Čas na čtení: 7 minut
(Aktualizováno: 06/08/2021)

Jasně zbarvené fasády, a srdce velkých měst v Evropě, a domov nejpůsobivějších památek na světě, tyto 10 úžasně ohromující čtverce přitahují cestovatele ze všech koutů světa. Nejkrásnější ulice v Paříži, Londýn, Moskva, a Mnichov vás dovede na tato velkolepá náměstí starého města.

 

1. Staroměstské náměstí v Praze

Rokoko, Barokní, gotická architektonická směs, a kamenná dlažba vytvářejí nejúžasněji krásná náměstí v Evropě. Staroměstské náměstí v Praze, dominuje seznamu nejvýznamnějších a nejstarších náměstí v Evropě, od 12. století.

Když stojíte uprostřed náměstí, budete ohromeni krásou, památky, a památky v okolí. Každá z těchto úžasných stránek vám řekne příběh z Prahy bohatá historie. Náměstí je opravdu jedním z nich nejkrásnější místa v Praze a mohli byste klidně věnovat celý den samotnému náměstí: návštěva kostela Panny Marie před Týnem, Kostel svatého Mikuláše, Palác Kinských, a více.

Norimberk do Prahy vlakem

Mnichov do Prahy vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vídeň do Prahy vlakem

 

Prague's Old Town Square

 

2. Úžasně ohromující náměstí v Belgii: Grand Place v Bruselu

Gotický hotel de Ville, radnice, a jeho zvonice dominuje výhledu na krásu Grand Place v Bruselu. Tato budova vládne každému obrázku a pohlednici, společně s King's House, Králův dům.

Tím pádem, Grand Place je úžasným příkladem bohatství města, majestátnost, a nádhera po staletí. Toto úžasné náměstí je dobře zachováno, a světové dědictví UNESCO od té doby 1998. Proto, je centrem mnoha festivalů v Bruselu po celý rok: slavný festival květinových koberců v srpnu, vánoční stromeček, a koncerty.

Lucemburk do Bruselu vlakem

Antverpy do Bruselu vlakem

Amsterdam do Bruselu vlakem

Paříž do Bruselu vlakem

 

Grand Place Brussels is a beauty

 

3. náměstí svatého Marka, Benátky

Nejnižší bod v Benátkách, jediná náměstí v Benátkách, krásné náměstí San Marco je zaplaveno jako první, když je zde Acqua alta. Proto, pokud jste nenavštívili toto úžasně ohromující náměstí v Itálii - spěchejte a nejlépe během letní sezóny.

Náměstí San Marco má obdélníkový tvar, s kavárnami na všech stranách, a stovky turistů fotících a selfie s ulicí St.. Markova bazilika, Dodgeův palác, Zvonice, a Museo Correr v pozadí. Vydlážděná podlaha, ozdoby baziliky, nebo několik nejkrásnějších rysů, nemluvě o velikosti náměstí. Zatímco za denního světla je ohromující, atmosféra a světlo při západu slunce činí náměstí San Marco ještě krásnějším.

Milán do Benátek vlakem

Florencie do Benátek vlakem

Bologna do Benátek vlakem

Treviso do Benátek vlakem

 

Piazza San Marco In Venice

 

4. Úžasně ohromující náměstí v Rusku: Rudé náměstí v Moskvě

V ruštině se „Rudé náměstí“ překládá jako „Krásné náměstí“, takže není divu, že je největším náměstí v Moskvě, je také nejúžasněji krásným náměstím. Rudé náměstí je ohromující co do velikosti, a uvidíte, že slavné památky jsou ještě větší co do velikosti a krásy.

Květinou malovaný sv. Bazilova katedrála, budova Kremlu v červené skále, Státní historické muzeum, díky tomu vypadá Rudé náměstí jako obrázek převzatý z pohádky starých dětí. Barvy, a fasády, jsou v létě dechberoucí, a ještě více na bílém zasněženém pozadí v zimě.

 

The Red Square In Moscow Russia

 

5. Place de la Concorde, Paříž

Největší náměstí v Paříži je jedním z 10 úžasně ohromující náměstí v Evropě. Place de la Concorde je výchozím bodem pro procházku po Champs-Elysees, a domov zlatého obelisku s výhledem na město. Dále, na náměstí La Concorde můžete obdivovat 3 z krásné fontány v Evropě, jako fontána moří.

