Čas na čtení: 9 minut
(Aktualizováno: 03/09/2021)

Svět je krásné místo, ale cestující, kteří cestují poprvé, mohou upadnout do turistických pastí a stát se oběťmi velkých cestovních podvodů. Tohle jsou 12 velké cestovní podvody, kterým se po celém světě vyhnout; z Evropy do Číny, a kdekoli jinde.

 

1. Cestovní podvody, aby se zabránilo po celém světě: Poplatek za taxi - objížďka

Silný provoz, taxikář vám vypráví příběhy města, a nové pohledy z okna umožňují velmi snadno spadnout do podvodu s přeplňováním taxi.

Cestovat taxíkem se jako turista jeví jako nejpohodlnější možnost cestování, ale může se stát jedním z nejvýznamnějších cestovních podvodů na světě. Jako turista neznáte nejrychlejší a nejlepší cestu z letiště do hotelu, nebo z jedné atrakce do druhé, aby taxikáři mohli oslavovat vaším jménem a požádat o nehoráznou cenu nebo vás vzít na obrovskou objížďku, na cestu, která by neměla trvat déle než 15 mě.

Jak se vyhnout přetížení taxíkem?

Výzkum předem pro přijaté sazby taxi ve vašem cíl cesty. dodatečně, ujistěte se, že máte skvělou mapovou aplikaci, která nevyžaduje Wi-Fi, takže můžete trasu kdykoli zkontrolovat, a nejdůležitějsí, vyberte si spolehlivou taxislužbu, nebo cestovat vlakem.

Basilej do Interlaken s vlakem

Ženeva do Zermatt vlakem

Bern do Zermattu vlakem

Lucern do Zermattu vlakem

 

2. Únik na oblečení - holubí trik

Pokud plánujete cestu do Argentiny, například, měli byste si být vědomi toho, že se holub vylil na cestovní podvod s oblečením. Tento typ cestovního podvodu je v Buenos Aires velmi populární, když se k vám přiblíží přátelský místní, Chtěli byste pomoci, protože na vašich šatech je skvrna.

Představte si, že obdivujete centrum města nebo máte skvělý den v parku, rozhlížet se, a najednou k vám přijde přátelský cizinec, dáme vám vědět, že na vašich šatech je skvrna. Položil jsi tašku na zem, rozhlížejte se v úžasu nad únikem, a mezitím pas, peněženka, a veškerá vaše drahocenná příslušnost je pryč.

Jak se vyhnout úniku na podvod cestování?

Prozkoumejte jako místní, být si vědom svého okolí, a zkuste držet oči vpřed.

Lucern do Lauterbrunnen s vlakem

Z Ženevy do Lauterbrunnen s vlakem

Lucern do Interlaken s vlakem

Curych do Interlaken s vlakem

 

 

3. Cestovní podvody, aby se zabránilo po celém světě: Cestovní podvod ATM

Peníze točí světem, takže samozřejmě jeden z nejdůležitějších cestovních podvodů na světě zahrnuje peníze. Jedním z největších cestovních podvodů na světě je podvod ATM, když odnímatelná čtečka kreditních karet v zásadě kopíruje vaše přihlašovací údaje a poté je používá k vymazání veškeré váhy.

Jak se vyhnout ATM podvodům?

Pokud je to naprosto nezbytné, čerpat peníze z velké a známé bankomatu. v velké evropské banky, existuje bezpečnost, takže šance na přístup ke čtečkám karet ATM se blíží nule.

Mnichov do Hallstattu s vlakem

Innsbruck do Hallstatt vlakem

Pasov do Hallstattu s vlakem

Rosenheim do Hallstattu s vlakem

 

4. Bump And Grab

Jeden z klasických cestovních podvodů na světě, bump and grab jsou populární na veřejná doprava, a v orientačních bodech. Náhodou jste ve vlaku, metro, nebo čekáte na pražském náměstí na slavné hodiny, když do vás najednou někdo omylem narazí.

I když to může být nehoda, je pravděpodobnější, že se bude jednat o plánovaný kapesní krádež. Může to být zlomek sekundy, A “Promiňte”, a vaše peněženka, hodinky, nebo šperky jsou pryč. Bump and grab scam je jednou z nejdůležitějších věcí, na které si musíte být vědomi kdy cestování v Evropě.

Jak se vyhnout nárazům a uchopení?

Nechte drahocenný majetek v hotelovém pokoji, a šířit vše, co s sebou berete: například peněženka ve vnitřní kapse bundy.

