Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 26/05/2021)

Podzemní jezera, skryté vodopády, mimo vyšlapané cesty kuriózní města, a krásné výhledy, svět je plný úžasných tajných míst. Tyto top 10 tajná místa na světě jsou všem přístupná cestujícím, ale velmi často jim chybí. Tak, připravte se na ohromující cestu do nejskrytějších a nejchytřejších míst na světě.

 

1. Přísně tajné místo v Německu: Berchtesgaden

250 km turistických stezek, nedotčená tyrkysová voda v jezeře, a nádherné vrcholy, Berchtesgaden národní park je jedním z přísně tajných destinací v Německu.

Tento národní park leží hned vedle hranic Německa s Rakouskem a je domovem nejkrásnějších krajin v Bavorsku. Zatímco většina turistů cestuje do Černý les, švýcarské Alpy, nebo střed Evropy, tento úžasný národní park je přehlížen. Tak, můžete být jedním z mála cestovatelů, mít piknik Jezero Konigssee, zkuste na summitu Watzmann - v 2,713 metrů pro úchvatný výhled údolí, a nedotčená divoká příroda.

Salcburk do Berchtesgadenu vlakem

Mnichov do Berchtesgadenu vlakem

Linec do Berchtesgadenu vlakem

Innsbruck do Berchtesgaden vlakem

 

Jezero v Berchtesgadenu

 

2. Nejtajnější místo v Itálii: Klášter Santa Maria Dell Isola In Tropea

Většina turistů opalovajících se na zlatých plážích Tropea toto tajné místo nezná. nicméně, přímo nad jejich hlavami, sedí na vrcholu skalnatého kopce, obklopen Tyrhénským mořem, je svatyně Santa Maria dell Isola.

Není jasné, zda byl klášter postaven benediktiny nebo baziliány někdy ve středověku. Tak, můžete objevit historii a krásu za zrekonstruovanou fasádou kláštera. Nepochybně, klášter, který přežil 2 zemětřesení, určitě uchovává některá z nejlepších a nejzajímavějších tajemství Kalábrie.

Vibo Marina do Tropea s vlakem

Catanzaro do Tropea s vlakem

Cosenza do Tropea s vlakem

Lamezia Terme do Tropea s vlakem

Tajné místo v Itálii: Klášter Santa Maria Dell Isola

 

3. Nejtajnější místo ve Švýcarsku: Trummelbachské vodopády

V údolí 72 vodopády, mysleli byste si, že není nic neobjeveného vodopád ve Švýcarsku, ale je. Jedním z nejtajnějších míst v Evropě jsou Trummelbachské vodopády. Tato řada 10 ledovce napájené vodopády ve Švýcarsku, je napájen tající vodou z Eiger a Jungfrau.

Proto, při návštěvě a procházce horou, obdivovat tyto tajné vodopády, být oblečeni v šatech, které vás ochrání před kapajícími ledovými vodopády.

Lucern do Lauterbrunnen s vlakem

Z Ženevy do Lauterbrunnen s vlakem

Lucern do Interlaken s vlakem

Curych do Interlaken s vlakem

 

The Secret Trummelbach Falls

 

4. Seegrotte v Hinterbruhlu, Rakousko

A výlet na lodi k největšímu podzemnímu jezeru v Rakousku je nezapomenutelný zážitek. Tato obrovská jeskyně Grotte ve městě Hinterbruhl, je systém jeskyní, původně vytvořené člověkem pro těžební účely, ve druhé světové válce.

nicméně, tehdy bylo podzemní jezero opuštěno. Dnes, Seegrotte v Hinterbruhlu, přeměněna na jednu z nejlepších 10 tajná místa k návštěvě ve světě.

Salcburk do Vídně vlakem

Mnichov do Vídně vlakem

Graz do Vídně vlakem

Praha do Vídně vlakem

 

Tajné podzemní jezero v Hinterbruhlu v Rakousku

 

5. Přísně tajné místo v Číně: Mount Sanqing

3 úchvatné vrcholy v oblacích, Mount Sanqing je jednou z nejposvátnějších v čínské kultuře. Pohled na horu Sanqing není jen jedním z nejúžasnějších pohledů v čínské krajině, ale také s posvátným významem v taoistické víře; na 3 vrcholy představují 3 Čistí, nejvyšší bohové.

Oblast kolem Sanqingu také nabízí úžasné vyhlídky, stezky, a magické body k objevování z 10 nejkrásnější místa v oblasti. Proto, zarezervujte si 2denní výlet na horu Sanqing, takže si můžete plně užít a prozkoumat všechna skrytá místa.