Náměstí Concorde mělo během staletí mnoho jmen, z Place Luis XV do Place de la Revolution, kde byla gilotována Marie Antoinette a Louis XVI. v 1839 architekt Louis Phillipe jsem přijal úkol předělat náměstí, takže se stává spíše místem krásy než politiky. Proto, dnes uvidíte dvě z nejkrásnějších fontán, Fontána moří a Fontána květin.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

Fountain in Place De La Concorde, Paris

 

6. Trafalgar Square v Londýně

Nachází se ve městě Westminster, před Národní galerií, Trafalgar Square je nejkrásnější náměstí v Londýně. Nelsonův sloup je významnou památkou na náměstí, socha, která představuje bitvu Trafalgarů v 1805. Kromě lvích soch, a ohromující fontána.

Trafalgarské náměstí každoročně láká miliony turistů a je ústředním místem pro koncerty, kulturní akce, a místa pro setkání Londýňanů.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Paříž do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Brusel do Londýna vlakem

 

 

7. Marienplatz Náměstí Mnichov

Všechny nádherné ulice vedou do centra Mnichova, Náměstí Marienplatz. Od té doby 1158, toto nádherné náměstí bylo místem, kde si můžete užít každou větší událost v Mnichově a ohromující architektura. Počínaje zlatou sochou bavorského patrona, Panna Marie, a nezapomínat na ohromující Nové a Staré síně.

Tyto dva sály symbolizují náměstí jako místo, kde se objevuje nová a dávná historie, kultura, a život ožívá. Když vstoupíte na úžasně ohromující náměstí Marienplatz, jste ohromeni slávou a krásou bavorského mistrovského díla.

Dusseldorf do Mnichov vlakem

Drážďany do Mnichova vlakem

Norimberk do Mnichova vlakem

Bonn do Mnichova vlakem

 

Above view on Marienplatz Square In Munich

 

8. Piazza Navona Řím

Kdysi stadion Domitian, Piazza Navona je nejkrásnější náměstí v Římě. Ve středu, najdete ohromující fontánu, s Berniniho sochami, a zinscenované boje gladiátorů. Na náměstí Piazza jsou tři fontány: fontána čtyř řek, Fontana del Moro a Fontana del Nettuno.

nicméně, název italského náměstí, Navona, překládá se jako „velká loď“, protože byla v minulosti zaplavena. Náměstí bylo kdysi místem pro falešné námořní bitvy. Dnes, Berniniho fontána di Quattro Fiumi každý den láká cestovatele na obrázek s nádhernou fontánou. Fontána je vyobrazením místa setkání čtyř řek: Ganges, Nil, Dunaj, a Rio de la Plata. Kostel sv. Anežky v Agone je dalším mezníkem, který vás ohromí při návštěvě Piazza Navona. Berniniho fontána Four Rivers je před kostelem.

Z Milána do Říma vlakem

Florencie do Říma vlakem

Z Benátek do Říma vlakem

Neapol do Říma vlakem

Piazza Navona, Rome, Italy

 

9. Palácové náměstí sv. Petrohrad

Obrovský, obrovský, as výhledem na zimní palác, Palácové náměstí v St.. Petrohrad je jedním z úžasně krásných náměstí v Evropě. I když můžete navštívit mnoho paláců v Evropě, tento zimní palác vyniká krásou díky jasným barvám jeho fasády.

Prominentní budova má 1500 pokoje, zabírá 9 ha, takže je těžké přehlédnout, a obdivovat to všechno. Ermitáž, budova generálního štábu, a Alexander sloup jsou symboly národních a historických událostí a vzal 8 let stavět. První budova se stala domovem ruských císařů, ale dnes je to hlavní veřejné náměstí v St.. Petrohrad.

 

A horse and carriage in Palace Square St. Petersburg

 

1Ó. Úžasně ohromující náměstí v Evropě: Piazza del Duomo, Florencie

Mramorové fasády ve vícebarevném provedení, katedrála Santa di Maria del Fiore dominuje Piazza del Duomo. Duomo dominuje panoramatu Florencie a starému centru města, a nádherná architektura vás ohromí na první pohled. Nedaleko stojí Baptisterium sv. John, a Giotto zvonice je ve středu nejúžasněji krásných náměstí v Evropě.

Tak, hlavní věc, díky níž je tato italská Piazza jednou z nejkrásnějších na světě, je architektura. Náměstí je obklopeno kavárnami a nádhernými budovami. Se spoustou míst k posezení a obdivování výhledů na jedno z nejkrásnějších měst v Itálii, z každého úhlu.

Z Rimini do Florencie vlakem

Vlakem z Říma do Florencie

Vlakem z Pisy do Florencie

Vlaky z Benátek do Florencie

 

Tady v Uložit vlak, rádi vám s plánováním jednoho z nich pomůžeme 10 úžasně ohromující náměstí v Evropě. Do kteréhokoli z těchto měst v Evropě můžete snadno cestovat vlakem, z většiny, ne -li ze všech nádraží v Evropě.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „10 úžasně ohromujících čtverců v Evropě“? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fstunning-squares-europe%2F– (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)