Lyon do Nice s vlakem

Paříž do Nice vlakem

Cannes do Paříže vlakem

Cannes do Lyonu vlakem

 

Cestovní podvod a rána v přeplněném prostoru

 

5. Cestovní podvody, aby se zabránilo po celém světě: Roj

Podobně jako náraz a uchopení, roj podvod, je, když jste najednou přeplněni skupinou cizinců, no, které vám připadají cizí. Ve skutečnosti, tito cizinci se navzájem dobře znají, a krásně naplánoval podivné setkání, nebo roj. Takto to vypadá naprosto nevinně, zatímco jste obklíčeni a vyloupeni.

To se obvykle děje na přeplněném místě, kde tato skupina splývá s davem a chaosem. Začnou se pohybovat kolem vás a ve skutečnosti vás rozptylují, když se ostatní chytí všeho. Uchovávání hotovosti na jednom místě je jedním z 10 cestovní chyby, kterým byste se v Evropě měli vyhnout.

Jak se vyhnout rojovému podvodu?

Jednoduše se držte dál od davů, a zapněte si kabát, nebo dávejte pozor na své věci, nejlépe, položte před sebe jakoukoli tašku.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

Cestovní podvody, aby se zabránilo po celém světě: Roj v Miláně, Itálie

6. Přátelský místní

Krásný a přátelský cizinec je celosvětově slavný cestovní podvod. Ať už se procházíte po Rudém náměstí nebo v Paříži, vždy bude přátelský místní obyvatel, který nabídne pomoc při příjezdu k Eiffelově věži nebo při prohlídce města.

navíc, budou tak nápomocni při předvádění všech skvělých klubů, že budete podvodem až příštího rána, probouzení, a všímat si svých peněz je pryč. Tím pádem, například sólový výlet, po celém světě může být mimořádná příležitost setkat se s místními obyvateli, ale může se také změnit na vaši nejhorší noční můru.

Jak se vyhnout přátelskému místnímu cestovnímu podvodu?

Setkání místních obyvatel na vašich cestách je skvělé, a jeden z nejlepších zážitků. nicméně, dávejte pozor, komu důvěřujete, a strávit s ním noci. Dobrodružství v podivné zemi se může rychle změnit v katastrofu, buďte opatrní.

Milán do Benátek vlakem

Florencie do Benátek vlakem

Bologna do Benátek vlakem

Treviso do Benátek vlakem

 

7. Cestovní podvody, aby se zabránilo po celém světě: Náramek podvod

Volný, uvolnit suvenýry z cizí země zní úžasně, ale ve světě, ve kterém žijeme, nejsou opravdu bezplatné věci. Proto, nespadejte na podvod s náramky zdarma, který obvykle zahrnuje místní ženu, která se k vám blíží s úsměvem, dát si náramek na zápěstí.

Veselý a přátelský, nabídnou vám autentické náramky nebo náhrdelníky, které si můžete vzít domů, zatímco jejich druhá ruka stále sáhne po vaší peněžence, a šperky. Nabídka něčeho krásného a bezplatného je velkým rozptýlením a funguje na mnoha nevinných turistech.

Jak se vyhnout podvodům s náramky?

Nespadejte na suvenýry zdarma, a jen měj oči otevřené, a laskavě odmítněte přijmout jakékoli nabídky zdarma od cizích lidí.

Norimberk do Prahy vlakem

Mnichov do Prahy vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vídeň do Prahy vlakem

 

8. Prosící dítě

Oblečený v ubohých šatech, špinavý, žebrat o peníze nebo jídlo, žebrácí dítě je jedním ze srdcervoucích cestovních podvodů na světě. Z Evropy do Číny, na kraji silnice stojí děti, zpívat za dolar na centrálních polích, nebo klepnutím na okno taxíku.

Nejčastěji tyto děti nejsou tak ztracené, jak vypadají, ale byli posláni hrát roli. Očividně, existují děti, které opravdu potřebují jídlo a pomoc.

Jak se vyhnout podvodu s žebráním?

To je složité, protože svět je plný chudých dětí, které nemají jinou možnost než žebrat. nicméně, můžete jim nabídnout, že jim koupíte jídlo nebo pomůžete jiným způsobem, než dáváním peněz. Tudy, můžete zkontrolovat jejich reakci, a pokud jsou skutečně v nouzi nebo těsně po turistické peněžence.

Lucemburk do Colmar s vlakem

Lucemburk do Bruselu vlakem

Antverpy do Lucemburku vlakem

Metz do Lucemburku vlakem

 

9. Cestovní podvody, aby se zabránilo po celém světě: Atrakce je uzavřena

Otvírací dobu jste zkontrolovali předem, ale k vašemu překvapení, když dorazíte do chrámu nebo do obchodu, místní vám řekne, že je zavřený. Pak, když vidí vaše zklamání, nabízejí, že vás vezmou k dalšímu fantastickému orientačnímu bodu nebo obchodu, ještě lepší než ten uzavřený.