 

Sky High Mount Sanqing

 

6. Přísně tajná místa v Itálii: Trentino

Krása italských Alp není světem nejlépe střeženým tajemstvím. Každý ví o pohoří, krajina, alpská jezera, a malebné louky. nicméně, Trentino na severovýchodě Itálie, mezi Gardským jezerem a Dolomity, často chybí na trase do přírodní divy zmínil se zde. Zde najdete vynikající počet 297 jezera k objevování.

Dále, jen zde můžete obdivovat speciální světelný efekt „alpenglow“ na vrcholcích Dolomit, při západu slunce.

Florencie do Milána vlakem

Florencie do Benátek vlakem

Milán do Florencie vlakem

Benátky do Milána vlakem

 

Tajná místa v Itálii: Hora Trentino

 

7. Přísně tajné místo v Polsku: Křivý les ve Štětíně

Zasazeno ve 30. letech, Štětínský les je jedním z nejtajnějších míst na světě. Důvodem je důvod, proč je les zastrčený v Polsku, poblíž města Gryfino. z 400 borovice vysázené ve 30. letech, dnes zjistíte, že jich zbývá jen pár, toto místo stále stojí za návštěvu.

Důvod pro jedinečný tvar je dodnes záhadou; mnozí se snažili přijít na to, zda je vytvořen člověkem nebo zázrakem přírody. Tak, pokud se rozhodnete navštívit, můžete prozkoumat tajemství borovic’ jedinečný tvar borovice, a prozkoumejte jednu z nejkrásnější lesy v Evropě.

 

 

8. Přísně tajné místo v Maďarsku: Tapolca

Tapolca je půvabné městečko v Maďarsku, nachází se poblíž Baltanské vrchoviny přírodní rezervace. Většina turistů cestuje do Maďarska na dovolenou do Budapešti, ale město Tapolca je nejlépe střeženým tajemstvím Maďarska. Kromě své blízkosti k obrovskému národnímu parku, město má uprostřed jezero, s krásným náměstím a kavárnami v okolí.

Tím pádem, pokud chcete ochutnat maďarskou kuchyni, obdivujte a objevujte úžasnou maďarskou přírodu, a jezerní jeskyně, pak si zarezervujte letenku na Tapolca.

Vídeň do Budapešti vlakem

Praha do Budapešti vlakem

Mnichov do Budapešti vlakem

Graz do Budapešti vlakem

 

Tapolca je půvabné městečko v Maďarsku

 

9. Přísně tajné místo v Anglii: Hunstanton, Norfolk

Když navštívíte letovisko Hunstanton v Norfolku, bude to vypadat jako klidné prázdninové městečko u moře. nicméně, poté, co půjdete dolů na pobřeží a oblázkovou pláž, najdete ty nejpozoruhodnější útesy. Staré Hunstantonské útesy jsou vrstvy barevného pískovce; rezavý zázvorový pískovec, červený vápenec přelitý křídou, obklopené zelenými mořskými řasami a modrým mořem.

Proto, nádherná pláž Hunstanton je naprosto úchvatná, zejména při západu slunce. V tuto denní dobu, útesy mění barvy, na kontrastu mezi mořem a útesy je ještě výraznější. Přes svou přirozenou krásu, málokdo ví o tomto tajném místě ve východní Anglii. Tak, raději si pospěšte a zarezervujte si lístek na vlak na pláže Hunstantonu, než to zjistí zbytek světa.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Paříž do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Brusel do Londýna vlakem

Tajná pláž a útesy v Hunstantonu, Norfolk

 

10. Poloostrov Applecross Ve Skotsku

Tento skotský zázrak byl přístupný po silnici pouze v roce 1975, klikatou a strmou cestou, která protíná poloostrov podél pobřeží. Tak, pokud jste chtěli navštívit tento vzdálený klenot, museli jste se spoléhat pouze na cestování lodí, jako zbytek obyvatel ostrova.

Applecross je krásná malá vesnička na poloostrovním pobřeží Skotska. Na bujně zelených kopcích se rozkládaly malé chatky a domky, s výhledem na moře, vám vyrazí dech.

Pouze s 544 obyvatelé, existuje jen velmi málo důvodů, proč cestovat do Applecrossu, ale živé a malebné pohledy, úplně si vydělejte místo jako jeden z nejlepších 10 tajná místa na světě. Dále, Camusterrach a Ard-dhubh jsou dvě další osady, které si při svém průzkumu nenechte ujít, protože se jich modernizace sotva dotkne.

 

Zelený poloostrov Applecross ve Skotsku

 

Tady v Save A Train, rádi vám pomůžeme naplánovat nezapomenutelný výlet na vrchol 10 nejtajnější místa na světě vlakem.

 

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek „Nahoru“ 10 Tajná místa na světě “na váš web? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fsecret-places-world%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)