělskem v nádherných Pyrenejích a pouze 4 vlakem od Toulouse.

Evropa je vysněnou destinací pro sólo cestovatele a rodiny. Cestování po Evropě je velmi snadné a všechny krásné vodopády na našem seznamu jsou velmi dobře dostupné vlakem nebo autobusem, pro denní výlety nebo kempování, pro zkušené cestovatele nebo začátečníky, kteří se cítí dobrodružně a sní o objevování toho nejlepšího z evropské přírody.

Vstupenky do Amsterdamu do Paříže

Vstupenky z Londýna do Paříže

Vstupenky do Rotterdam do Paříže

Brusel - Paříž vstupenky

 

Gavarnie, Francie vodopád

 

Tady v Save A Train, Rádi vám pomůžeme najít nejlevnější letenky a cestovní trasy do některého z krásných vodopádů na našem seznamu.

 

 

Chcete, vložte si náš blog post “7 Nejkrásnější vodopády v Evropě” na vaše stránky? Můžete buď vzít své fotografie a text a dávají nám úvěr s odkazující na tomto blogu. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/most-beautiful-waterfalls-europe/?lang=cs Cvičení- (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)