Místní obyvatelé mohou nabídnout úžasné dobrodružství, ale ve skutečnosti vás trhají, požadováním předraženého vstupného, nebo vás vezmou nakupovat tam, kde dostanou mastnou provizi.

Jak se vyhnout tomuto cestovnímu podvodu?

Hostující mimo vyšlapaná místa je nádherný, nezapomeňte zkontrolovat okolí a zda existují alternativy. Dále, předem prozkoumejte ty nejlepší atrakce, které můžete v Evropě navštívit. Pokud je přitažlivost zdarma, pak není důvod jej nahrazovat předraženým, a totéž pro obchody se skvělými recenzemi.

Curych do Lucern s vlakem

Bern do Lucernu s vlakem

Ženeva do Lucernu s vlakem

Konstanz do Lucern s vlakem

 

Atrakce je uzavřena Cestovní podvod

10. Dovolte mi, abych vás vyfotografoval

Cestování sólo může být úžasné, a někdy plný lítosti s vámi není nikdo, kdo by vytvořil dokonalý obraz na sociálních médiích. Big Ben nebo Firenze v pozadí, rozhlédnete se kolem sebe a pak k vám přijdou s nabídkou úžasného obrázku, z velkého úhlu.

2 o několik sekund později je váš fotoaparát a všechny skvělé obrázky pryč, protože milý cizinec s nimi utekl. To se může stát kdekoli na světě, komukoli, protože jaké jsou šance, že se to stane? ale ano.

Jak se vyhnout tomuto cestovnímu podvodu?

Hledejte další turisty, možná i sólo cestovatelé, nebo páry. Toto je nejbezpečnější způsob, jak získat dokonalý obraz a udržet fotoaparát, a výměnou, nabídnout, že si vyfotí.

Salcburk do Vídně vlakem

Mnichov do Vídně vlakem

Graz do Vídně vlakem

Praha do Vídně vlakem

 

Pojďme si vyfotit cestovní podvody

11. Cestovní podvody, aby se zabránilo po celém světě: Switcheroo

Nejlepší způsob, jak nakládat s penězi na cestách, je mít neustále u sebe malé účty. v opačném případě, buďte opatrní s velkými účty, při placení taxikářů nebo v místních restauracích. Mohli byste dávat velký účet za malou platbu, ale přijímači budou předstírat, že upustí velký účet a změní jej za mnohem menší účet. Tudy, zkracují turistu.

Pokladny, taxikáři, nebo číšníci, mohou být hráči v tomto switcheroo podvodu. Budeš tady velkým poraženým, pokud nejste opatrní.

Jak se vyhnout podvodu Switcheroo?

Uveďte částku vyúčtování, kterou rozdáváte, a znát změnu, kterou byste měli dostávat zpět.

Lyon do Toulouse s vlakem

Paříž do Toulouse s vlakem

Nice do Toulouse s vlakem

Bordeaux do Toulouse s vlakem

 

12. Hlavní cestovní podvody, kterým je třeba se po celém světě vyhnout: Dychtiví studenti angličtiny

Mluví lámanou angličtinou, ale prosí vás, abyste je učili. Dychtiví studenti angličtiny číhají v kavárnách a barech, zahájí s vámi přátelský rozhovor, a poté vás požádá o soukromou lekci angličtiny ve vašem hotelovém pokoji.

Jednou v hotelu, nedočkavý student angličtiny se může proměnit v noční čepici, a probudíte se ke ukradené peněžence a pasu. Pravdou je, že je nemožné zlepšit jazykové dovednosti přes noc, a dokonce někdo chce procvičovat svou angličtinu, tato lekce se nemusí konat v hotelovém pokoji nebo nad alkoholem.

Na závěr, chytré cestování je dnes nejlepší způsob cestování, všude na světě. Důvodem je to, že cestovní podvody jsou stále těžší a těžší odhalit. To bylo řečeno, nikdy nebylo snazší cestovat po světě než dnes.

Curych do Wengen s vlakem

Ženeva do Wengen s vlakem

Bern do Wengen s vlakem

Basilej do Wengenu s vlakem

 

Tady v Save A Train, rádi vám pomůžeme naplánovat zábavná místa k návštěvě a šťastně dokončíte výlet tím, že se vyhnete podvodům s cestováním.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „12 hlavních cestovních podvodů, kterým se můžete vyhnout po celém světě“? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Ftravel-scams-avoid-worldwide%2F- (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)